1. kaprisli

  kaprisli Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  13 Kasım 2008
  Mesajlar:
  4.310
  Beğenilen Mesajlar:
  19
  Ödül Puanları:
  0

  Özgün Röportajı

  Konu, 'Sanatçı Röpörtajları' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

  özgün röportaj < Konu Resmi..>


  Müzikal kariyerinizin üçüncü albümü "Biz Ayrıldık" geçtiğimiz günlerde dinleyici ile buluştu.. Albüme yönelik beklentiler yüksekti.. Çünkü dinleyici Özgün'ün sağlam şarkılarla döneceğine inanıyordu. Gerçekten öyle de oldu.. Bunu eminim siz de hissediyordunuz. Bu psikoloji albümün hazırlık aşamasında sizi nasıl etkiledi?  Bu psikoloji tabi ki çok yoruyor insanı. Ama bu da müzisyeni daha iyiye zorluyor herzaman. Sonuçta çok yıpratıcı ve yorucu bir dönem geçirdim. Git gide de daha zor olucağını bildiğim için çok üzmemeye çalıştım kendimi :) Yaşanan her zorluğa değdi, sonuç çok güzel oldu :)


  Verdiğiniz bir demeçte "Biz Ayrıldık ,keşke ben yazsaydım dediğim bir şarkı" demişsiniz.. Şarkıyı ilk dinlediğinizde neler hissettiniz? İlk etki çok önemlidir şüphesiz..


  Evet yine çok haklısınız:) Benim bir şarkıyı beğenmem için uzun zaman gerekir. Murat'la konuştuğumuz da güzel bir şarkısı olduğundan bahsetmişti ben de bana yollamasını istedim. Açıkcası ben böyle bir şarkı beklemiyordum. Şarkıyı Murat mail attı ve haber verdi. Ben de "ok abi dinliyorum hemen" dedim. Dinlerken gözlerim doldu. Şarkının daha yarısında telefon açtım, "abi bu şarkıyı ben söylemeliyim," dedim...


  Albümde aranjeleri ile yer alan üç önemli isim var.. İskender Paydaş, Ozan Çolakoğlu, Mustafa Ceceli.. Şarkının ruhuna ve karakteristik yapısına göre mi aranjör tercihi yaptınız? Yoksa söz konusu üç aranjörle de çalışmak istediğiniz için mi bu ekip bir araya geldi?


  Aslında her ikisi de... Ben İskeder'e Ozan ve Mustafa ile çalışmak istediğimi ilettim o da işin zor ve güzel taraflarından bahsetti. Zaten şarkılar o kadar belli ediyorlardı ki kendilerini... Ben özellikle Ozan'ı yada Mustafa'yı etki altında bırakmamak için hiç birşey söylemeden şarkıları dinlettim. Ne düşündüysem o oldu. Ne İskender'in ne Ozan'ın ne de Mustafa'nın seçtiği şarkılar çakıştı. Sonuç olarak da muhteşem aranjeler çıktı ortaya :)


  Ve nihayet Özgün'ün albümünde de Sezen Aksu'nun bir şarkısı yer aldı.."Örümcek" albümdeki söz konusu Kraliçe şarkısı.. Nasıl bir araya geldiniz Sezen Aksu ile? Bize biraz bu şarkının hikayesini anlatır mısınız?  Sezen Hanım'la aslında ben şarkıyı dinleyip beğenip hatta bayılıp ayıldıktan sonra karşılaştık:) Fazla söze gerek yok bence:) Şarkı geldi, dinledik, çok etkilendik, İskender aranje etti, ben söyledim, Sezen Hanım ok verdi. Şimdi dinleyiciler de bayılıyordur sanırım:) Sezen Aksu'ya tekrar sonsuz teşekkürler:)


  "Kendine benzemeyeni sevebilmekte marifet" demiş Sezen Aksu "Örümcek"te... Özgün neler düşünüyor bu konuda?


  Sezen Aksu ne diyorsa doğrudur:):) Çok haklı. Tabi ki en büyük marifettir bir insanı olduğu gibi kabul edip sevebilmek, değişmeden değiştirmeden bir hayatı yaşamak, paylaşmak... Çok çok zor olduğu için de büyük marifettir... Ama mümkün müdür? Bilmiyorum :)  İlk klip kısa film tadında "Biz Ayrıldık" şarkısına çekildi. Klip senaryosu size mi ait? Nasıl oluştu bütün bu senaryo ve cast?


  Senaryo tamamı ile Gürcan Keltek'e ait. Hatta baya uğraştı bize anlatabilmek için:) Zor ve cesur bir hareketti. Beklentilerden çok farklı bir iş yaptık. Beğenenler çoğunlukta olsa da anlamayanlar da oldu tabi ki:) Çok konuşuldu senaryo. kısa film tadında, şarkıdan bağımsız, benim daha önce örneğini hiç görmediğim çok ÖZGÜN bir iş çıktı ortaya:) Başta Gürcan ve Böcek Yapım olmak üzere herkesin ellerine sağlık ...  Bugüne kadar albümlerinize çok sayıda klip çektiniz.. Albüme tek klip çekip, yeni çalışmalara başlamak yerine, şarkıları tanıtıp, albümlerin hakkını veriyorsunuz.. Bu albümde kliplenecek şarkıları öğrenebilir miyiz?


