Orgazm olamıyorum ne yapmalıyım ?

• Konbuyu başlatan Mahçub kadın
  • Başlangıç tarihi
KIZILSAÇ AÇMIŞ OLDUĞUN 7 ÜYELİK + Üslupsuz tavırların dan ötürü süresiz banlandın !

derince.png

kızıl.png

Son düzenleme:
Trafikte bile yol verme kavgası yüzünden iki kişi birbirini bıçaklıyor, biri birine niye ters baktın diye cinayet işliyor. Biri side dememesi gerektiği lafı sanki karşı taraf hak etmiş, sanki bütün haklar kendisinde gibi konuşuyor. Çok yazık çooooook. Birbirimize olan sevgiyi saygıyı yitirdik.... Giden gider kalan sağ ve düzgün konuşanlar bizimdir.

Selamlar evliliğim bu yüzden kabus gibiydi doktora gittim ve onun tavsiyelerin yanı sıra bu durumda olan bir kaç arkadaşımdan da destek aldım. Şimdi harika hissediyorum. Bu durumun geçici olduğunu ve mutlaka tam zevkin doruklarına ulaşacağınız zamanın, yine zamana bağlı olduğunun altını önemle çizmek istiyorum. Bu arada evet okudum yazıları saygı herşeyin önünde gelir. Biraz daha saygılı olmak gerekiyor.

Selamlar orgazm olamama durumu ile alakalı bir doktorun yazdıkları hoşuma gitmişti bende sizinle aynı sorunu yaşıyordum emin olun zaman içerisinde bundan kurtulacaksınızdır belki yardımım dokunur diye bu tedavi yöntemi ile alakalı bi kaç bişi paylaşmak istiyorum umarım yayımlarsınız

Orgazm olamama tedavisinde ilk aşama yapılan basit bir jinekolojik değerlendirme sonucunda kişide herhangi bir yapısal problemin olup olmadığını değerlendirmektir. Daha sonra kişinin yaşantısı, geçmişi, birliktelikleri, cinsel hayatı, eşi ile uyumlarını içeren geniş bir cinsel anamnez (öykü) alımı yapılır. Bu şekilde anorgazmi sorunun nedeni saptanmaya çalışılır. Orgazm olamama tedavisinde ilk olarak kişiye cinsel ilişki, cinsel organlar, genital anatomik yapı ile ilgili bilgiler verilir. Daha sonra kişinin kendi vücudunu tanımasına yönelik çalışmalar yapılır. Cinsellikle ilgili geçmişten gelen yanlış ve eksik bilgiler, ön yargılar temizlenir. Bu yanlış bilgiler yerine konan doğru bilgiler ile düzeltilir. Bu tür cinsel terapiye "bilişsel davranışsal cinsel terapi" adı verilir.

Geri