Okullar tatil olduğunda çocuklarımıza neler yaptırabiliriz ?

Z

zennub

Forum Okuru
Okullar tatil olduğunda çocuklarımıza neler yaptırabiliriz ?
Selamlar sevgili anneler şunun şurasında okulların kapanmasına tam bir aydan daha kısa bir süre kaldı. Düşünün bende 4 çocuk var ve tamamı evde bunlara havuz vs diyorum ama günlerini boş geçiriyorlar gibi geliyor nedense. Tamam oyun oynamak onların hakkı ama boş boş geçiriyorlar yemek masam hiç toparlanmıyor diyebiliyorum birisi yer birisi kalkar öbürü aıkır bu buzdolabı bile çocukların elinden intihar edecek o da benim gibi zaman sayıyor. Şimdilerde ne güzel evimde oturuyorum bir kez yemek yapıyorum yarın üçe çıkacak bu ne yapacağım arkadaşlarım misal bendeki küçükleri kuran kursuna göndereyim ahiret için de bir şeyler yapsınlar istiyorum. Sizler ne yapıyorsunuz çocuklarınızın yaz gelişimi için benimle paylaşabilir misiniz ?


yaz tatilinde çocukların yapacakları şeyler.png
 
SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Selamlar malesef aynı dertten müzdarip bir çok ev kadını var sizde çocuk sayısı da fazlaymış. Ama kahvaltı ertesinde biraz yüzme eğer durum müsait ise yapılabilir. Onun haricinde eğer yüzmeyi bilmeyenler var ise çocuğun yüzmeyi öğrenebilmesi için kursa gönderilebilinir. Haricen Kuran kursu da güzel bir alternatif gibi geldi banada. Nihayetinde dünya boş ve bu tarladan ahirete bir şeyler göndermek gerekiyor. Yaradışıl gayesinin neler olduğunu öğrenmeleri gerekiyor.

Başka fikri olan var ise buradan yazsın kızlar :)
 
T

tentuwo

Forum Okuru
Vallahi ben benim sıpayı basket ya da futbol kursuna göndereceğim. Onun haricinde evimiz müsait değil bizde yüzmek için alan yok belki kursa götürebilirim teşekkürler. Başkaca fikri olan zikrini buradan beyan etsin ev hanımları olarak birleşelim :)
 
Üst