gebe
 1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Örgüde Çift Arttırma Çeşitleri

  Konu, 'Örgü, Dikiş & Nakış' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  örgüde arttırmalar örgüde çift arttırma
  örgüde ilmek arttırma  Örgü tekniklerini bilmek, pek çok örneğini çıkarırken bize yardımcı olur melekler :) Bu yazımızda sizlere çift arttırma çeşitlerinden bahsedeceğiz. :)


  Çubuklu çift arttırma

  İlmeklerden birini eksen olarak seçin; bu eksen ilmekten bir önceki ilmeği önce normal olarak düz, sonra aynı ilmeği arkadan alarak dönük düz ilmek gibi örün. Aynı arttırmayı eksen olarak seçtiğiniz ilmekte tekrarlayın.

  [​IMG]


  İncili çift arttırma

  Bir ilmeği eksen olarak seçin; ondan bir önceki ilmeği önce düz, sonra ters örün; eksen ilmeğini normal düz örün, eksenden sonraki ilmeği de önce düz sonra ters örün.

  [​IMG]


  İlmek kaldırarak çift arttırma

  Bir ilmeği eksen olarak seçin; bu eksen ilmeğinin altındaki ilmeği sağ şişin ucuyla kaldırıp şol şişe takın ve normal olarak düz örün, eksen ilmeğini de arttırmanın ajurlu olmasını istemiyorsanız arkadan alarak dönük düz ilmek gibi örün, sonra yine bir önceki sıranın aynı ilmeğinin içinden tekrar bir düz ilmek çıkarın.


  [​IMG]


  Ortadan çift arttırma

  Bir ilmeği eksen olarak seçin; ondan bir önceki ilmeği düz örün; sonra bu ilmeğin altından, bir önceki sıradaki ilmeğin içinden bir düz ilmek çıkarın; eksen olarak seçilen ilmeği de düz örün, ondan bir sonraki ilmeğin alt sırasından bir düz ilmek örün ve nihayet aynı ilmeği de düz örerek işlemi tamamlayın.


  [​IMG]


  Aradan çift arttırma

  Bir ilmeği eksen olarak seçin; bu ilmeğin sağındaki yatay yünü sol şişin ucuyla kaldırın ve arkadan dönük düz ilmek gibi örün, sonra ilmeğin kendisini örün. Aynı işlemi merkez (eksen) ilmeğinin solundaki yatay yün üzerinde tekrarlayın. Eğer yünü önden, normal düz ilmek gibi örerseniz arttırma ajurlu olur.

  [​IMG]

  Ajurlu çift arttırma

  Bir ilmeği eksen olarak seçin; o ilmekten önce bir atma yapın, sonra bu ilmeği düz örün, bir atma yapın ve örmeğe devam edin. Dönüş sırasında atmaları sanki normal birer ilmekmiş gibi örün.

  [​IMG]

   
Örgüde Çift Arttırma Çeşitleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. çeşit çeşit örgü çanta

  çeşit çeşit örgü çanta

  DÜZ ÖRGÜ İLE ÖRÜLMÜŞ ÇANTA. GÜLLERLE ÜZERİ SÜSLENMİŞ. MOTİFLERLE YAPILMIŞ ÇANTA MODELİ Tıg ile sık igne yapılmış, döne döne örülmüş, her sırada arttırmalar yapılmış. Farklı renklerlede hoş bir görünüm olmuş..
 2. çeşit çeşit örgü modelleri

  çeşit çeşit örgü modelleri

  Örgü bayanların can sıkıntısından başvurdukları bir aktivitedir.Çoğu kadın örgüde her bir ilmeğin bin derdi unutturduğuna inanıyor.Gerçeklik payı varmı diye sorarsanız denemiş ben olarak var derim.Çünkü vakit boşa gitmiyor sonunda birşey üretiliyor buda insanı mutlu ediyor.Tabi becerebilenleri tebrik ediyor konuyla alakalı resimleri beğeninize sunuyorum... ,,,,...
 3. Örgüde Simetrik Arttırma Çeşitleri

  Örgüde Simetrik Arttırma Çeşitleri

  örgüde simetrik arttırma örgüde tek arttırma çeşitleri örgüde arttırma çeşitleri Bir önce ki konumuzda sizlere çift arttırma çeşitlerinden bahsetmiştik melekler :) Şimdi ise simetrik arttırma (tek arttırma) çeşitlerini tarif etmeye çalışcağız :) SİMETRİK ARTTIRMA Çubuklu tek arttırma İlk verdiğimiz içten bir ilmek arttırma tekniğini izleyin: bir ilmeği önce düz normal olarak örün, sonra...
 4. Örgüde Arttırma Nasıl Yapılır? Çeşitleri Nelerdir?

  Örgüde Arttırma Nasıl Yapılır? Çeşitleri Nelerdir?

  örgüde arttırma örgüde arttırma nasıl yapılır örgüde arttırma çeşitleri Örgü örmeye yeni başlayanların zorlandıkları nokyalardan biri örgü tariflerinde yer alan arttırma işlemleridir melekler :) Oysa birkaç kez yaptıktan sonra elinizin alışacağı arttırmanın da çeşitleri var. Şimdi bakalım arttırma nasıl yapılırmış, çeşitleri nelermiş? Arttırma demek, örgünün ilmeklerine yeni ilmekler...
 5. Örgüden çeşit çeşit bilezik modelleri

  Örgüden çeşit çeşit bilezik modelleri

  bu konu;örgüden bileklik,örgüden çok şık bilezik modelleri hakkında bilgi vermektedir Sevgili hamarat hanımlar,sizler için çok şık örgüden bilezik modellerini bulduk.Her kıyafetinize birer tane kombin yaparak şıklığı ucuzluktan yakalayabilirsiniz.Birbirinden güzel,renga renk örgüden bilezik modelleri tüm dünyada sıkça kullanılıyor.Maliyeti olmayan üstelik yapımı çok basit olan bileziklerin,...

Sayfayı Paylaş