Etiketler:
 1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  Orucu Açarken Edilen Dua ne yazın

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  Kızlar Orucu Açarken Edilen Dua ne lütfen Orucu Açarken Edilen Duayı bilen var ise aranızda bana da Orucu Açarken Edilen Duayı yazsın.
   
 2. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Orucu Açarken Okunan Dua

  Orucu Açarken Yapılacak Dua


  Oruç Açarken Okunan İftar Duası

  Allahümme leke sumtu ve bikeâmentü ve aleyketevekkeltü ve alarızkıkeeftartü ve savme’l-Ğadimin şehri
  Ramazaneneveytü, feğfirlimakaddemtü ve mâahhartü.

  Anlamı

  Ey Allah’ım, Senin rızan için oruç tuttum, Sana iman ettim, Sana tevekkülde bulundum, Senin rızkınla orucumu açtım. Ramazan-ı Şerif ayının yarınki orucuna da niyet ettim. Benim geçmiş ve gelecek günahlarımı bağışla.
   
Orucu Açarken Edilen Dua ne yazın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Peygamber Efendimiz orucunu neyle açardı?

  Peygamber Efendimiz orucunu neyle açardı?

  Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed Musftafa¸ Oruçlarını neyle açarlardı. İşte Peygamberimizin mü'minlere alternatifli oruç açma tavsiyeleri... Selman İbn-i mir (r.a.)¸ Resul-i Ekrem Efendimiz’in (s.a.v.) şöyle buyurduğunu rivayet ediyor: "Sizden biriniz orucunu açacağı zaman hurma ile açsın. Çünkü hurmada bereket vardır. Eğer hurma bulamazsa¸ su ile açsın. Zira su temizleyicidir."...
 2. Gıyaben edilen dua kıymetlidir

  Gıyaben edilen dua kıymetlidir

  bir müminin diğer din kardeşi hakkında gıyabında yani arkasından yaptığı duayı Allahü teâlâ kabul ediyor. Buna gıyabda dua deniyor. Yüze karşı duaya riya karışabilir, ama arkadan olunca sırf Allah rızası için dua edilmiş olur. Allah rızası için yapılan duaları da Allahü teâlâ kabul eder. Din kardeşinin gıyabında dua edince, Allahü teâlâ onun için istediğimiz şeyi önce bize verir. Hadis-i...
 3. Orucu Açarken Ne Denir biliyor musunuz

  Orucu Açarken Ne Denir biliyor musunuz

  Kızlar iftar vakti ezan okununca Orucu Açarken Ne Denir bu konuda dini bilgisi olan var ise aranızda bana lütfen Orucu Açarken Ne Denir yazsın.
 4. Orucu Açarken Okunacak Dua hangisi?

  Orucu Açarken Okunacak Dua hangisi?

  KIzlar akşam iftar vaktinde orucumuzu açarken bir dua okumalı mıyız peki okuyacaksak Orucu Açarken Okunacak Dua hangisi yani hangi duayı okuyacaz?
 5. Orucun Sosyal Hayatımıza Etkileri nelerdir yazın

  Orucun Sosyal Hayatımıza Etkileri nelerdir yazın

  Arkadaşlar Orucun Sosyal Hayatımıza Etkileri nelerdir bu konuda bana bilgi verecek bilgi sahibi olan arkadaşlarıma şimdiden çok tşk ederim.

Sayfayı Paylaş