Ölüm belirtileri ve hakkında bilgi

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Ölüm belirtileri ve hakkında bilgi
Çeşitli araştırmalar, ölümden önce sistemli psikolojik değişikliklerin meydana geldiğini bildirmektedir

Ölüm çok çabuk gelebildiği gibi yavaşta olabilir. Dolaşımın iflas etmesi ile ayaklar, bacaklar, eller soğur. Morumsu olur. Vücut yüzeyindeki damarlar daraldığından vücut yüzeyinden fazla ısı kaybedilmez. Vücut içinde ısı artar. Bu nedenle kişinin ateşi yükselir. Solunumu da değişir. Ağzı açık solur. Solunum hızlanır, Yüzeysel ya da derin soluk alır.


ölüm belirtileri.jpg
Düzensizleşir. Hızlı soluk alma ile vücut ısısı düşer. Vücut yüzeyi kurur. Gözbebekleri genişler, şuur derecesi değişir. Çünkü beyine yeteri derecede oksijen gidememektedir. Kalp ve solunum durur. Nabız alınmaz. Vücut ısısı daha da düşer. Refleksler alınamaz. Göze dokunmakla göz kapaklarının kapanması olmaz. Yani kornea refleksi kaybolur. Bunlar kesin ölüm işaretleri değildir.

Ceset kokusu, ölü sertliği, vücudun alt kısımlarında morumsu beneklerin (ölü lekeleri) olması kesin ölüm belirtileridir.

Kalp ve solunumun durduğu ve beyine üç dakikadan daha geç oksijenden zengin kanın gittiği durumlarda beyinin çalışması azdır ya da durur. Kısacası beyin ölümü olur. Kalp çalışır. Kişi bitkisel hayata geçer istemimizle olan vücut çalışmalarını yapamaz. Bazen kalp hemen durur. İnsan ölür. Burada önce kalp ölümü ve sonrada beyin ölümü olmuştur.

Ölümün belirtileri nelerdir?– Başta ölümün belirtisi doğmuş olmaktır.

– Her adım insanı ölüme yaklaştırır.

– Yaşlanmak, saça sakala ak düşmesi, ölümün habercisidir.

– Her kaza Azrail’in ölümü hatırlatmasıdır.

– Her geceki uyku bize “Böyle öleceksin” deyip durur.

– İnsan her gün can çekişir durur, en son kurtulmak için yatağa uzanır. İşte o zaman :

– Nefes alma verme zorlaşır, sıkıntı basar

– Gözler bir noktaya dikilir, öbür alemden bir şeyler görmeye başlar.

– Cilt sararır, buraya kadar, der.

– El, kol, ayak cansızlaşır,

– Ter başlar,

– Burun delikleri şişer,

En son Azrail gelir : “ver şu emaneti” der canı alır gider.

İşte bundan sonra eller, ayaklar bağlanır. Gözler kapatılır, çene bağlanır. “Adam gibi dur!” denilir. Dünyaya sığmayan insan böylece teslim alınır
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

melekannesi

Aktif Üye
Üye
bir yerde okumuştum yada duymuştum tam olarak hatırlayamıyorum eğer ölen kişinin ameli güzelse son nefesini verirken en sevdiği ve özlediği ama ölmüş olan bir yakını azrail kılığında gelirmiş kişinin canını almaya ve ahirette ameli ile ilgili bişeyler görürmüş eğer cennete gidecekse mezarı kendine çok geniş ferah ve etrafı uçsuz bucaksız yeşilliklerle kaplı olurmuş ameli kötü olan birinin ruhu tıpkı bir dikenli telin vücuttan çıkması gibi acılı bir şekilde çıkarmış kabri ise kendine çok dar olurmuş sürekli hesap gününe kadar mezarda eziyet çekermiş diye biliyorum ne kadar doğru bilmiyorum ama...
 
Üst