1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  Orucun Zararları Varmı Varsa Nelerdir

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  Selam kızlar oruç tutuyoruz ok sevap işliyoruz bir çok faydası da var ama hiç mi zararı yok oruç tutmanın:S Bu konuda bilgisi olan arkadaşlarım bana orucun zararları varsa yazsın.
   
 2. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Orucun Zararları Varmı  Orucun Zararları Nelerdir

  Oruç tutmanın insan bedenine sayılamayacak kadar çok faydası olduğunu tıp uzmanları ilmi delilleriyle ortaya koymaktadır. Hatta gayr-ı müslim bilim adamları bile bu gerçeği açıkca söylemekten çekinmiyorlar.

  Hiç kimse oruç tutmanın zararlı olduğu iddiasında bulunamaz.

  Hiçbir ibadetin insana zararı olmaz. Zaten ibâdetler insanın faydasınadır. İslâmın beş şartından biri olan oruç da mide rahatsızlığına ve diğer rahatsızlıklara sebep olmaz. Bil'akis mîdeye diğer organlarımıza sağlık açısından çok faydalıdır. Bu husûs, bugünkü modern tıp mütehassısları tarafından, açık ve kesin bir şekilde isbât edilmiştir. İlmin yeni bulduğu bu tespiti, Peygamber efendimiz, Oruç tutunuz, sıhhat bulunuz hadîs-i şerîfi ile bindörtyüz sene önce bildirmişti.

  Midesinden rahatsız olan kimse, hâmile kadın, süt veren kadın ve hastalığının artacağından korkan kimse, harp eden asker ve seferi, yani yolculuğa çıkan yolcular oruç tutmayabilirler.

  Oruç, bir sene boyunca durmadan çalışan mîde ile berâber bütün sindirim sisteminin istirahate sevkedilmesi ve insan vücudunun dinlenmeye tâbi tutulmasıdır. Böylece, sindirim sistemi dinlendirilmiş olur.

  İnsanlarda en çok görülen rahatsızlık, hazım, sindirim bozukluğudur. Sindirim bozukluğu şişmanlık, kalb ve damar hastalıklarına, şeker hastalığına ve tansiyon yüksekliği vs. gibi birçok hastalıklara sebep olmaktadır. Oruç, bütün bu hastalıklara karşı koruyuculuk vazifesi yaptığı gibi, bir de tedâvî vâsıtasıdır. Bugün birçok hastalıktan kurtulmak için, perhiz lazım olduğu herkesçe bilinmektedir.
   
Orucun Zararları Varmı Varsa Nelerdir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Depresyon haplarının zararları nelerdir bilen var mı

  Depresyon haplarının zararları nelerdir bilen var mı

  Arkadaşlarım depresyon hapı kullanan annem için soruyorum. Depresyon hapının kötü yanları nedir zararları nelerdir, nelere dikkat etmek gerekir bilginiz varsa paylaşın allah rızası için teşekkürler.
 2. öğrenmede kuramlar varmı varsa nelerdir

  öğrenmede kuramlar varmı varsa nelerdir

  öğrenmedeki kuramlar nedir birisi bana anlatabilir mi ?
 3. Kızlar Nescafe'nin Zararları var mı varsa ne?

  Kızlar Nescafe'nin Zararları var mı varsa ne?

  Ben gün de bir kaç kupa Nescafe içiyorum alışkanlık olmuş içmediğimde baş ağrısı yaşıyorum ve niyeyse çok gergin oluyorum acaba Nescafe'nin Zararları var mı varsa Nescafe'nin Zararları nelerdir?
 4. Derslerin Zararı varmıdır? bunlar nelerdir?

  Derslerin Zararı varmıdır? bunlar nelerdir?

  Derslerin zararı nedir bilmiyorum soleyin
 5. Temizlik ürünlerinin ne gibi zararları var

  Temizlik ürünlerinin ne gibi zararları var

  Ev hanımıyız sabahtan akşama temizlik malzemeleri ile sürekli haşır neşiriz. Bunların mutlaka sağlığa zararı vardır ama ne gibi zararlar bunlar ?
Etiketler:

Sayfayı Paylaş