Etiketler:
 1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Önü İşli Bebek Süveteri

  Konu, 'Bebek Örgüleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  örgü bebek süveteri işli bebek süveteri
  el örgüsü bebek süveteri
  Yapımız oldukça kolay, dikme gerektirmeyen ve bir şişte başlayıp bitirebileceğiniz bir bebek süveteri modeli paylaşıyoruz melekler :) Bebeklerinize çok yakışacağını düşündüğümüz süveterin yapılışı ise şöyle;

  [​IMG]

  Modeli 3 numara şiş ile örün. Üzerindeki işlemeler sonradan iğne ile yapılmıştır. Model için 100gr.lık beyaz ip yetiyor.
  60 ilmek başlayın. 5 sıra haroşe örgü örün. 25 sıra baştan ve sondan 5′ er ilmeği haroşe , diğer ilmekleri düz örgü ile örün.
  5 sıra haroşe, 5 sıra düz, 5 sıra haroşe örgüye devam edin. 3 adet düğme iliği açmayı unutmayın. Yaka kesimine geldik. 5 ilmek haroşe, 5 ilmek düz, 5 ilmek haroşe örün.
  30 ilmek kesin. 5 ilmek haroşe , 5 ilmek düz, 5 ilmek haroşe örgü örün. Bu şekilde 25 sıra örün. Şimdi hiç kesmeden arkayı örmeye devam edeceğiz.
  26. sırada 15 ilmek haroşe örüp 30 ilmek arttırın ve 15 ilmek daha haroşe örün.
  Modelin arkası hep haroşe örülecek. 34 sıra haroşe örün.35. sırada başta ve sonda 15 ‘er ilmek arttırma yapın. 34 sıra daha haroşe örüp kesim yapın. Düğme dikme ve işleme yapma işlemlerinden sonra modelimiz hazır.
  Bu model 2-4 aylık bebeklere uygundur. Daha büyük bebeklere örecekseniz başlangıç ilmeğini 5-10 sayı arttırın. Haroşe kısımlarını farklı, düz kısımlarını farklı renk bir iple de örebilirsiniz.
   
Önü İşli Bebek Süveteri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. bebek - çocuk süveterleri

  bebek - çocuk süveterleri

  erkek çocuk süveter bebek süveterleri erkek çocuk süveterleri süveteri cocuk suveterleri
 2. erkek bebek süveterleri

  erkek bebek süveterleri

  erkek bebek süveterleri çocuk süveterleri bebek erkek çocuk
 3. Bebek süveter modeli açıklamalı

  Bebek süveter modeli açıklamalı

  açıklamalı bebek süveterleri açıklamalı bebek süveter modelleri anlatımlı süveter modelleri süveteri iki renkli Serin havalarda bebeğinizi koruma altına alacak şirin bir süveter modelini ayrıca şemalı açıklamalı uygulanışını sizlerle paylaşıyorum YAŞ: 0-1 (Büyük beden ölçüleri parantez içindedir.) MALZEMELER: ANCHOR "Fantastik" el örgü ipliği. Renk no: 437 Yeşil (Yaklaşık 100 gr.) 4...
 4. Fırfırlı Bebek Süveter Modeli

  Fırfırlı Bebek Süveter Modeli

  örgü bebek süveteri el örgüsü bebek süveteri örgü bebek süveter modeli Bebeğinize fırfırlı bir bebek süveteri örmek ister misiniz melekler ? :) İşte bebeğinize çok yakışacak, hem de onu ısıtacak harika bir süveter örneği ve yapılışı :tik: YAŞ: 0-1 (Büyük beden ölçüleri parantez içindedir.) MALZEMELER: El örgü ipliği. Renk Yeşil (Yaklaşık 100 gr.) 4 numara 1 çift örgü şişi El örgü...
 5. Yüz Motifli Beyaz Bebek Süveteri

  Yüz Motifli Beyaz Bebek Süveteri

  örgü bebek süveteri örgü bebek yeleği motifli bebek süveteri Bu yazımızda tarif edeceğimiz süveter, bir şişte örülüp bitirilenlerden. Yani süveterin arkasından başlayıp yakayı kenarları oyup öne getirip bitiriyorsunuz, çok kolay. Sadece yapmanız gereken tarifte anlatılan yüz motiflerini aralara serpiştirip, daha sonra o motifleri işlemek. Şimdiden kolay gelsin :tik: Malzemeler:...

Sayfayı Paylaş