1. zuzu65

  zuzu65 Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  21 Nisan 2008
  Mesajlar:
  2.693
  Beğenilen Mesajlar:
  15
  Ödül Puanları:
  0

  Oyuncak Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir

  Konu, 'Çocuk Sağlığı ve Eğitimi' kısmında zuzu65 tarafından paylaşıldı.

  . Oyuncak Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir
  Oyuncağın bebek gelişimini destekleyici olmasına:
  Hızlı bir değişim içinde olduğu ilk yıllarında, oyun ve oyuncaklar bebeğinizin gelişimini doğrudan etkiler. Seçeceğiniz oyuncağın, sadece bebeğinizin hoşuna gidecek olmasına değil, aynı zamanda zihinsel ve fiziksel gelişimini destekleyecek olmasına da dikkat etmelisiniz.

  Oyuncağın bebeğinizin yaşına uygun olmasına:
  Alacağınız oyuncak, bebeğinizin içinde bulunduğu gelişim dönemine uygun olmalıdır. Kendisinden küçüklere uygun olan bir oyuncak ilgisini çekmeyebileceği gibi daha büyükler için tasarlanmış bir oyuncak da becerilerini aşarak cesaretini kırabilir.

  Oyuncağın şekline:
  Alacağınız oyuncağın şekli ve tasarımı çok önemlidir. Bebeğin yutamayacağı büyüklükteki parçalardan oluşan, keskin kenar veya yüzleri olmayan, kolay tutulabilen, hafif oyuncakları tercih etmelisiniz. Uzun tüylü oyuncaklar da bebek için tehlikeli olabilir. 1 yaşın altındaki bebeklere bu tür oyuncaklar kesinlikle verilmemelidir.

  Bebeğin yatağına asılan oyuncakların ipleri çok kısa olmalıdır. Çocuk ayakları üstüne kalkmaya başladığı andan itibaren bu oyuncaklar kaldırılmalıdır.

  Oyuncağın yapısına:
  Çevrelerindeki dünyayı büyük bir merakla tanımaya çalışan bebekler, her türlü nesneyi ağızlarına sokma eğiliminde olurlar. Bu nedenle, bebeğin zehirlenmesine yol açabilecek boyalar veya kimyasal maddeler içermediğinden emin olduğunuz oyuncakları seçmelisiniz. Oyuncağın, bebeğin ısırarak parçalayamayacağı bir maddeden üretilmiş olmasına da dikkat etmelisiniz.

  Bebeği, metal oyuncaklardan mümkün olduğunca uzak tutmalısınız.

  Oyuncağın kalitesine:
  Oyuncak seçimini yaparken her zaman kaliteyi ön planda tutmalı, güvenilirliğini kanıtlamış markaları tercih etmelisiniz. Fiyat avantajı kazanmak için ucuz ve kalitesiz ürünlere yönelmek sizi ve bebeğinizi mutsuz edecek sonuçlar doğurabilir.

  Kaliteli bir oyuncak, hem bebeğinizin sağlığı açısından zararsızdır hem de dayanıklılığı daha fazladır. Oyuncaklarını bilinçsizce duvara fırlatan, balkondan aşağı atan ya da birbirine çarptıran bebeğinizin oyuncağı kırıldığında yaşacağı mutsuzluğu mümkün olduğunca önleyebilmek için satın aldığınız oyuncaklar sağlam olmalıdır.

  Oyuncak seçimini yaptıktan sonra:
  - Oyuncakları sık sık kontrol edin ve bozulmuş ya da kırılmış olanları atın.
  - Oyuncakları bir oyuncak kutusunda saklayın. Yerde duran oyuncaklar çeşitli kazalara ve yaralanmalara sebep olabilir.
  - Pilli oyuncakların pillerini değiştirirken tüm pilleri aynı anda değiştirmeye özen gösterin. Yeni ve eski pilleri, farklı türde pilleri birlikte kullanmamalısınız.

  hasbrointertoy.com.tr

   
 2. mislinay

  mislinay Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Kasım 2007
  Mesajlar:
  7.148
  Beğenilen Mesajlar:
  37
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: Oyuncak Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir

  bilgiler için saol canım emeğine sağlık
   
 3. zuzu65

  zuzu65 Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  21 Nisan 2008
  Mesajlar:
  2.693
  Beğenilen Mesajlar:
  15
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: Oyuncak Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir
  bunlar çok önemki mislim ya plastiği boyası...sen saol bitanem
   
Oyuncak Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Mobilya alırken nelere dikkat edilmeli

  Mobilya alırken nelere dikkat edilmeli

  engince mobilya fiyatları Ahşap Mobilyalarınızı Satın Alırken Lütfen aşağıdaki açıklamaları dikkate alın. · Dolap kapakları iyi kapanmalı. · Çekmeceler kolay sürülebilmeli. · Çekmece içleri temiz olmalı; (kıymık, budak vb. içermemeli.) · Uzun olan raflarda orta destek bulunmalı. · Sürgülü kapılar ve dolaplar gıcırdamamalı ve kolayca sürülebilmeli. · Uzun kapılar sağlam menteşelerle iyice...
 2. Oyuncak alırken nelere dikkat edilmeli!

  Oyuncak alırken nelere dikkat edilmeli!

  Doğan Sağlık Grubu Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Salih Şenli, özellikle boğulmalara dikkat çekerek: "Yönetmeliklere göre küçük parçalardan oluşan oyuncakların üzerine 'üç yaşın altına uygun değildir' uyarısı bulunmalıdır. Bunlara çıkabilir küçük gözü ve burnu olan oyuncaklar da dahildir. Çocukların özellikle oral dönemde ellerine geçirdikleri tüm nesneleri ağızlarına götürme...
 3. Kuyumcudan Altın Alırken nelere dikkat edilmeli

  Kuyumcudan Altın Alırken nelere dikkat edilmeli

  Meleklerim altın alırken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir ee peki o ayrıntılar nelermi buyrun size o ayrıntılar :) 1- Takı olarak altın alırken TSE belgesi aramalısınız. 2- Alacağınız altının üzerindeki ayarına, imalatçı firmanın veya kuyumcunun patent damgasına bakınız. 3- Aldığınız altının mutlaka faturasını alınız. 4- Altın satın alırken, altının gram olarak ağırlığını, gram...
 4. Tavuk alırken nelere dikkat edilmeli?

  Tavuk alırken nelere dikkat edilmeli?

  tavuk bakımı fason tavuk midilli tavukları ziraat tavuğu ziraat tavukları Uzman hekimlerin beyaz eti tercih edin dedikleri besin maddelerinden biri olan tavukları alırken dikkat etmeniz konusunda önemli bazı hususlar var şimdi sizlere tavuk alacağınızda nelere dikkat etmelisiniz konusuyla ilgili uzmanların açıklamış olduğu bilgilere geçiyorum Erman Toroğlu'nun "Tavuklara yüksek miktarda...
 5. Arsa alırken nelere dikkat edilmeli

  Arsa alırken nelere dikkat edilmeli

  Arsa alırken nelere dikkat edilmeli ? Arkadaşlar selam ben bir arsa almayı dülşünüyorum Arsa alırken nelere dikkat edilmeli bu konudada sizden bilgi istiyorum

Sayfayı Paylaş