Örgüde Lastik Nasıl Örülür Videolu Anlatım İle Daha Kolay Öğrenebileceksiniz

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Yönetici
Örgüde Lastik Nasıl Örülür Videolu Anlatım İle Daha Kolay Öğrenebileceksiniz
Örgüde Lastik Nasıl Örülür Videolu Anlatım- Örgüye başlayanların ilk öğrenmesi gerekenlerden biridir bence lastik örgü. Lastik örgüyü bilirsiniz görürsünüz belki. Kazakların, süveterlerin, yeleklerin, bluzların altlarına, kol kenalarına, yakalarına bile yapılabilen örgüye bence şekil veren olmazsa olmazlarındandır. Lastik örgü öğrendikten sonra düz örgü nasıl örülür bununla güzel örgüler çıkarabilirsiniz. Lastik örgüye gelince iki ters iki düz bilen biri rahatlıkla lastik örgüyü çıkaracaktır. Belki örgüye daha yeni başlayacaklar bu kavramlardan bir şey anlamadı ama resimlerle aşama aşama ve videolu anlatımla sizlere lastik örgüyü anlatmaya çalışacağız. Örgü örmek bir terapidir demiştik ya işte yeni başlayanlar belki henüz değil ama örgü örmeyi bir yaşam stili haline getirmiş olanlar çok iyi anlar. Siz de örgü örerek kendinizi her konuda motive edebilir, rahatlama aracı olarak kullanabilirsiniz. Neyse lafı çok uzatmadan lastik örgümüzün nasıl yapıldığına geçelim.


lastik orgu.jpg


Lastik örgüye başlamadan önce ilmek atarak başlıyorsunuz. İlmeğin ilk sırasında bir ters bir düz olarak başlanır sonraki sırada ters ilmeğe ters, düz ilmeğe düz olarak örülür. Lastik örgüye geçerken de ilk ilmeği örmeden ilmeği boş alıyorsunuz. İkinci ilmek için ipi kendinize çekip, ters olan ilmeği ters düz olanı düz olarak örüyorsunuz. Bakalım aşama aşama olarak lastik örgüyü çözebilecek misiniz?


lastik orgu ilk asama.jpg


lastik orgu ikinci asama ilk ilmek ormeden alinir.jpg


lastik orgude ucuncu asama ikinci ilmek icin iplik kendinize cekilir.jpg


lastik orgude dorduncu asama ters olan ilmek ters orulur.jpg


lastik orgude besinci asama iplik diger tarafa gecirilir ve duz orgu uzerine duz orgu orulur.jpg


Sizlere anlattığım gibi aşama aşama olarak da lastik örgünün nasıl örüldüğünü gördünüz. Anlayamayanlar örgüye yeni başlayanlar için videolu olarak ayrıntılı anlatımı sizler için yazımızın en sonunda sunacağım. Lastik örgü gördüğünüz gibi yalnızca örgülerin kenarlarında olmuyor. Başlı başına bir atkı bir bere de örebilirsiniz lastik örgüden. Görüntüsü de hiç fena değil hatta dokunduğunuzda yumuşak ve esnek bir yapıya da sahip oluyor. Dilerseniz lastik örgüden debardör örneği ve yapılışını da buradan inceleyebilirsiniz. Yazımızın sonunda videomuzu izleyebilirsiniz demiştik. İzleyeceğiniz lastik örgü modeli 1+1 lastik örgü modelidir. Yukarıda anlatımını yaptığımız da aynı şekildedir. Ama tabi lastik örgünün de çeşitleri var. 2+2 duble olanını daha sonra sizlerle paylaşmak isterim.

lastik orguden bere.jpg 
Üst