Öldükten Sonra Bir Ağaç Olarak Dirilmeyi Sağlayan İlginç Proje

Uzman SühaN

Administrator
Öldükten Sonra Bir Ağaç Olarak Dirilmeyi Sağlayan İlginç Proje
Öldükten sonra dirilme bir çok dinde tartışma konusu olsa da biz müslümanlarda ki inanış , bellidir. Kuran-ı Kerim de tekrar tekrar, insanın yeniden diriltilip hesaba çekileceğinden ve buna göre mükafaat veya ceza göreceğinden ısrarla bahsediliyor. Öldükten sonra tekrar diriliş, kabir aleminden mahşere çıkış demektir.

Farklı inanışlarda ölüm çok tartışılan ve gizemini koruyan bir mevzu. Ölüm sonrası neler olacağı hakkın da çeşitli görüşler var. Bu görüşlere göre ölüm sonrası dirilişe inanan lar olmakla beraber , kimine göre ise ölüm sonrası hayatın olmayacağı inanışı hakim.

Tartışmalı bir konu olan ölüm ve diriliş ile ilgili çılgın bir proje gündeme bomba gibi düştü. Ölmüş kişinin bedeninden beslenerek büyüyen bir ağaç . Bu projeyi başlatanlar ise İtalyan asıllı Anna Citeli ve Raoul Bretzel .. Amaçlarının mezar taşları yerine herkesi temsil eden ağaçların olduğu bir dünya ..

Peki bu nasıl olucak ?


ölüm ve diriliş 0.png
ölüm ve diriliş 01.jpg
Ölü bedenler ağaç tohumlarıyla beraber cenin pozisyonu şeklinde kapsüllere konuluyor


ölüm ve diriliş  02.jpg
Tohumlar bu bedenden beslenerek büyüyor ve ağaç oluyor


ölüm ve dirilirş 3.jpg
insanlar öldükten sonra dönüşmek istedikleri ağacıda belirleyebiliyorlar

ölüm ve diriliş 4.jpgölüm ve diriliş 1.jpg
 
Son düzenleme:
Bu değişik arkadaşların değişik fikirleri, :) Yani İslam'a göre yaşıyorum öyle ölüp öyle dirilek isterim. Ağaç olmuşum böcek olmuşum kuş olmuşum. Fasafiso bunlar. İlla mevzu ağaç ise, ölen kişinin adına ağaç dikin olsun bitsin yahu :)
 
Geri
Üst