Ölümsüzlük suyu!

ßeLeN

Paylaşımcı Melek
Üye
Ölümsüzlük suyu!
ölümsüzlük suyu efsanevi ölümsüzlük suyu ölümsüz aile kitabının ana fikri ölümsüzlüğü bulan adam hayat efsanesi
Bu aralar efsane yaşanmış olaylar ne bilim ders alınması gereken şeyler okuyorum takıldım kaldım ciddi söylüyorum melişler sarıyor yanii .. bakın bu oldum olası hep dikkatimi çekmiştir ana fikri çok güzel özellikle ;
insan başkası için kendi hayatından ömründen vazgeçer mi ? geçiliyormuş hemde nasıl geçiliyormuş hemde 10 20 sene deil.. kıyamet kopana kadar yaşama fırsatın olsa bile wazgeçiliyormuş...

su-11-8229.jpg

ÖLÜMSÜZLÜK SUYUNDAN NEDEN İÇMEMİŞ?

Hz. Süleyman’a ölümsüzlük suyu abı hayat verilir. Cebrail’in buyurduğuna göre Süleyman Peygamber bu sudan içerse kıyamet gününe kadar yaşayacaktır. Ancak Süleyman Peygamber içip içmemekte kararsız kalır. İstişare ettiği dostları söz birliği etmişçesine bu sudan içmesi için O’nu teşvik ederler. Ölümsüzlük suyundan içip içmemek arasında gidip geldiği bir günde bir adam gelir saraya. Ambarına dadanan karıncalardan şikayetçidir.

Süleyman Peygamberin emri ile karıncaların kraliçesi getirilir saraya.

Karıncaların başı adamın çok cimri biri olduğunu, malının sadakasını vermediğini, bu sebeple ilahi bir işaretle buğdayları fakirlerin bulup alabilecekleri yerlere taşıdıklarını söyler. Dava sonucunda karıncalar beraat ederler.

Karıncaların başı müsaade alıp gitmek istediğinde Süleyman Peygamber bir sorum var, der. Bana ölümsüzlük suyu verildi. Sence bu suyu içeyim mi? Diye sorar. Hayır der, karıncaların kraliçesi. “İçme. İçersen kıyamete kadar ölümsüzlüğü değil, sevdiklerini kaybetmenin acısını kazanırsın. Sen yaşarsın ama sevdiklerin ölecek.” Bu cevap üzerine ölümsüzlük suyunu toprağa döker Süleyman Peygamber.

Sizlerde okuyun istedim...

İçersen kıyamete kadar ölümsüzlüğü değil, sevdiklerini kaybetmenin acısını kazanırsın. Sen yaşarsın ama sevdiklerin ölecek..

ne zordur bunu yaşamak...

Geri