1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Oruk Nedir ? Var mı Bilen ?

  Konu, 'Yöresel Yemekler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  oruk nedir
  oruk ne demektir
  Sevgili melekler, yine herkesçe bilinmeyen yöresel bir lezzet oruk nedir bahsedeceğiz sizlere. Oruk, Hatay mutfağının ana yemeklerinden biridir. Et, bulgur, baharat yoğrulup elle oyulduktan sonra içine ceviz veya fıstık ile yağda kavrulmuş kıymanın doldurulup kapatılarak fırında veya yağda kızartılmasıyla yapılan bir çeşit içli köftedir. İşte orukla ilgili diğer bilgilerimiz...  < Konu Resmi..>


  Oruk köftesi uygun boylarda olmalı çok küçak veya büyük şekilde olmamalıdır. Oruk yapılış, aşağıda en ideal şekilde verilmiştir. Un, bulgur, salça, tuz ve koyun eti iyice yoğurulur. işaret parmağıyla oyarak iki ceviz şeklinde uzatılarak parçalar elde edilir. İki tarafıda sivrileştirerek yağda kızartıalrak yenir. Oruk tarifi çoğu ilde yapılmaktadır. Oruk tarifi türkiyedeki tanınmış ve sevilen bir yemek tarifi olmaktadır.


   
Oruk Nedir ? Var mı Bilen ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kuyruklu Oruk tarifi var mı arkadaşlarım.

  Kuyruklu Oruk tarifi var mı arkadaşlarım.

  Kuyruklu oruk tarifi, nasıl yapılır gerekli malzemeler neler arkadaşlarım. Bu yemeğin tarifini verinde akşama yapayım bari :)
 2. Açılama Nedir bilen var mı?

  Açılama Nedir bilen var mı?

  Merhaba size bir sorum olacak tabi cevap verirseniz bende Açılama Nedir öğreneceğim evet sorumu cümle içersinde sordum ama bir daha net olarak sorayım Açılama Nedir aranızda bilen var mı?
 3. Açınmak Nedir bilen var mı?

  Açınmak Nedir bilen var mı?

  Merhaba kızlar size geçenlerde duyupta anlamını bilmediğim ve merak ettiğim bir kelimenin açıklamasını sormak için yazıyorum acaba aranızda Açınmak Nedir bilen var mı?
 4. Açınsama Nedir bilen var mı

  Açınsama Nedir bilen var mı

  Merhaba ya ben bi kelime duydum da anlamını bilmiyorum merak da ediyorum acaba Açınsama Nedir biliyor musunuz biliyorsanız bana da yazın anlamını
 5. Pisagor Bağıntısı Nedir bilen var mı

  Pisagor Bağıntısı Nedir bilen var mı

  Pisagor Bağıntısı Nedir bu konuda bilgisi olan var mı varsa bana lütfen Pisagor Bağıntısı Nedir yazsın.

Sayfayı Paylaş