1. kaprisli

  kaprisli Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  13 Kasım 2008
  Mesajlar:
  4.310
  Beğenilen Mesajlar:
  19
  Ödül Puanları:
  0

  Ölüm hakkında ilginç gerçekler

  Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

  Ölüm hakkında ilginç gerçekler
  Amerikan Discover dergisi ölüm ile ilginç bilgiler yayınladı. İşte ölüm hakkında merak edilenler:

  · İlk ölüleri toprağa gömme işlemi, İspanya'nın Atapuerca bölgesinde 350 bin yıl öncesine kadar dayanıyor.

  · Bütün ölümlerin temelinde oksijen eksikliği yatar.

  · Ölümün ilk üç gününde enzimler yemeğe başladığınız gibi sindirilmeye devam ediyor. Parçalanan hücreler bağırsaklarda yaşayan bakterilerin yemeği oluyor.

  · ABD'de gömülen cesetler, toprağa her yıl ortalama 3 milyon litre sıvı bırakıyor.

  · Bİr İsveç şirketi, cesetleri çeşitli kimyasal maddelerle donduruyor. Ceset, bir tüpün içinde 6 ila 12 ay arasında ayrışıyor ve tamamen yok oluyor. Böylece çevreye zarar verilmediğini iddia eden şirket, buna 'ekolojik defin' diyor.

  · Hİndİstan'dakİ Zerdüştler, cesetleri akbabaların yemesi için açık alana atıyor.

  · İNGİLİZ Kraliçesi Victoria'nın kocası Prens Albert, bornozu ve elinin alçısıyla gömülmek için ısrar etmişti.

  · Madagaskar'da aileler akrabalarının kemiklerini çıkarıp törenle köyün etrafında dolaştırıyor. Daha sonra da kemikler yeni bir kefene koyulup yeniden gömülüyor. Eski kefen, yeni evlenene veriliyor veya çocuğu olmayanların yataklarına seriliyor.

  · 19'uncu yüzyılda Mısır'da demiryolu inşaatı yapan şirket, mumyaları lokomotiflere yakıt olarak kullandı. Böyle büyük tasaruf yaptılar.

  · İngilizz filozof Francis Bacon, tavuğu dondurmak istedi. Tavuğun içini karla dolduran Bacon, soğuktan hastalığa yakalandı. 1926 yılında da zatürreeden hayatını kaybetti.

  · Embrİyonİk gelişim döneminde organların oluşumunda bazı hücreler ihtihar ediyor. Eğer bazı hücreler ölmeseydi, ördekler gibi taraklı ayaklarla doğardık.

  · 1907 yılında Massachussettsli bir doktor, özel bir ölüm döşeği tasarladı. Sonra da insan vücudunun ölüm anında 21 gram kaybettiğini rapor etti. Bu nedenle ruhun 21 gram tuttuğu varsayılıyor.

  · ABD'de insanların yüzde 80'i hastanede ölüyor.

  · ABD'NİN New York kentinde cinayet kurbanından çok intihar eden insan var.

  · İnsanlIĞIN başlangıçından beri 100 milyar insanın öldüğü sanılıyor.

  alıntı


   
Ölüm hakkında ilginç gerçekler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. ölüm Gerçeği

  ölüm Gerçeği

  Aziz Müslümanlar! Ölüm, insanoğlunun kaçınamayacağı bir gerçektir. Kur’an-ı Kerim’de “Nerede olursanız olun, sarp ve sağlam kalelerde olsanız bile ölüm size ulaşacaktır.!”1 buyrulmaktadır. Tam olarak farkına varmasak da ölüm, hayatımızın en yalın ve en gerçekçi yanını temsil etmektedir. Nasıl ki hayat Yüce Allah’ın bir ihsanı ise, ölüm de O’nun bir fermanıdır. İnancımıza göre ebediyyen baki...
 2. gerçekten ilginçler yaa....

  gerçekten ilginçler yaa....

  tam garsonlara göre
 3. Rüyalar hakkın en ilginç 13 gerçek

  Rüyalar hakkın en ilginç 13 gerçek

  erkekler rüyalarında ne görür görülmüş rüyalar rüya ile ilgili ilginç bilgiler erkekler gece rüyalarında ne görür rüyaların gerçeklik payı Meleklerim akşam yatıyoruz sabah bir uyanıyoruz ki rüyalar görmüşüz... Hemen birilerini ararızz anlatmak için... Acaba Rüyalarla ilgili gerçekleri hiç merak ettinizmi .. Benim en çok ilgimi çeken körlerinde rüya görmeleri.... İşte en ilginç 13 gerçek......
 4. Rüyalar Hakkında 13 İlginç Gerçek

  Rüyalar Hakkında 13 İlginç Gerçek

  gercek melekler Kızlar rüyalar ile ilgili çoğumuzun ilk kez duyacağı 13 ilginç gerçek... Rüya görmek hayattaki en gizemli tecrübelerden biridir. Roma Dönemi’nde bazı rüyalar Roma Senatosu tarafından analiz edilmiş ve yorumlanmıştır. Rüyaların tanrılardan gelen mesajlar olduğuna inanılmıştır. Rüya yorumcuları askeri liderler ile savaşa bile gitmişlerdir. Ayrıca çoğu sanatçının yaratıcı...
 5. Yenidoğanlar Hakkındaki İlginç Gerçekler

  Yenidoğanlar Hakkındaki İlginç Gerçekler

  Bu sayfa; Yenidoğanlar Hakkındaki İlginç Gerçekler hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, yenidoğan bebekler hakkında neler biliyorsunuz? Eminiz şimdi makalede okuyacağınız bilgileri daha önce hiç duymadınız. Buyrun bakalım yenidoğanlarla ilgili ilginç bilgilere... Daha uzun ve geniş yaratıklar olan yetişkinlerin doğal olarak bebeklerden daha çok kemiğe sahip olduklarını...

Sayfayı Paylaş