1. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Orhan Gencebay - Sendin

Konu, 'N-O Harfli Şarkılar' kısmında *GüMüŞ* tarafından paylaşıldı.

orhan gencebay gökyüzünden yıldız kaydı gökyüzünden pırıl pırıl yıldız kaydı şu dünyama Gökyüzünden pırıl pırıl, yıldız kaydı şu dünyama Karanlıklar aydınlandı, aşkı vurdu yollarıma
    Sendin;dünyama düşen o yıldız
    Sendin;hem gecesiz, hem sabahsız
    Sendin kaybolan o yıllarımda, her an aradıgım o günahsız

Gözlerimin gözü aydın, olaydın ta baştan sen olaydın
    Gözlerimin gözü aydın, dolaydın ömrüme sen dolaydın

Mutlulugum herşeyimsin, aldığım her nefesimsin
    Sende iste beni benden, ben seninim sen benimsin

Korkma;aşkta kaybolursun diye
    Korkma;bir gün kahrolursun diye
    Korkma;sevmek yaşamak demektir
    Sevmek, tanrı'dan bize hediye

Gözlerimin gözü aydın, olaydın ta baştan sen olaydın
    Gözlerimin gözü aydın, dolaydın ömrüme sen dolaydın
    Gözlerimin gözü aydın

Orhan Gencebay - Sendin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Orhan Gencebay

Orhan Gencebay

Biyografisi Orhan Gencebay'ın yaşamında iki doğum tarihi vardır... Birincisi 1944 yılının 4 Ağustos'unda sıcak bir öğle vakti ilk soluk. İkincisi ise müziği kanında,duygularında solukladığı an. Müzik yaşantısına altı yaşlarında babasının "eğlensin" diye aldığı mandolin ve kemanı çalarak başladı. Bunlar daha çok batı aletleriydi. Hocası viyolanistti, çok iyi öğrenim...
  2. Orhan Gencebay - Ziyankar

Orhan Gencebay - Ziyankar

Harcadım ömrümü hep senin için Sevilmek bir hayal sevmemek ziyan Ettiğim duadan ümide kadar Döktüğüm gözyaşım, nefretim ziyan Yaradan doğ demiş ben de doğmuşum Bir gönle gir demiş seni bulmuşum Ne yazık sayende sefil olmuşum İbret-i alemim, girmemek ziyan Ömrümden çaldığın zamana yazık Uğrunda verdiğim son nefes ziyan Bilirim bu dünya sensiz yaşanmaz Sensiz, bir dert ile güne...
  3. Orhan Gencebay - Yokluk

Orhan Gencebay - Yokluk

Ben Yokluğu yalnız bende sanırdım Meğerse ne yokluk çekenler varmış Derdimi herkesten aman fazla sanırdım Yoklukla yaşarken ölenler varmış Derdimi herkesten aman fazla sanırdım Yoklukla yaşarken ölenler varmış Ey gönlüm sen benden neler istiyorsun Mutluluk yetinmektir bunu bilmiyorsun Neden şu haline şükür etmiyorsun İsyan ediyorsun Görmedin mi dünya hırsın kurbanıdır Sende mi hırsla malum...
  4. Orhan Gencebay - Zulüm

Orhan Gencebay - Zulüm

yazan acımamış çektiren acırmı orhan gencebay yazan acımamış çektiren acırmı orhan gencebay yaradan zulüm Neden neden tanrım neden Nedir bu zulüm Nedir nedir tanrım bu zulüm Doğmamış dertlerin sevilmemiş kalbin Gülmemiş gözlerin sahibi benim Neden doğar güneş neden batar bilmem Ümit dünyasında hüsranlar benim Yazan acımamış çektiren acır mı Kime uzandıysa boş kaldı elim Yaratmış yaradan...
  5. Orhan Gencebay - Utan

Orhan Gencebay - Utan

Utan utan Ettiğinden utan Gerçeği yalan katığından utan Kırdığın gönüldür parçasından utan Utan utan utan dostum utan Utan utan utan dostum utan Verdiğin sözlerden gelecek günlerden Bekleyen ümitlerden hasretlerden utan Gönlümün hüznünden yas dökülen gözden Aldığın her nefesten insanlıktan utan Yalan yalan dostum yalan Hasret nefret inan simdi Senden bana kalan Yasamak bir oyun...
Etiketler:

Sayfayı Paylaş