Etiketler:
 1. Ariza

  Ariza Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  15 Haziran 2009
  Mesajlar:
  1.407
  Beğenilen Mesajlar:
  83
  Ödül Puanları:
  0

  Önce Öğren Aşkı..

  Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında Ariza tarafından paylaşıldı.

  Bir dur bakaLım.. Benim aşkımı sorguLama hakkın yok senin.. Sen aşkın ne oLduğunu biLiyor musun ki? Sen bir kere aşk yaşadın mı ki sorguLama hakkını kendinde görüyorsun?

  Önce öğren aşkı. Yaşamayı biL sonra çık karşıma,ondan sonra seninki de aşk mı?. de.
  Ben de ancak o zaman cevap vereyim sana. Savunayım aşkımı. Madem yeri geLdi bir iyiLik yapayım sana..

  Oku da nasıL aşık oLunurmuş öğren!

  TesLim oLacaksın!

  Kayıtsız şartsız tesLim oLmayı gerektirir aşk. Bir yanın aşk da diğer yanın başka tarafta oLamaz. Beynen kaLben, ruhen, bedenen tesLim oLmayı biLeceksin. Her şeyinLe aşka adayacaksın kendini. 'Canım Yanar' diye düşünmeyeceksin. Aşk, bu yakabiLir canını; ama sen bunu göze aLmazsan dünyanın en mutLu mutLuLuğunu da yakaLayamazsın.Hem güLü kokLamak isteyeceksin hem de dikensiz oLsun diyeceksin. OLmaz öyLe şey! GüLü seveceksen dikeninin batabiLeceğini de biLeceksin.

  Korkmayacaksın!

  Hiçbir aşk şu gün bitecek diye başLamaz..

  Aşk sözLeşmeLere bağLanamaz.

  'Önce sen aşık oL,sonra ben oLurum' diyemezsin. KarşıLık oLmasa da aşk vardır.Yüreğine ardına kadar açacaksın. YaraLanma oLasıLığın vardır; ama unutma ki; o yürek aşksız atmaz. Aşksız atan o yüreğe yürek denmez..

  Terk ederse aLdatırsa diye düşünüp kendine zehir etmeyeceksin hayatı. şüphe hem aşkın hem de insanın düşmanıdır. YaşayabiLeceğin kadar yaşayacaksın. Sonu acı bitmiş oLsa da şükredeceksin o güzeL günLeri yaşadığın için.

  ÇaLışacaksın!

  'Aşık oLdun,hadi bakaLım ne oLacaksa oLsun' demeyeceksin.

  İştir aşk, uğraştır,emektir! Uğraşacaksın, çaLışacaksın. Besin ister aşk, tıpkı bir çiçek gibi. İnsandır besini aşkın.Sen aşka ne kadar çok verirsen o da seni o kadar mutLu eder bunu unutmayacaksın. AsıL iş aşık oLduktan sonra başLıyor zaten. Aşk küt diye çıkar karşına, reddedemezsin. ÖyLe bir gücün yok;ama aşkı yaşatabiLme gücün var, kuLLanırsan var. Üşenmeyeceksin, usanmayacaksın. Bir duvarı ören usta gibi, bir bahçeyi çabaLayan bahçıvan gibi oLacaksın. Sen bunLarı yaptığın haLde yaşamıyorsa aşk aLdırma. ELinden geLeni yapmış insanLarın huzurunu hissedeceksin. Bu biLe yetecek sana.

  Koruyacaksın!

  Aşk senin en değerLi varLığındır. Gözünden biLe sakınacaksın.Nadide bir çiçek gibi en değerLi vazoda paha biçiLmez bir mücevher gibi en gizLi kasada tutacaksın. DaLgaLanmaLara açık oLan bir duygudur aşk. Korumazsan kırıLır kayboLur! SakLamazsan çaLarLar üzüLürsün!

  Şimdi okudun mu aşkı?

  AnLadın mı?

  Yetmez bir daha oku..

  EzberLe.

  Sonra GeL Yine.

  BeLki o zaman konuşuruz aşkı seninLe...


   
 2. * MuCiZé *

  * MuCiZé * Forum Okuru

  çok güzel bir yazı gerçekten,emeğine sağlık.. yalnız neden 'L' harfi büyük onu anlayamadım:D

  levent? lütfü?

  başka da isim gelmedi aklıma :D ah ah içim fesat benimhahaha
   
 3. Ariza

  Ariza Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  15 Haziran 2009
  Mesajlar:
  1.407
  Beğenilen Mesajlar:
  83
  Ödül Puanları:
  0

  Öyle antika isimler kullanmiyorum :dil::dil::dil:daha moderen isimlerle gel :laugh::laugh::laugh:
   
Önce Öğren Aşkı.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. öğrendim...

  öğrendim...

  YAS 5 Anne ve babamin birbirlerine bagirmalarinin beni ne kadar korkuttugunu ögrendim. YAS 7 Mesrubat icerken gulersem ictigimin burnumdan gelecegini ogrendim YAS 12 Bir seyin degerini anlamanin en iyi yolunun bir sure ondan yoksun kalmak oldugunu ogrendim. YAS 13 Annemle babamin elele tutusmalarinin ve opusmelerinin beni daima mutlu ettigini ogrendim. YAS 15 Bazan hayvanlarin...
 2. Öğrendim

  Öğrendim

  Hayatın bana birşeyler öğrettiğini ve bunları yazmam gerektiğini öğrendim. Mesela; İnsanlara kendimi zorla sevdiremeyeceğimi öğrendim. Yapabileceğin tek şey sevilebilecek biri olmak.Gerisi onlara kalmış… İnsanları ne kadar düşünürsen düşün, Onların seni o kadar düşünmediklerini öğrendim. Ve insanlar seni ne kadar severse sevsin günü geldiklerinde isminden bile nefret edebildiklerini...
 3. Öğrendim... !!!!

  Öğrendim... !!!!

  Hayatim da ilk önce SEVMEYİ öğrendim,çünkü sevdikçe kendimi hissettiğimi öğrendim. AFFETMENİN ne olduğunu anladım ve affetmenin aslında yeni insanlar kazandırdığını gördüm.. Bir gün geçmişime baktım da PİŞMANLIĞIMDAN üzülmediğimi gördüm,bunları ben yaşadım çünkü.... Birisini HATIRLAMANIN aslında ufak bir telefon görüşmesi kadar basit olduğunu biliyorum artık! Aslında BANA DEĞER VEREN...
 4. Öyle.....

  Öyle.....

  gecenin bir yarisi bir kitabin orta yerinden baslamakgibiydi seninle birlikte olabilmek... Basini anlamadan sona yaklasmak, sonunu okuyamadan uyuyakalmak, ...Ve uyandiginda kaldigin sayfayi karistirmak.. Iste böyle biseydi seni yasamak, Yarim yamalak... Bende susuyorum sevgimi saklayip icimde... Duyuyorsun degilmi suskunlugum nasilda haykiriyor... Susarak sevgisini ilan eden cok var...

Sayfayı Paylaş