Oturma odası dekorasyonu nasıl olmalı ?

Uzman SühaN

Administrator
Oturma odası dekorasyonu nasıl olmalı ?
Oturma odası en çok kullanılan alanlardan biridir. Bu alan da misafir ağırlayabilir, ailenizle sohbetler edebilir , film izleyebilir hatta sessiz bir akşamın keyfini çıkarabilirsiniz. Sık kullanılan bir alan olan oturma odası nın yeni dekorasyonla güncellenmesi lazım . Tamamen yeni bir stil arayışı içindeyseniz veya sadece küçük bir güncelleme yapmak istiyorsanız görsellerimizi inceleyerek fikir edinebilirsiniz.

Mükemmel bir oturma odasını şekillendirirken hatırlanması gereken birkaç söz vardır. Uyumlu, zarif, ama her şeyden önce bireysel olmalıdır. İdeal oda her zaman onu kullanacak olan kişilerin zevk ve kişilik özelliklerine uyacaktır; Uzman tavsiyelerini bireysellik ile karıştırarak, herkes kendi ihtiyaçları için mükemmel bir tasarım bulabilir.oturma oadası 1.jpg


Kullanım alanına bağlıdır. Daha büyük odaları şekillendirirken boşluk kullanmak çok önemlidir. Halıların, mobilyaların ve dekorasyonun stratejik kullanımı, zaman geçirmek için bir zevk olan geniş, dengeli odalar yaratabilir.Duvarlar için akıllı renk düzenleri seçin, tuğla veya fayanslarla dokular ekleyin ve dinlendirici fakat dağınık olmayan bir yer oluşturmak için doğru dekor dengesini bulun. Ayrıca, oda tarafından oluşturulan ruh halini-heyecan verici, canlı renklerden ve süslemelerden zihni rahatlatan serin, pastel tonlara ince ayar yapabilirsiniz.

oturma odası 2.jpg
Aksesuarlar herhangi bir oturma odasına son dokunuş olabilir, ancak bunların nasıl kullanılacağı, oluşturulmakta olan stile bağlıdır.


oturma odası 4.jpgKüçük bir oturma odası birkaç tasarım zorluğu ortaya koyabilir, ancak daha küçük alanlara sahip olanların muhteşem salon tasarımları oluşturamamasının hiçbir sebebi yoktur.oturma odası 5.jpg


Bir oturma odası, insanların bol zaman harcayacakları bir alandır; bu yüzden tam olarak doğru havayı bulmak mantıklı olur. Daha küçük odalar için beyaz duvarlar veya pastel tonlar uygun olacaktır, Her şey cesur bir darbeye neden olabilir. Bununla birlikte, daha geniş oturma odası tasarımlarında, yaratıcılığınız canlı renkler ve desenlerle ayaklanmaya neden olabilir. Her şey uygulanmakta olan stile bağlı.


oturma odası 3.jpegZemin türleri taştan ahşaba ve fayanslara kadar uzanır, ancak birçok insan tabanı tamamen veya kısmen halı ile kaplamayı sever. Bir halı ya da halı, soğuk aylar boyunca ayaklarınız için çok yumuşak bir yüzey yaratacaktır. Soğuk iklimlerde, ekstra konfor sağlamak için yumuşak bir döşeme bulunması harika bir fikirdir. Ancak ahşap, mobilyaların yanında şahane ve şık olabilir

oturma odası 6.jpgOturma odası tasarımı söz konusu olduğunda, gerçekten zor ve hızlı kurallar yoktur. Farklı oturma odası fikirlerini düşünürken, odanın onu ailenizi ve misafirlerinizi rahat ettiren, aynı zamanda günlük yaşantı için işlevsel kılan bir alan olmasını istersiniz. Oturma odası renklerini düşündüğünüzde, çoğu insan oturma odalarında süper nötr veya cesurca renkli bir eğilim gösterir . Oturma odası birçok amaca hizmet edebileceğinden, olası tüm etkinlikleri kapsayacak çeşitli mobilya parçalarının dahil edilmesini isteyeceksiniz.Yerleşik ürünler, bunu yapmak için en iyi yoldur, çünkü daha az yer kaplar ve ihtiyaçlarınızı karşılamak için genellikle kişiselleştirilebilirler.oturma odası 7.jpgMinimalist tarzda bir oturma odası ideal olabilir. Bu şekilde, zaman geldiğinde oturma odanızın yeniden düzenlenmesi basit olacaktır. Çiftler ve gençler, aileleri için, iyi bir şekilde döşenmiş ve ferah bir klasik oturma odası kadar davetkar ve rahatlatıcı bir şey olamaz.
 
Üst