Orgazm nasıl olunur ?

HemşireniZ

Aktif Üye
Üye
Orgazm nasıl olunur ?
Cinsel sağlık, birbiriyle bağlantılı pek çok zorluk ve problemi kapsayan geniş bir alandır.Cinsel sağlık, hayatımız boyunca cinselliğimizi kucaklamak ve tadını çıkarmaktır. Fiziksel ve duygusal sağlığımızın önemli bir parçasıdır. Cinsel sağlık cinselliğe ilişkin fiziksel, duygusal, zihinsel ve sosyal refah durumudur..Hemen hemen tüm kadınlar tanımlanamayacak deneyimi arzuluyor, ancak çoğu bunu başaramıyor. Gerçek şu ki çoğu kadın orgazmı nasıl sağlayacağından emin değil.


orgazm.jpg
Orgazm nedir ?

Bir orgazm cinsel aktivite sırasında yoğun bir cinsel zevk hissidir.Orgazm cinsel heyecanın zirve noktası olarak kabul edilir. Orgazm farklı ölçütler kullanarak farklı şekillerde tanımlanmıştır. Tıp uzmanları, psikologlar ve zihinsel sağlık uzmanları duygusal ve bilişsel değişikliklerden faydalanırken, vücuttaki fizyolojik değişiklikleri bir tanımın temeli olarak kullandı.

Uyarılma

Bir orgazm anatomisi aslında birikimle başlar , çoğu kadının kanıtladığı gibi, bir orgazm tam bir vücut deneyimidir, çoğu zaman birden fazla erojen bölgeyi kapsar (klitoral stimülasyonun çoğu zaman anahtartır). Çoğu kadın için, orgazm ortalama 20 dakika sürer.Her orgazmın farklı olduğunu ve her kadının orgazmını farklı şekilde yaşadığını unutmayın

Deneyimimizi cinsel varlık olarak derinleştirmek, arzuyu nasıl hissettiğimizi öğrenmekle başlar. Cinsellik yaşamlarımıza davet etmedikçe, sadece kendiliğinden oluşmaz. Ve bu, kendi vücutlarımızı tanımakla başlar , ne tür bir dokunuş olduğunu ve vücudumuzun hangi bölümlerinin memnuniyetle tepki verdiğini bilmek..

Eşinizle nasıl hareket etmelisiniz ?

Çoğu erkek, kadınlarını orgazm olmamakla suçluyor, ama asıl sebep onların kontrolünün çok ötesinde. Olumsuz duyguların listesi sonsuzdur..Cinsel zevki dengelemek istiyorsanız, olumsuz düşünceleri ve hayal kırıklıklarını ortadan kaldırmaya çalışın . Solunum ve vücut hareketlerinize odaklanmak zihninizi rahatsız edici düşüncelerinizi temizlemek için basit yollardır. Şu anda kalırsanız, cinsel mutluluğun keyfini çıkarmanızı kolaylaştıracaksınız.

Birçok kadın kendilerini serbest bırakmak ve cinsel zevk zirvesinde kalmak için eşiyle duygusal bir ilişki ararlar. Bununla birlikte, duygusal bağlantı ifadesi farklı kadınlar için farklı anlamlara gelebilir.Bazıları için basit bir saygı ve eşi için sevgi var, ancak diğerleri için daha karmaşık faktörler ile ilişkili olabilir. Bu nedenle, kadınların eşleri ile nihai mutluluğu elde etmek için bağlarını güçlendirmeleri şarttır.

Eşinizle daha rahat hissetmenizi sağlamak için bazı şeyleri iletmek en iyisidir. Sadece seks ve orgazm olma isteğiniz hakkında konuşmanız gerekli değildir. Fantezilerini düşlerinizi paylaşabilirsiniz. Eşiniz o ipucunu alacaktır, ve orgazmı ön plana çıkarmak için elinden geleni yapıcaktır.

Kadınların yüzde 80 den fazlası, yalnızca klitoral uyarımı kullanarak nihai zevki gerçekleştirebilir.Klitorisinizle oynamak için parmaklarınızın yumuşak dokunuşunu kullanabilirsiniz . Bir yapay penis veya vibratör kullanarak kesinlikle gizli erotik noktalar keşfetmek için iyi bir fikirdir. Neyin iyi hissettiğini ve iyi hissettiğini tanımlamayı öğrenirseniz, orgazm olma yolunda ilerleyeceksiniz. Daha uzun ön sevişme ve uzun süre uyarılma orgazmı yaşamanın bazı diğer yollarıdır. Bu nedenle, sizi en çok ne heyecanlandıran şeyleri bulmak zorundasınız.Erotik bölgelerinizi keşfettikten sonra, eşinizle birlikte fantezilerinizi ve keşiflerinizi konuşmalısınız


Kendi vücudunuz ve sizi orgazmya götürecek farklı teknikler hakkında kendinizi eğitmeyi unutmayın. Bu, eşinizin size doruk noktasına ulaşmasını ve tadını çıkarmasını sağlayacaktır.
 
Geri
Üst