Etiketler:
 1. TİTAN

  TİTAN *Melekler Mekanı*

  Kayıt:
  21 Eylül 2012
  Mesajlar:
  14.147
  Beğenilen Mesajlar:
  1.646
  Ödül Puanları:
  113

  Oruca Nasıl Niyetlenilir?

  Konu, 'Ramazan özel bölüm' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  oruca niyetlenme, oruç niyeti nasıl olur, oruca niyet etmek

  Sevgili melekler; niyet, ibadetlerin kabulünün ön şartıdır. Niyetsiz yapılan amel ibadet değeri kazanmaz. Niyetin asıl gerçekleştiği yer kalptir. Bu da yapılacak ibadete başlama sırasında o ibadetin bilincinde olmakla gerçekleşir. Niyetin dil ile söylenmesi, kalben yapılan niyetin dışa vurulmasından ibaret olup, menduptur. Buna göre her ibadette olduğu gibi oruçta da kalben niyet etmek yeterlidir.


  < Konu Resmi..>
  Oruç için niyetin vakti, akşam namazı vaktinin girmesiyle birlikte başlar. Oruç için sahura kalkılması fiili bir niyettir. Kişi sahura kalkmamış olsa bile sabah bu bilinç içinde ise niyetli sayılır.
  Ramazan orucu ile günü belirlenmiş adak orucu ve nafile oruçlarda niyet etme zamanı, öğle namazına yaklaşık bir saat kalana kadar devam eder. Bunların dışındaki, kefaret, kaza, günü belirlenmemiş adak oruçlarında ise “imsak”tan önce niyet edilmesi gerekir.
   
Oruca Nasıl Niyetlenilir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. oruç vücudu nasıl temizler?

  oruç vücudu nasıl temizler?

  Oruç, İslam Ülkelerinin dışında da hızla yayılmakta, bu konuda birçok kişi araştırma yaparken, hastalıkların önlenmesi için orucu tavsiye eden mütehassıs doktorların sayısı her geçen gün artmaktadır. Şu anda Batı Almanya’daki 29 klinikte, oruç ile tedavi yapılıyor. Ve oruç, hemen hemen her hastalığı tedavi ettiği gibi, fazla kiloların da sağlıklı bir şekilde atılmasını sağlıyor. Oruç...
 2. oruç vücudu nasıl temizler!

  oruç vücudu nasıl temizler!

  oruç, İslam Ülkelerinin dışında da hızla yayılmakta, bu konuda birçok kişi araştırma yaparken, hastalıkların önlenmesi için orucu tavsiye eden mütehassıs doktorların sayısı her geçen gün artmaktadır. Şu anda Batı Almanyar17;daki 29 klinikte, oruç ile tedavi yapılıyor. Ve oruç, hemen hemen her hastalığı tedavi ettiği gibi, fazla kiloların da sağlıklı bir şekilde atılmasını sağlıyor. oruç...
 3. Oruç kefareti nedir nasıl önedir

  Oruç kefareti nedir nasıl önedir

  Arkadaşlarım sağlığımdan dolayı malesef oruç tutamıyorum. Oruç kefareti nasıl ödenir ne demektir. Bu hususta yardımcı olur musunuz lütfen. Haa oruucumu bozduğum için soruyorum özür dilerim yanlış olmasın.
 4. Orucun Kazası Nasıl Tutulur biliyor musunuz

  Orucun Kazası Nasıl Tutulur biliyor musunuz

  Biz kadınlar regl günlerinde oruç tutamıyoruz ve ayrıca her hangi bir sebepten ötürü oruç tutmadığımız günlerin kazasını nasıl yaparız yani Orucun Kazası Nasıl Tutulur ?
 5. Oruç Tutanlar Nasıl Spor Yapabilir?

  Oruç Tutanlar Nasıl Spor Yapabilir?

  oruç ve spor oruçluyken spor oruçluyken spor yapmak Sevgili melekler, ramazan ayı geldiğinde, öncesinde spor yapmaya alışkın olanların ya da diyet sebebiyle spora başlamış olanların sporu bırakması gerekmiyor. Ancak ağır spor değil, sadece düzenli yürüyüş. Prof. Dr. Kalaycıoğlu, Ramazan ayında yüksek tempolu spor yerine hafif ve düzenli yapılacak yürüyüşün hem sağlık açısından faydalı...

Sayfayı Paylaş