Otistik çocuğa nasıl eğitim verilir bilgi verir misiniz?

• Konbuyu başlatan Nevsin2002
  • Başlangıç tarihi
N

Nevsin2002

Forum Okuru
Otistik çocuğa nasıl eğitim verilir bilgi verir misiniz?

Otistik çocuğa nasıl eğitim verilir melek kadınlar kulübü otistik çocuğa nasıl davranmalı forumda.​

Arkadaşlar ben özel eğitim veren merkezlerde çalışmak istiyorum bu çocuklara karşı vicdanım sızlıyor onlar için neler yapabilirim derken bu bölümü okumak olabilir dedim ya da eğitimi nasıl alınıyorsa almak istiyorum. Otistik çocuğu olan bir akrabamız var onun sayesinde böyle bir şey istiyorum. Otistik çocuğa nasıl eğitim verilir acaba ben de bu çocuklara eğitim vermek istiyorum.

Merhabalar
Çok güzel düşünmüşsün bence. Bunun için özel eğitim öğretmenliği bölümünü tercih edebilirsiniz. Bu 4 yıllık bölümü bitirdikten sonra özel sektör ya da kamu kuruluşlarında görev yapabilirsiniz. Okullar hastanelerde de iş alanı vardır. Otistik çocuklara gelince. Otistik çocuğa nasıl eğitim verilir? Haftada en az 30 saati bulan yoğun bir eğitim verilmektedir. Birebir eğitim yoğun bir şekilde verilir. Bunun yanında küçük gruplar içinde de eğitime devam edilir. Aileler ile de iş birliği içinde çalışılmali aileler bilgilendirilmeli. Otizmli çocuklara sosyal beceriler, duyu sorunlarını yönetme, iletişim ile ilgili eğitimler, kendi işlerini yapabilecek şekilde özyonetim ve öz bakım becerileri kazandirma önemlidir.

Otizm ailelerin de yakından bilgilenmesi gereken bir durum. "Otistik bir çocuğu olan bir annenin paylaşımı" konulu yazımızı aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz burada özellikle otistik çocuğu olanlar incelemesi tavsiye edilir.

Geri