Etiketler:
 1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Örgüde Simetrik Arttırma Çeşitleri

  Konu, 'Örgü, Dikiş & Nakış' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  örgüde simetrik arttırma örgüde tek arttırma çeşitleri
  örgüde arttırma çeşitleri  Bir önce ki konumuzda sizlere çift arttırma çeşitlerinden bahsetmiştik melekler :) Şimdi ise simetrik arttırma (tek arttırma) çeşitlerini tarif etmeye çalışcağız :)


  SİMETRİK ARTTIRMA

  Çubuklu tek arttırma

  İlk verdiğimiz içten bir ilmek arttırma tekniğini izleyin: bir ilmeği önce düz normal olarak örün, sonra aynı ilmeği arkadan alarak dönük düz ilmek gibi bir kere daha örün. Simetrik olması için arttırmayı sıranın sağdan üçüncü ve sondan dördüncü ilmeklerinde yapın.

  < Konu Resmi..>


  İncili tek arttırma

  Bir ilmeği önce normal olarak düz örün, sonra bu ilmeği sol şişten boşaltmayıp yünü örgünün önüne getirerek aynı ilmeği bir kere de ters örün; sonra yünü tekrar örgünün arkasına alıp örmeğe devam edin. Arttırmanın simetrik olması için baştan üçüncü ilmeği önce düz, sonra ters, sondan üçüncü ilmeği ise önce ters, sonra düz örün.

  < Konu Resmi..>  İlmek kaldırarak tek arttırma

  2 numaralı tekniği izleyin: önce sağ şişin ucuyla bir alt sıradaki ilmeği kaldırıp sol şişe takın ve düz örün, sonra şişin üstündeki ilmeği de düz örün. Alttaki ilmeği soldan da alabilirsiniz. Simetrik olması için arttırmayı, sağdan üçüncü ilmeği örmeden önce alt sıranın ilmeğini örerek ve -sondan üçüncü ilmeği ördükten sonra yine alt sıranın ilmeğini örerek yapın.

  < Konu Resmi..>  Ortadan tek arttırma

  Sol şişteki ilmeği örmeden önce onun hemen altındaki, yani bir önceki sıradaki ilmeği, sonra da sol şişteki ilmeği normal olarak düz örün. Önce normal ilmeği, sonra alt sıradaki ilmeği de örebilirsiniz; o zaman alt sıradaki ilmeği örmedikçe normal ilmeği şişten boşaltmayın. Simetrik olması için, sağdan üçüncü ilmeği ördükten sonra önce alt ilmeği alarak ve sondan üçüncü ilmeği örmeden önce yine alt ilmeği alarak arttırın.

  < Konu Resmi..>  Aradan tek arttırma

  3 numaralı tekniği izleyin sağ şişteki ilmeği sol şiştekine bağlayan yatay yünü sol şişin ucuyla kaldırın ve arkadan alarak dönük düz ilmek gibi örün. Simetrik olması için arttırmayı, sağdan üçüncü ilmekten sonraki yatay yünle sondan üçüncü ilmekten önceki yatay yün üstünde yapmalısınız.

  < Konu Resmi..>   
Örgüde Simetrik Arttırma Çeşitleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. çeşit çeşit örgü çanta

  çeşit çeşit örgü çanta

  DÜZ ÖRGÜ İLE ÖRÜLMÜŞ ÇANTA. GÜLLERLE ÜZERİ SÜSLENMİŞ. MOTİFLERLE YAPILMIŞ ÇANTA MODELİ Tıg ile sık igne yapılmış, döne döne örülmüş, her sırada arttırmalar yapılmış. Farklı renklerlede hoş bir görünüm olmuş..
 2. Örgüde Çift Arttırma Çeşitleri

  Örgüde Çift Arttırma Çeşitleri

  örgüde arttırmalar örgüde çift arttırma örgüde ilmek arttırma Örgü tekniklerini bilmek, pek çok örneğini çıkarırken bize yardımcı olur melekler :) Bu yazımızda sizlere çift arttırma çeşitlerinden bahsedeceğiz. :) Çubuklu çift arttırma İlmeklerden birini eksen olarak seçin; bu eksen ilmekten bir önceki ilmeği önce normal olarak düz, sonra aynı ilmeği arkadan alarak dönük düz ilmek gibi...
 3. Örgüde Arttırma Nasıl Yapılır? Çeşitleri Nelerdir?

  Örgüde Arttırma Nasıl Yapılır? Çeşitleri Nelerdir?

  örgüde arttırma örgüde arttırma nasıl yapılır örgüde arttırma çeşitleri Örgü örmeye yeni başlayanların zorlandıkları nokyalardan biri örgü tariflerinde yer alan arttırma işlemleridir melekler :) Oysa birkaç kez yaptıktan sonra elinizin alışacağı arttırmanın da çeşitleri var. Şimdi bakalım arttırma nasıl yapılırmış, çeşitleri nelermiş? Arttırma demek, örgünün ilmeklerine yeni ilmekler...
 4. Bebek Örgü Çeşitleri

  Bebek Örgü Çeşitleri

  Bebek Örgü Çeşitleri arıyorum hırka yelek bere patik hepsinden ayrı ayrı yeni bebek örgülerini eklerseniz sevinirim.
 5. Örgüden çeşit çeşit bilezik modelleri

  Örgüden çeşit çeşit bilezik modelleri

  bu konu;örgüden bileklik,örgüden çok şık bilezik modelleri hakkında bilgi vermektedir Sevgili hamarat hanımlar,sizler için çok şık örgüden bilezik modellerini bulduk.Her kıyafetinize birer tane kombin yaparak şıklığı ucuzluktan yakalayabilirsiniz.Birbirinden güzel,renga renk örgüden bilezik modelleri tüm dünyada sıkça kullanılıyor.Maliyeti olmayan üstelik yapımı çok basit olan bileziklerin,...

Sayfayı Paylaş