Özel Gün Diyeti

PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Özel Gün Diyeti
Özel günlerinizde kilolu görünmek istemiyorsanız uygulayabileceğiniz küçük öneriler ve diyetler arkadaşlarım :tik:

diyet_-6198.jpg


Seftali ve çilek püresi-kivi
1 orta boy seftali,100 gr. çilek, 1 küçük kase seftalili yogurt, 150 ml. yagsiz süt ve 1 çay kasigi bali blendera atip, püre haline gelene kadar çirpin. Yaninda 1 kivi yiyebilirsiniz.

Hafif Yemekler ( 300 Kalori )
Hindili salata
75 gr. derisiz haslanmis hindiyi, 2 dilim ekmekle ve dilidiginiz kadar salatayla servis yapin. Salataya 50 gr. çilek ve 1/4 mango ekleyin. Maydanozla süsleyin.

Baharatli sebzeler ve patates
1 ufak sogan ve 1/2 yesil biberi dograyin. Içine 200 gr. dogranmis domates,kirmizibiber, karabiber ve 150 ml.su bulunan bir tavanin içine atin. Kaynattiktan sonra 10 dakika pismeye birakin.200 gr. haslanmis patetes ve dilediginiz kadar salatayala servis yapin

Ton baliklik ve misirli sandviç/kivi
65 gr. diyet ton baligi, 25 gr. konserve misir ve 50 gr. diyet peyniri, 1 ufak sandviç ekmeginin içine koyun. Yaninda istediginiz kadar salata ve bir kivi yiyin.

Peynirli salata- elma
25 gr. peynir, 5 siyah zeytin, 1 domates ve bol miktarda yesiligi karistirin. 50 gr. kizarmil ekmekle yiyin. Sonrasinda da 1 elma yiyin.

Patetes püresi ve balik- muz
115 gr. morino baligini, bir parça alimünyum folyonun üzerine yerlestirin. 1 çay kasigi limon suyu ve karabiber eleyin. Folyoyu kapatin ve 15 dakika firinda pisirin. 150 gr. patetesi haslayin ve 1 yemek kasigi sütle ezin. istediginiz kadar salata ve balikla birlikte servis yapin. Sonrasinda 1 muz yiyin.

Domatesli ve fesleginli makarna
50 gr. spagetti makarnayi haslayin. Süzdükten sonra 2 rendelenmis domates ve 1 yemek kasigi taze feslegeni ekleyin. Beraber isitin ve üzerine 1 yemek kaiigi rendelenmis parmesan peyniri srpin. Yaninda dilediginiz kadar salata yiyebilirsiniz.

Kizarmis tavuk
115 gr. derisi alinmis tavuk gögsünü, teflon tavada çokaz yag koyarak kizartin. Çabuk pismesi için biçakla derin çizgiler yagabilirsiniz. Tavuk pistikten sonra 1 orta boy sogan,1/2 dogranmis biber ve dövülmüs 1 dis sarimsak ekleyerek 1-2 dakika daha pisirin. Üzerine 2 yemek kasigi su, 1 yemek kasigi sekeri, 1 çay kasigi soya sosu ve karabiber ekleyin. 40 gr. yagsiz haslanmis makarna ve istediginiz salatayla servis yapin.

Dana eti pirinç salatasi
40 gr. pirinci ve kusbasi dogradiginiz 50 gr. dana etini haslayin. 50 gr. haslanmii bezelye, 50 gr. konserve misir,1/2 dogranmis taze sogan da ekleyerek bütün malzemeleri karistirin. Yaninda bolca sebze yiyebilirsiniz.

Patetes ve pirasa- muz
175 gr. patetesi haslayin ve ortadan dilimleyin. Ince dilimlediginiz 1 pirasa ve 1 küçük sogani çok az yagladiginiz teflon tavada kavurun. Patatesleri, pirasa ve soganlari, firinda pismeye uygun bir kaba yerlestirin. Üzerine çesitli yesilik ve 150 ml. yagsiz süt ekleyin. Süt tamamen emilip, yemegin üstü kahverengilesene kadar firinda pisirin. Yaninda istediginiz kadar sebze ve 1 adet muz yiyebilirsiniz.

Etli mantarli omlet
Teflon tavayi çok az yaglayin. Dilimlediginiz 4 mantar, 1 küçük sogan ve etleri kavurun. 2 yumurtayi da 1 yemek kasigi yagsiz sütle çirpin ve tavaya ekleyin. Bu arada 150 gr. patetesi haslayarak ezip, maydanoz ve karabiberle tatlandirin. Omleti patetes ve sebzelerle servis yapin.

Sarmisakli makarna -yogurt
50 gr. makarnayi haslayin. Içine çesitli yesilik ve 50 gr. kasar peyniri koyun. Yaninda sarimsakli diyet yogurt ve dilediginiz kadar sebze yiyebilirsiniz.

Alabalik ve domatesli, makarna salatasi
275 gr. alabaligi izgarada pisrin. Bu arada, 25 gr. makarnayi haslayin. Süzdükten sonra içine, dogranmis 1/2 sogan içine, 1 domates, 1 dis dövülmüs sarimsak, 2 yemek kasigi koyu sirke, taze feslegen ve karabiber ekleyin. Baligi ve makarnayi sebzelerle servis yapin.

Atistirmalar (250 kalori)
Çabuk pizza
50 gr. yuvarlak ekmegi 2ye bölün. Her dilim üstüne 2 yemek kasigi domates püresi ve 25 gr. az yagli mozarella peyniri, çesitle otlar ve karabiber koyun. Ekmekleri peynir eriyene kadar firinda pisirin. Istediginiz kadar salatayla servis yapin.

Füme somon ve peynirli sandviç
2 dilim ekmegin arasina 40 gr. füme somon ve az yagli kasar peyniri yerlestirin. Bolca salata ve limon suyuyla servis yapin.

Yeme istegini bastirmak için:
Tatli krizlerinize teslim olma karari aldiysaniz, bunu alçakgönüllü bir tavir içinde yapin. Bir bisküvi veya birkaç parça çikolatanin keyfini çikarin ama daha sonra istahinizi, daha az kalorili ve daha saglikli besinlerle bastirin. 

Benzer İçerikler

Üst