1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Orgeneral Saldıray Berk Kimdir?

  Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  orgeneral saldıray berk, kimdir, hayatı, biyografisi, çalışmaları, ile ilgili bilgiler burada melekler


  < Konu Resmi..>
  Saldıray Berk 1948 yılında Erzurum'da doğdu. Berk, 1968 yılında Kara Harp Okulundan, 1969 yılında Topçu ve Füze Okulundan mezun oldu.

  1976 yılına kadar Kara Kuvvetlerine bağlı çeşitli topçu birliklerinde ileri gözetleyici subaylığı ile takım ve bölük komutanlığı yapan Korgeneral Berk, 1978 yılında Kara Harp Akademisinden mezun oldu; ardından kurmay subay olarak; 39'uncu Piyade Tümen Lojistik Şube Müdürlüğü ile Harekat Eğitim Şube Müdürlüğü, Kara Harp Okulu Öğretim üyeliği, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Personel Daire Plan Subaylığı, Moskova Kara Ataşeliği, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Personel Daire Yönetim Şube Müdürlüğü ve 9'uncu Piyade Tümen Topçu Alay Komutanlığı görevlerini yürüttü.

  Berk, 1995 yılında tuğgeneralliğe terfi ederek, tuğgeneral rütbesi ile 2'nci Ordu Komutanlığı Harekat Kurmay Yarbaşkanlığı, Bakü Silahlı Kuvvetler Ataşeliği ve 1'inci Piyade Tugay Komutanlığı görevlerinde bulundu. 1999 yılında tümgeneralliğe terfi eden Berk, tümgeneral rütbesi ile Kara Kuvvetleri Komutanlığı Denetleme ve Değerlendirme Başkan Yardımcılığı, Genelkurmay Personel Daire Başkanlığı ve 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı görevlerini yürüttü.

  2003 yılında Korgeneralliğe terfi eden Berk, korgeneral rütbesi ile Genelkurmay Personel Başkanlığı ve 4'üncü Kolordu Komutanlığı görevlerinde bulundu.

  30 Ağustos 2007 tarihinden geçerli olarak Orgeneralliğe terfi eden Saldıray Berk, 3'üncü Ordu Komutanlığı'na atandı.

  30 Ağustos 2010 tarihinden geçerli olmak üzere Kara Kuvvetleri Komutanlığı Eğitim ve Doktrin (EDOK) Komutanlığına atandı.

  2011 yılı Ağustos ayında yapılan Yüksek Askeri Şurada emekli oldu.

  Betül Reyhan Berk ile evli olan Korgeneral Saldıray Berk'in iki çocuğu bulunuyor. Berk, Rusça biliyor.   
Orgeneral Saldıray Berk Kimdir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Orgeneral

  Orgeneral

  Rüyada orgenaral rütbesihde bir subayin emrinde oldugunuzu görmek yüksek bir mevkide bulunan bir devlet adami ile karsilasip ondan bir çok fayda ve menfaat elde edeceginize; amirlerinizin sizin hakkinizda oldukça müsbet düsünceleri bulunduguna; tüccar iseniz bugünlerde kazançli bazi angajmanlara giriseceginize yorumlanir.
 2. Berk Oktay kimdir biyografisi

  Berk Oktay kimdir biyografisi

  Berk Oktay berk oktay facebook berk oktay boyu oktayın boyu kac boy 2000 - 2006 yılları arasında modellik yaptı. 100'ün üzerinde defileye cıktı. Kariyerine 2004 yılının Haziran ayından sonra yurtdışında devam etti. Paris'e yerleşti ve Milano, Tokyo, Dubai, Moskova gibi şehirlerde D&G, Ferre, Gucci ve Prada gibi bir çok markalarla çalıştı. Üniversite eğitimini tamamlamak için...
 3. Berk Oktay kimdir

  Berk Oktay kimdir

  berk oktay berk oktay hayatı kimdir oktayın hayatı hakkında bilgi berk oktay kimdir, biyografi, hayatı, dizileri, boyu, kısaca hayatı, filmleri, resimleri, Ekranların uzun boylu yakışıklı yüzlerinden olupta, genç kızların kalbine taht kuran Berk Oktay hakkında bilgiler sunuyoruz bu yazımızda sizlere Melek'ler. 28 Ekim 1982 Ankara dogumlu, ortaokul ve liseyi Ankara'da okuyan üniversiteyi...
 4. Serçe Sarayı Minik Berk Kimdir?

  Serçe Sarayı Minik Berk Kimdir?

  Doruk Kayra Sevir başarılı bir çocuk oyuncu olup henüz ufacık yaşına rağmen ileri için ne kadar büyük bir yetenek olduğunu şimdiden belli etmiştir.Beyaz tenli ,kumral ve kahverengi gözlü olan minik yıldız sevimlili ile de dizi`nin tanıtım fragmanlarında bile tüm dikkatleri üzerine çekmiştir. Dizi oyunculuğundan önce bir çok reklam filmin`de rol almıştır. Oynadığı Son Dizi Rolü: Serçe...
 5. Güneşin Kızları Berk Atan(Savaş) Kimdir?

  Güneşin Kızları Berk Atan(Savaş) Kimdir?

  Ekranların yepyeni dizisi"Güneşin kızları"dizisi izleyicinin ilgi odağı oldu. Dizinin konusu ve yoncuları kadar dizi de çalan müzikler de beğeni topluyor. Dizinin genç oyuncularından biri olan Berek Atan dizide ki ismi ile Savaş, özellikle genç kızların beğenisi topladı. Berek Atan hakmkın da bilgi edirnmek isteyenler için kendisinin biyografi bilgilerini bu yazımız da paylaşıyoruz....

Sayfayı Paylaş