1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Olimpiyatların Dört Yılda Bir Yapılması

  Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  olimpiyatlar neden dört yılda bir yapılır olimpiyatların dört yılda bir yapılması


  Bir genel kültür bilgisi olarak olimpiyatlar ve dört yılda bir yapılmasının sebebi ile ilgili olarak sizleri bilgilendiriyoruz melekler :)

  < Konu Resmi..>
  Antik şekli Eski Yunan'da yapılan oyunlar Fransız soylusu Pierre de Frédy, Baron de Coubertin tarafından 19. yüzyıl'ın sonlarında modernize edilmiştir.
  Olimpiyat Oyunları'nın yaz sporlarını içeren ve daha iyi bilineni olan Yaz Olimpiyatları, 1896'dan beri Dünya Savaşları istisnaları hariç her dört yılda bir yapılagelmiştir. Kış Oyunları ise 1924'te yapılmaya başlanmıştır ve 1994'ten beri Yaz Oyunlarının yapıldığı yıllardan iki sene sonra yapılmaktadır.

  Babil’de Venüs sekiz köşeli bir yıldız olarak sembolleştirilmiştir. Çünkü Güneş’le Venüs her sekiz yılda bir, gökyüzünde birleşirler. Ayrıca Olimpiyatların dört yıllık döngüsünün de Venüs’ün bu hareketinden kaynaklandığı düşünülmektedir..


   
Olimpiyatların Dört Yılda Bir Yapılması konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Emre Aydın - Tam Dört Yıl OLmuş Dün

  Emre Aydın - Tam Dört Yıl OLmuş Dün

  Tam dört yıl olmuş dün az önce farkettim bir şeyler bıraktım o evde cihangirde fotoğraflar hep kayıp adresler değişmiş imkansız olmuşuz hayattayken üstelik sen giderken ben ışıkları söndürdüm prangalar giyindim tam dört yıl olmuş dün sen giderken ben ışıkları söndürdüm prangalar giyindim tam dört yıl olmuş dün bitmez sandığım şey en önce bitti yani kaybettim seni elimle koymuş gibi ne kadar...
 2. olimpiyatlar neden dört yılda bir yapılır

  olimpiyatlar neden dört yılda bir yapılır

  olimpiyatlar neden dört yılda bir yapılır arkadaşalr bilen var mı aranızda merak ettimde.
 3. olimpiyatların dört yılda bir yapılması neyle ilgilidir

  olimpiyatların dört yılda bir yapılması neyle ilgilidir

  olimpiyatların dört yılda bir yapılması neyle ilgilidir akradaşlar biliyorsanız banada yazın yaa
 4. Olimpiyatların Dört Yılda Bir Yapılmasının Sebebi

  Olimpiyatların Dört Yılda Bir Yapılmasının Sebebi

  olimpiyatlar neden dört yılda bir yapılır olimpiyatların dört yılda bir yapılma sebebi Genel kültür bilgisi olarak olimpiyatların dört yılda bir yapılma sebebini sizlerle paylaşıyoruz melekler :) Babil’de Venüs sekiz köşeli bir yıldız olarak sembolleştirilmiştir. Çünkü Güneş’le Venüs her sekiz yılda bir, gökyüzünde birleşirler. Ayrıca Olimpiyatların dört yıllık döngüsünün de Venüs’ün bu...
 5. Dört çocuk bir odayı payaşırsa

  Dört çocuk bir odayı payaşırsa

  dört yataklı çocuk odası çocuk odası dekorasyonu Çocuk odası dekorasyonu ile ilgili farklı bir örnekle karşınızdayız. Bu dört yataklı çocuk odası, dört çocuk bir odayı nasıl paylaşır buna çöz güzel bir örnek oluşturuyor. Kullanılan rengin canlılığı da odaya oldukça uyum sağlıyor.

Sayfayı Paylaş