Özel Bölge Lazer Epilasyon Yaptıranlar

Uzman SühaN

Administrator
Özel Bölge Lazer Epilasyon Yaptıranlar
Genital bölge kıllarının estetik olarak değer kazanması için, kasık üçgeninin dışına taşmaması, yoğunluğu, uzunluğu ile alanın tamamını örtmemesi, bakımının yerinde olması gerekir. Çeşitli kültürlerde cinsel organ çevresindeki kıllara daha estetik görünüm kazandırmak için yöreye, kültüre özgü yöntemlerle işleme tabi tutularak şekillendirilir. Bazı kültürlerde genital bölgenin tamamı tüylerden arındırılır, bazılarında hiç müdahale etmeden kendi haline bırakılır, bazılarında ise çeşitli şekillendirme yöntemleri uygulanır.
Özel Bölge Lazer Epilasyon.jpg

Tüylerden tamamen arınmada ya da şekillendirmede kullanılan yöntemlerden bazıları ağda, tıraş, epilasyon cihazlarının uygulandığı etkisi geçici yöntemler olduğu gibi, iğneli epilasyon, lazer epilasyon gibi etkisi kalıcı yöntemler de mevcuttur. Geçici yöntemlerden ağda ve epilasyon cihazları yanlış uygulandığında bu bölgedeki tüylenmeyi arttırabilir, batık kıl, sivilce gibi tıbbi sorunlara yol açabilir. Bu durum, kadınları uzun vadeli, kalıcı çözüm arayışlarına iter. Günümüzde vajina için çoğunlukla lazer epilasyon tercih edilirken halen daha az olarak iğneli epilasyon da uygulanıyor.

Lazer epilasyon oldukça güvenli bir yöntem olarak uygulanmaktadır, lazer epilasyon uygulamasında lazer cihazları sadece melanin pigmentini hedef alırlar ve kıl folikülüne etki eder, diğer cilt altı dokular ve organlar kesinlikle zarar görmez. Dünya literatüründe bugüne kadar zarar gördüğüyle alakalı hiç bir vaka bildirimi olmamıştır.
Ağda, jilet, tüy dökücü krem gibi klasik yöntemlerle genital bölgedeki tüyleri temizleme zahmetli ve acılıdır. Lazer epilasyon ise bu bölgedeki tüylerden az acı ve kısa sürede tamamen kurtulma şansı sunuyor! Kızarıklık, morarma, batık, kıl dönmesi gibi klasik yöntemlerde karşımıza çıkan sorunlar, lazer epilasyonla tamamen ortadan kalkıyor. Lazer epilasyon aleti; genital bölgede tüylerin olduğu her alana uygulanabiliyor. Genital bölge lazer epilasyonu yaptırırken duyulan acı; sir ağda, cımbız gibi tüyleri kökünden alma işlemlerine göre yok denecek kadar az! İşlem, tüylerin yoğunluğuna göre 5-10 dakika arası sürüyor. Lazer epilasyon aleti; tüy köklerine atış yapmaya başladıktan kısa bir süre sonra uyuşuyor ve acı hissi ciddi oranda azalıyor.

Genital bölgenizde koyu renkli, kalın tüyleriniz varsa; şimdiye kadar dert ettiğiniz bu durumu lazer epilasyonla şansa dönüştürebilirsiniz! Her tür lazer epilasyon aleti; koyu renkli tüyleri daha iyi görüyor ve tam kıl köklerine atış yaparak çok kısa sürede etkisini gösteriyor.
Genital Bölge lazer epilasyon yaptırmak kısırlığa sebep olur mu?


Kısırlık asla söz konusu değildir. Yumurtalıklara lazerin etki etme ihtimali yoktur.Hangi Lazer Cihazıyla Genital Bölge Yapılmalıdır?


Yıllardır süregelen Alexandrite lazer ile epilasyon artık yerini çok daha konforlu olan Buz lazer ütüleme epilasyon yöntemi olan Soprano lazer cihazlarına bırakmıştır, 810nm dalga boyundaki diode lazer, bunun en başlıca sebebi, acı ve ağrının en minimale inmesi hatta ortadan tamamen kalkmış olmasıdır. Seans süreleri bu teknolojiyle yapılan uygulamalarda 10 dakikaya kadar düşmüştür ve ortalama 8 haftada bir uygulama yapılması gerekmektedir, toplamda 4 – 6 seansda çok tatmin edici sonuçlar alındığı gözlemlenmiştir.Kaç Seans da başarılı sonuç alınır?


Lazer epilasyon denildiğinde kadınların en çok şikayetçi olduğu alan genital bölge dir. Diode lazer teknolojisiyle uygulama yaptırıldığında, Üst genital bölge ve kasıklarda dökülme oranı oldukça yüksektir, ancak alt bölgede hormonal durumdan dolayı dökülme daha zor ve uzun zaman alabilmektedir.
 
Geri
Üst