Orkidenin cicekleri neden solar kurtarmak için neler yapabilirim?

H

Hasbelkader06

Forum Okuru
Orkidenin cicekleri neden solar kurtarmak için neler yapabilirim?

Orkidenin çicekleri neden solar melek kadınlar kulübü orkidenin çiçekleri neden kurur forumda.​

Kızlar selam arkadaşım doğum günümde geçen yıl bana bir orkide göndermişti. İlk geldiğinde harikaydı ama bakamadım mi bilmiyorum ama çiçekleri soldu ve alttaki yapraklar da kurumaya yüz tuttu. Orkidenin çiçekleri neden solar bu konuda bana acil yardım edebilecek var mı? Neler yapabilirim acaba kurtarma adina. Arkadaşıma da rezil olacam şimdi değer verdiğim bir arkadaşımdı eğer soldurur isem çok üzülürüm.

Merhabalar
Orkide biraz narin ve nazlı bir bitki. Bakımını çok iyi yapmalısınız. Özellikle direkt olarak güneş ışığını sevmez orkideler. Yeterli miktarda sulama ve direkt olmayan güneş ışığı alarak doğal ortamda yakın şekilde evinizde bakım yapabilirsiniz orkideye. Özellikle bahar aylarında saksısını ve toprağını değiştirebilirsiniz. Şeyini ve yapraklarını canlandırmak için ayrıca bitki bahçe malzemeleri satan marketlerden orkide besini suyu alabilirsiniz sulama suyuna bir miktar ekleyerek sulamasını bu şekilde yapabilirsiniz Bu sayede biraz daha canlanacaktır kendine gelecektir. Orkide hiç yoksun aramanız gerekiyor yeterli şekilde sulama yaparsanız o yeterli olacaktır. Dediğim gibi orkideler direkt güneş ışığına sevmezler pencere önünde direkt olarak güneş ışığı almayan ışıklı bir ortamda kalmaya daha çok severler. Ayrıca köklerinde eğer çürümeden ve korumalar varsa bunları budamalisiniz. Orkide bakımı hakkinda daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkten sahip olabilirsiniz. "Orkide bakımı ve çeşitleri"

Geri