1. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Osman Öztunç - Gitme

Konu, 'N-O Harfli Şarkılar' kısmında *GüMüŞ* tarafından paylaşıldı.

Beni bırakma, Beni terk etme,
    Beni unutma gitme.
    Sen gidersen
    Dertlenirim,
    Yaram büyür seninle.

Gitme, gitme

Bunca onulmaz acıya Beraber göğüs gerdiğimizi unutup gideceksin demek.

Hani bir sevda şehri ki,
    Ellerimizle, gözlerimizle, yüreğimizle biz yapmıştık bu
    Şehri.
    Bütün kavgalardan,
    İhanetlerden,
    Namertlilikten,
    İkiyüzlülük ve sevgisizlikten uzak bu şehri
    Yıkıp ta gideceksin eğer gideceksen.

Haydi durma! haydi durma! git gidebilirsen.

Sen hep suskun, böyle dargın,
    Ben acılara vurgun.
    Kahrolurum,
    Ezilirim.
    Dayanmaz ki yüreğim.

Osman Öztunç - Gitme konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Osman Öztunç - Öğretmenim

Osman Öztunç - Öğretmenim

Adını penceremin buğusuna yazdım öğretmenim Resmine baktım bir süre Elimden tabancamı bıraktım öğretmenim Çiçeklere güllere su verdim Üzerime geldi katil rüzgar güllerimi kopardı O gün bu gün çarpışmaktayım Zemheri ile yoğrulmuşum yorulmuş vurgun yemişim Kapındayım yarıcan bak ölmemişim Yorulmuşum vurgun yemişim Vuracaklar biliyorum vuracaklar öğretmenim Penceremin buğusunda gözyaşları var...
  2. Osman Öztunç - Oğul

Osman Öztunç - Oğul

Vatan oğul, bayrak oğul, devlet oğul, can oğul Sevmek nedir bunu bilen aşıklara bismillah Bu oğullar sümeyya can analardan doğdular Rabbi esir dileklerden beşiklere bismillah Ad verirken, ilk ezandan ilk duyduğun kelamda Göz ve gönül aydınlatan ışıklara bismillah Emeklerken, diz vurduğun iz vurduğun her yerde Ayaklanıp atladığın eşiklere bismillah Düşte gördüm kanlı başım peygamberin dizinde...
  3. Osman Öztunç - Mehmedim

Osman Öztunç - Mehmedim

Gayrı anlatılmaz bu savaş bence Dağ taş konuşmuştu kendi dilince Hücum diye bir ses duydum ilk önce Sonra allah allah dedi mehmedim Ne ana ne sıla ne yar hayali Bir gör mehmetteki kükremiş hali Kırpmadı gözünü yağmur misali Mermi yedi havan yedi mehmedim Can askerim Bu öyle bir iman öyle ihlaski Secde eder cümle canlı ve bitki Bir temmuz akşamı allah şahitki Şaha kalkmış vatan idi mehmedim...
  4. Osman Öztunç - Dadaloğluyum

Osman Öztunç - Dadaloğluyum

Ve ey benden bin yıl sonraki nesil Nedir seni sende yitiren bu hal Titre kendine dön! Öz cevherini şehitler, gaziler tarihinden al. Ne çileler çektim ben bu yollarda Meçhule sürüldüm, yine ölmedim Ne kanlar kaybettim şu meydanlarda Sırtımdan vuruldum, yine ölmedim Koç Köroğlu'yam, Dadaloğlu'yam Dağlarda aslan, dillerde destan Zamanın rüzgarı tersine esti Zalimler gül tutan...
  5. Osman Öztunç - Bolu Beyi

Osman Öztunç - Bolu Beyi

osman öztunç bolu beyi Hey hey yine de hey hey, yine de hey hey! Benden selam olsun Bolu Beyi'ne, Çıkıp şu dağlara yaslanmalıdır. Ok gıcırtısından, kalkan sesinden, Dağlar gümbür gümbür seslenmelidir. Hey hey yine de hey hey, yine de hey hey! Düşman geldi tabur tabur dizildi, Ak alnıma kara yazı yazıldı. Delik demir çıktı mertlik bozuldu, Eğri kılıç kında paslanmalıdır. Hey hey yine de hey...

Sayfayı Paylaş