Otizmli Çocuklarla Evde Yapılabilecek Eğitim Çalışmaları

ßeLeN

Paylaşımcı Melek
Üye
Otizmli Çocuklarla Evde Yapılabilecek Eğitim Çalışmaları
otizm, çocuk, e?itim, nas?l olmal?d?r, oyun oynamas? nas?ld?r, evde yap?labilecek ?eyler hakk?nda bilgi

Otizmli Çocuklarla Evde Yap?labilecek E?itim Çal??malar? v, el ve beden hareketleri hakk?nda siz melekleri bilgilendirmek istiyorum ..

bebeis%20otizm-2d5.jpg

Baksan?za ya melek gibi de?il mi dünyadan bi haber ne kadar da masum.. Acaba öncelikleri, derdi, kederi ne ... Bizim aksimize ne derdi var acaba can?m ya...

1- Ucu sivri olmayan küçük ka??t makas? ile kesme i?lemini çal??t?r?n, al??t?rmalar yapt?r?n.

2- Hamur veya çamur ile çal???n. Bir süre sonra hamur veya çamurun bir parças? ile iki eli (avuç içi) aras?nda yuvarlak yapmas?n? ö?retin. Yapabilece?i ba?ka ?ekillerle çal??mas?n? sa?lay?n, kendi diledi?i gibi ?ekiller yapmas?na izin verin.

3- Gazete ka??t parçalar?ndan avuç içinde top yapmas?n? ve oynamas?n? sa?lay?n.

4- Ka??t mendil vs ?eyleri katlamas?n? ö?retin

5- Delikli boncuklan kullanarak onlar? ipe (ayakkab? ba?? kullan?labilir) dizmesini isteyin. Zamanla (yani çocu?unuz boncuklan ipe geçirmesini ba?ard?ktan sonra) sizin belli bir s?rayla dizdi?iniz boncuklar? ayn? s?rayla onun da dizmesini isteyin.

6- Kalemle önceleri geli?igüzel karalama, sonrada belirli ?ekilleri çizebilmesi için al??t?rmalar yapt?nn. Bu ?ekillerin ?u s?ray? izlemesine dikkat edin; daire, kare, üçgen.

Geri