Etiketler:
 1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.356
  Beğenilen Mesajlar:
  2.405
  Ödül Puanları:
  113

  Özel hastanelerde sezeryan ve normal doğum ücretleri

  Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  özel hastanede sezeryan ne kadara yapılıyor,özel hastane sezeryan fiyatları,özel hastane normal doğum fiyatları,özel hastanede sezeryan ne kadara yapılıyor,özel hastanede normal doğum ve sezeryan fiyatları hakkında bilgiler  < Konu Resmi..>
  Her anne bebeğinin doğum şekline karar verme hakkına sahiptir. Fakat doğum şeklini ve yerini, maddi imkanlar, sağlık unsurları gibi faktörler etkilemektedir.
  Bu yazımızda sezeryan ile doğum ücretleri hakkında ortalama fiyatlar ve neden sezeryan sorusu hakkında bilgiler sunacağız.


  Neden sezeryan ile doğum yapılır?
  Çoğunlukla sağlık kaynaklı bir sorun yok ise annenin doğum korkusunun olması ve doğumun zorlu olması adayları sezeryan ile doğuma itmektedir. Fakat uzmanlar annenin doğum sonrasında yaşadığı sorunlar nedeniyle sezeryan ile doğumu pek önermemektedir.
  Doğumda sezeryanın önerilmesinin başlıca nedenleri şunlardır.
  – Vajinal doğumun mümkün olmadığı, bebekle ilgili sorunların olduğu durumlarda,
  – Vajinal doğum nedeniyle uterusun yırtılma tehlikesinin bulunması durumunda,


  – Normal doğum sırasında bebeğin baş ile gelmesi gerekirken kol ya da bacaklar ile gelmesi normal doğumu imkansız kılmaktadır.
  – Bebeğin doğum sancısı nedeniyle kalp atışlarında sorun çıkması durumunda sezeryan ile doğum yapılmaktadır.
  – Çoğul gebeliklerde önerilmektedir.
  – Doğumun normalden çok daha uzun sürmesi etkili olmaktadır.
  Sezeryan ile doğum ücretleri hakkında ortalama fiyatlar
  Her anne adayı doğum şeklini kendi seçebilmelidir. Fakat sezeryan ile doğumun genellikle normal doğumdan çok daha yüksek ücretlerde olması, adayları normal doğuma sevketmektedir.
  Aşağıda ortalama sezeryan ile doğum ücretleri yer almaktadır. Güncel bilgileri ilgili kurum ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.
  İstanbulda birçok hastanede sezeryan ile doğum fiyatları ortalama 1000-4000 lira arasında yer alırken bazı özel hastanelerde bu rakam 9000-10000 liralara kadar çıkabilmektedir.
  Ankarada ise bu rakam genelde 800-4000 lira arasında değişmekte.
   
Özel hastanelerde sezeryan ve normal doğum ücretleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. sezeryan ve normal doğum arasındaki avantaj ve dezavantajları

  sezeryan ve normal doğum arasındaki avantaj ve dezavantajları

  4sezeryan normal doğum dezavantajları sezeryan doğum dezavantajları 4 sezeryan İşte, anne adaylarının karar vermekte, hekimlerinse cevaplandırmakta zorlandığı bir konu. Özellikle son yıllarda anestezi ve cerrahi tekniklerindeki gelişmeler sezeryan doğumu bir altenatif haline getirmiştir. Her iki yöntemin de birbirine...
 2. Sezeryan doğum mu?Normal doğum mu?

  Sezeryan doğum mu?Normal doğum mu?

  Sevgili meleklerim;en çok tartışılan konu bence ne tür bir doğum yapmak gerekir?? sorusu.Bunu size sormak istedim.Acaba siz normal yoksa sezeyan doğum mu diyorsunuz anketimiz sonucuna bakılarak en çok hangi doğum tercih ediliyormuş öğrenmiş olacağız ve anne adayı olan tüm annelere de yol göstermiş oluruz:)evet şimdi başlıyoruz.Anketimizde yer alan seçeneklerden birini seçin ve yazın:)
 3. özel hastanede doğum

  özel hastanede doğum

  arkadaşlar ist.avrupa yakasında gittiğiniz,memnun kaldığınız hastane ve doktorları yazar mısınız?hangi hastanede ssk lıya doğum kaç para acaba öğrenmek istiyorum.özelde doğum yapan varsa yazsın lütfeeeen acil!!!
 4. Devlet Hastaneleri ve özel hastanelerin normal doğum ve sezeryan doğum fiyatları

  Devlet Hastaneleri ve özel hastanelerin normal doğum ve sezeryan doğum fiyatları

  devlet hastaneleri 2012 normal doğum fiyatları özel hastanelerin 2012 normal doğum fiyatları devlet hastaneleri serzeryan doğum 2012 fiyatları özel hastanelerin sezeryan doğum 2012 fiyatları Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda Hamiş Melek'lerimizi ve bizi ziyaret eden hamiş misafirlerimizi düşündük ve üşenmeden devlet hastanelerinin 2012 normal doğum ve sezeryan doğum fiyatları hakkında...
 5. özel erdem hastanesinde sezeryan doğum yapan warmı we memnun kaldımı arkadaşlar...

  özel erdem hastanesinde sezeryan doğum yapan warmı we memnun kaldımı arkadaşlar...

  merabalar..ümranıye özel erdem hastanesınde doğum düşünüorum ama emın diilim tecrübe sahibi olanlardan yorum bekliorum..şimdiden teşekkurler...

Sayfayı Paylaş