Önce kendimizi sevmeye başlamalı

zuzu65

Yeni Üye
Üye
Önce kendimizi sevmeye başlamalı
.
Yaşamda beklemeyi seçer bazı İnsanlar… Beklemek, özlemek nasılı ve niçini hesap etmeden. Düşünün… Sevgilinizi, ailenizi, çevrenizdeki insanları… Hep bir şeyler bekliyor ve hayatın getirisinden yoksunluklar yaşayarak kendimizi üzüyoruz. Beklemek; beklentilerinin ötesine geçer.Yaşam aslında neyi özlediğimizi neyi beklediğimizi bilmeden gelip geçiyor hep birikimler yaşıyoruz.

Baktığınızda aslında her kes aynı dertten yakınıyor. İlgi bekliyorum insanlardan, Bana istediğim gibi davranmıyor, bana bunu yapmamalıydı ondan hiç beklemezdim, bana evlenme teklif etmesini bekliyorum. Düşünün hayatımızın kaçta kaçını bu tarz düşüncelerle heba ediyoruz.

İçinde bulunduğumuz beklentiyle, yaşamdan gelecek güzelliklere farkında olmadan görünmez bir set çekiyor ruhumuzun kapılarını kapatıyoruz. Ve hep hayatımızı beklenti içinde sürdüyoruz. Beklentisizliği öğretmeliyiz kendimize, yaşamımızda kendimizle alakalı geçip giden vakitlerde durup düşünme irdeleme yapmalıyız.

Önce kendimizi sevmeye başlamalı ve kendimizin en iyi arkadaşı olmaya çalışmalıyız. Sevdiğimiz şeyleri başkalarına ihtiyaç duymadan yapabilmeliyiz. Kendimize beklentisizliği öğretebilmeli ve yaşamdan gelecek güzel enerjiye her daim açık olmalıyız. Biz kadınlar ne kadar güçlü. olursak o kadar çok sevi(li)niriz

Geçmişte yaşadıklarımız geleceğe hazırlıyor bizleri, önemli olan geçmişin kendisine esir olmamak. Evet şimdi ilk iş olarak ruhumuzu serbest bırakalım, kapılarımızı yaşamdan gelecek tüm güzelliklere açalım bilerek ve isteyerek ve geçmişi affederek başlayalım. Her doğan yeni bir gün bizlere sunulan bir armağandır… Unutmayalım.

Işık ve Sevgiyle Kalın

Geri