Otomatik vites ehliyet için değişiklik var mı?

Araba kullanmak, manuelde öğrenilmeli bence. Ben de mesela şu anda otomatik kullanıyorum ama kursta manuel eğitim almıştım. Tabii bizim zamanımızda otomatik yoktu ama var olsaydı bile seçmezdim. Manuel arabanın refleksleri kuvvetlendirdiğini düşünüyorum

Ben de ehliyet kursun da ilk manuelle öğrendim o zaman devam etsem tabiki ilk öğrendiğimle devam ederdim çok uzun yıllar direksiyona oturmayınca manueli unuttum araba kullanmak pratik isteyen bir iş ne kadar çok direksiyona oturup kullanırsanız o kadar deneyiminiz oluyor.
Beni bilen bilir 4 çocuk annesiyim aradan uzun zaman geçince ve sonradan birde ikiz bebeklerim olunca manuel yerine otomatiği seçtim yeri geliyor 4 çocuğumu aynı anda arabaya bindiriyorum ve her kafadan haliyle bir ses çıkıyor. o yüzden otomatik benim için rahat oluyor. elimden geldiğince otomatik diye de kendimi rahat bırakmıyorum trafikde ne kadar dikkatli olsanız da Allah korusun bazen karşı taraf dikkatsız dalgın yada acemi olabiliyor. O yüzden refleksler gerçekten çok önemli katılıyorum;)

Ben de sana katılıyorum canım :) işin içine bir de çocuk girince durum değişiyor. Manuel büyük rahatlık ve dediğin gibi dikkat açısından daha güvenli :)

Geri