Özel hastanelerde sezeryan ve normal doğum ücretleri

Özel hastanelerde sezeryan ve normal doğum ücretleri
özel hastanede sezeryan ne kadara yapılıyor,özel hastane sezeryan fiyatları,özel hastane normal doğum fiyatları,özel hastanede sezeryan ne kadara yapılıyor,özel hastanede normal doğum ve sezeryan fiyatları hakkında bilgiler
dd.jpg
Her anne bebeğinin doğum şekline karar verme hakkına sahiptir. Fakat doğum şeklini ve yerini, maddi imkanlar, sağlık unsurları gibi faktörler etkilemektedir.
Bu yazımızda sezeryan ile doğum ücretleri hakkında ortalama fiyatlar ve neden sezeryan sorusu hakkında bilgiler sunacağız.


Neden sezeryan ile doğum yapılır?
Çoğunlukla sağlık kaynaklı bir sorun yok ise annenin doğum korkusunun olması ve doğumun zorlu olması adayları sezeryan ile doğuma itmektedir. Fakat uzmanlar annenin doğum sonrasında yaşadığı sorunlar nedeniyle sezeryan ile doğumu pek önermemektedir.
Doğumda sezeryanın önerilmesinin başlıca nedenleri şunlardır.
– Vajinal doğumun mümkün olmadığı, bebekle ilgili sorunların olduğu durumlarda,
– Vajinal doğum nedeniyle uterusun yırtılma tehlikesinin bulunması durumunda,


– Normal doğum sırasında bebeğin baş ile gelmesi gerekirken kol ya da bacaklar ile gelmesi normal doğumu imkansız kılmaktadır.
– Bebeğin doğum sancısı nedeniyle kalp atışlarında sorun çıkması durumunda sezeryan ile doğum yapılmaktadır.
– Çoğul gebeliklerde önerilmektedir.
– Doğumun normalden çok daha uzun sürmesi etkili olmaktadır.
Sezeryan ile doğum ücretleri hakkında ortalama fiyatlar
Her anne adayı doğum şeklini kendi seçebilmelidir. Fakat sezeryan ile doğumun genellikle normal doğumdan çok daha yüksek ücretlerde olması, adayları normal doğuma sevketmektedir.
Aşağıda ortalama sezeryan ile doğum ücretleri yer almaktadır. Güncel bilgileri ilgili kurum ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.
İstanbulda birçok hastanede sezeryan ile doğum fiyatları ortalama 1000-4000 lira arasında yer alırken bazı özel hastanelerde bu rakam 9000-10000 liralara kadar çıkabilmektedir.
Ankarada ise bu rakam genelde 800-4000 lira arasında değişmekte.
 
Üst