1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  Önemli İcatlar Ve Mucitleri kimlerdir yazar mısınız

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  Selam arkadaşlar acaba sizler bana Önemli İcatlar Ve Mucitleri kimlerdir yazar mısınız? Yani hangi icat ne kadar önemli ve o icadı kim bulmuş lütfen yardımcı olun:S

   
 2. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Önemli İcatların Mucitleri Kimlerdir

  Önemli İcatlar Ve Mucitleri Hakkında Bilgi


  Bilim tarihini değiştiren icatları mucitlerinden ayrı düşünmek mümkün değildir. İşte hayatımızı kolaylaştıran icatlar ve mucitleri:

  TELEFON : 1876’ da Alexander Graham Bell, telefonu icat etti.

  MİKRODALGA FIRIN : Yiyecekleri radyo dalgaları ile ısıtan bir fırın fikrinin patentini 1945’ te Amerikalı mucit Percy L. Spencer almıştır.

  KAŞIK : Paleolitik zamanlardan beri kullanılan kaşıkların atası deniz kabuklarıdır. Günümüzdeki formunu ise MS I.Yüzyılda Romalılar vermiştir.

  ÇATAL : Çatalı ilk kullananların Yunanlılar olduğu sanılmaktadır.

  MEKANİK SAAT : 999’ da Gerbert, insanoğlunun zamanı ölçebilme arzusuna hizmet etmek için yepyeni bir ürün sundu. Fransız keşiş ve sonrasında Papa olan Gerbert’ in ağırlıklar kullanarak çalışan ilk mekanik saati günümüze kadar pek çok kez geliştirildi.

  HASSAS SARKAÇLI SAAT :1656’ da Christian Huygens, bu noktadan hareketle, sarkacın hareketini bir dizi dişli çark
  üzerinden saatin kollarına iletirken, bir yandan da sarkacın sürekli salınım halinde tutmanın yolunu bularak ilk hassas sarkaçlı saati geliştirdi.

  RADYO : 1902’ de İtalyan mucit Guglielmo Marconi, kablo ya da tel olmadan bir yerden diğerlerine mesaj göndermenin yolunu keşfetti.

  PARA : Para, ilk kez MÖ 700’ de Lidya’ da malların alımı için kullanıldı.
   
Önemli İcatlar Ve Mucitleri kimlerdir yazar mısınız konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Muciti yanlış bilinen 10 icat

  Muciti yanlış bilinen 10 icat

  mucitler ve icatları yanlış bilinen gerçekler, yanlış bilinen doğrular, doğru bilinen yanlışlar, Otomobil Muciti: Karl Benz Yanlış bilinen mucit: Henry Ford Her ne kadar aynı zamanlarda Gottlieb Daimler, Wilhelm Maybach, ve Siegfried Marcus gibi birçok Alman mühendis fikirlerini hayata geçirmeye çalışmış olsa da, modern otomobillerin ilk örneğinin Karl Benz tarafından ortaya konduğu...
 2. çağımıza damgasını vurmuş 10 adet icat ve onların mucitler

  çağımıza damgasını vurmuş 10 adet icat ve onların mucitler

  çağımıza damgasını vuran icatlar çağımıza damga vurmuş icatlar damga vurmuş 3 tane icat tarihe damgasını 3 icat tarihe arkdşlr ltfn hmn cevplyn ya çağımıza damgasını vurmuş 10 adet icat ve onların mucitleri acele :
 3. kutsi kiminle evli kızlar yazar mısınız

  kutsi kiminle evli kızlar yazar mısınız

  Ya kutsi evleneni baya oldu ama acaba kiminle evli hiç rastlamıyoruz magazin gündeminde de kutsiye. Harbi on numara adam ya, Allah banada böyle bi koca nasip etsin :D:D Tamam sanatçı da olabilir :)
 4. Önemli Mucitler kimlerdir yazar mısınız

  Önemli Mucitler kimlerdir yazar mısınız

  Selam arkadaşlar acaba aranızda mucitler hakkında bilgisi olan var mı? Önemli Mucitler kimlerdir ben merak ediyorum biliyorsanız yazın.
 5. en unlu mucitler kimlerdir

  en unlu mucitler kimlerdir

  ünlü mucitler kimlerdir? Arkadaslarim yaptiklari icatlarla anilan dunyanin en unlu mucitlerini ve icat ettikleri urunleri icatlarin neler oldugu konusunda aciiil yardima ihtiyacim var. Bana bu konuda yardimci olurmusunuz bekliyorum melekkermekani.com tesekkur ediyor iyi aksamlar diliyorum

Sayfayı Paylaş