Orhan Ölmez - Damla Damla (2008)

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Orhan Ölmez - Damla Damla (2008)
Orhan Ölmez Damla Damla 2008

Üretici : Arma Müzik

Türü : Fantazi

Dili : Türkçe

Yayın Tarihi : 14/05/2008

Süre : 71:17 Dakika

Albümdeki Eserler

Yasa Dışı
Söz & Müzik: Orhan Ölmez

Sarıl Bana

Damla Damla

Benim Gibi

Kabullendim

Olma O Zaman

Yani Olmuyor

Iki Elin Kanda Olsa Da Gel

Sustu Umudum

Açma Zülüflerin
Söz & Müzik: Neşet Ertaş

Kabullendim (Pb)

Albüm ile ilgili diğer bilgiler

Anadolunun çeşitli yerlerinde dönem dönem bulunmuş olan Orhan Ölmez lise yıllarında bağlamanın yanı sıra başta gitar olmak üzere çeşitli müzik aletlerine ilgi duymuş, üniversite yıllarında ise Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarında eğitim görmüş ve okul yıllarından bu yana uzun bir süre sahne çalışmalarında bulunmuştur. Gerek enstrumanıyla gerek sesiyle sahne çalışmalarına devam ederken kendine has besteleriyle dikkat çekmiş ve şimdiki durumunun sinyallerini aslında uzun zaman öncesinde vermiştir.

Su Misali isimli ilk albumünün yakaladığı başarı ve edindiği dinleyici kitlesi, sanatçının uzun yıllar boyunca yapmış olduğu çalışmalarının ve edindiği birkimin doğru sonuçlara gebe olduğunun bir göstergesi olmuştur. Yaklaşık bir yıl aradan sonra Herşeyin Farkındayım isimli albümüyle müzikal kimliğini korumuştur.

Albümünde birbirinden değerli müzisyenlerle de çalışmış olan Orhan Ölmez, bağlaması ve gitarıyla kendi şarkılarına enstrumanist olarakta duygularını katmıştır.

2003'de üzerinde cok calıştıgı ve ilk albümü olan "Su Misali" ve 2005'te ikinci albümü "Herşeyin Farkındayım" çıkararak başarısını bir adım öne taşıyan Orhan Ölmez, uzun aradan sorna çıkardığı "Damla Damla" albümü ile tekrardan müzik piyasasındaki yerini almayı hedefliyor.

Albümün çıkış parçası "Damla Damla" ile birlikte toplam 11 eser bulunuyor. Neşet Ertaş'a ait Açma Zülüflerin parçası hariç geriye kalan 10 parçanın söz ve müzikleri sanatçının kendisine aittir.

Albüm Kapak Resimleri

orhanlmezdamladamla1rn6.jpg

orhanlmezdamladamla2bj5.jpg

Benzer Diğer Konularımız !

Geri