  Elimizden geldiği kadar klip çekeriz sanırım bu albümde de :) Çok zor olacak karar vermek ama Zilli, Örümcek, Direniyorum yokluğuna, Mühür, Koş Koş kesin gibi :)


  Albümün en uçuk kaçık şarkısı "Zilli".. Sözleri ile kısa sürede dikkat çekmeyi başardı.. Bu şarkıya bir David Şaboy tarafndan remix versiyon da yapılmış. Zilli'ye yönelik planlar neler?  Gerçekten bugüne kadar yazdığım en eğlenceli, tuhaf iddalı ve flaş sözler diyebilirim :) İkinci klip şarkımız olması yüksek ihtimal. Zaten şarkı kendini yürütecektir diye düşünüyorum:)


  Yaz aylarının gelmesi ile müzik sektörü de renklenmeye başladı yeniden.. Bu renklilik içinden sevdiklerinizi,tercih ettiklerinizi öğrenebilir miyiz?


  Tüm albümleri merakla bekliyorum ve takip ediyorum. Her biri iyi yada kötü rakiplerim olacaktır bu da benim stratejilerimi etkileyecektir tabi ki:)  Özgün'ün müzik kariyeri başarılı ile ilerliyor.. Peki müzik dışında, yapmak istediğiniz farklı çalışmalar var mıdır? Farklı hayaller, planlar..  Şu anda inanın başka hiçbirşey düşünemiyorum. Yeterince sorumluluk var üzerimde. Hayallerim ve planlarım var tabi ki ama daha zamanı var diye düşünüyorum. Tüm enerji ve konsantrasyonumu bu albüme harcamak istiyorum...  Sahne çalışmaları yaz sezonu ile hareketlenmeye başlayacaktır.. Şu anda belirlenmiş aktiviteler varsa ,takipçilerimize müjdesini verelim?  Haziran ayına kadar bir konser düşünmüyorum. Daha çok televizyonlar, radyolar ve röpörtajlara yoğunlaşıp şarkılarımı ve albümümü tanıttıktan sonra haziran ayında büyük bir turneye çıkacağım. Tüm konserler ve tarihler http://www.ozgunonline.com/ dan meraklıları tarafından takip edilebilir:)  Sıra geldi Özgün Fan club'tan gelen mesajlar doğrultusunda seçtiğimiz iki soruya : ) Herkesin hayatta en değerlisi, en özeli vardır... "En değerlim" diyebileceği kişi kim Özgün'ün hayatında ?  Hayatımda “en değerli” olarak diğerlerinden ayıramayacağım insanlar var. Tek bir isim söylemem imkansız.  "Biz Ayrıldık" şarkısının video klibindeki performansınız özellikle fanlarınız tarafından çok sevilmiş.. Bu doğrultuda ilerleyen zamanlarda dizi ya da bir film projesinde yer alma fikrine sıcak bakıyor musunuz?  Bir dizide oynamayı pek düşünmüyorum açıkçası. Ama büyük konuşmamak gerek. Neticede hayır diyemeyeceğim kadar iyi bir projede gelebilir önüme. sinema oyunculuğu ise keyifli olur sanırım ;)
   
Özgün Röportajı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Özgün

  Özgün

  19 Ekim 1979’da Eskişehir’de doğdum. Çalışan bir anne- babanın çocuğuydum. O zamanlar annem sekreter, babam memurmuş. Tek çocuk olarak büyüdüm… Hayatımdaki en önemli kişilerden biri dedem İlyas Küçükcan’dır. Dedem eğitimci ve yazardı. 8 yaşındayken Eskişehir Anadolu Üniversitesi Çocuk Korosu’na girdim. Daha o yaştayken bile tek hayalim konservatuvara gidebilmekti. Ancak babam bu konuya...
 2. Özgun

  Özgun

  Özgun İkinci albümü çıkardın...iki albüm arasındaki tepkileri bize değerlendirir misin ? İkinci albümümüz daha çok yeni. Kısa bir zaman önce marketlerde yerini aldı. İlk albümde bu kadar güzel işler yapmış olmak beni çok mutlu ediyor. İkinci albümde de buna benzer tepkileri alacağımı düşünüyorum. İkinci albümdeki farklılık ilk albüme göre daha pop bir albüm oldu. İlk...
 3. Özgün-Şeytan

  Özgün-Şeytan

  kırk canım olsa birini vermem sen deymezsindeyişmezsin seni sahibin sevsin hangimiz haklı dünyalar farklı bu alemde işim olmaz yaram kalbimde saklı bu gece kalbimi evde bıraktım ruhumu artık şeytana sattım seni sevmekle büyük hata yaptım elveda tatlım
 4. Özgü Namal

  Özgü Namal

  özgü namal yeni projeler ünlü oyuncu sexi mi değil mi?? ya banane kardaşim işini yapsın bana yeter ama gel gör ki insanlar meraklı işte size yanıt..... ÖZGÜ NAMAL SEKSİ Mİ? ÖZGÜ NAMAL KURTLAR VADİSİ DİZİSİYLE TAVAN YAPTIĞI OYUNCULUĞUNUN ARDINDAN REKLAM FİLMLERİYLE GÜNDEMDE KALDI. Özgü Namal eşittir ‘cici kız’ tanımlaması, onunla ilgili her yazıda ve röportajda mevcut. Uzun bir aradan...
 5. Özgün -Mühür

  Özgün -Mühür

  Bakınca her fotoğrafına Dudaklarım mühürleniyor Düşünmeden yazar şu hayat acı sonları Duvarları yosunla dolu Gönül yine derin yaralı Kader değil insan acıtır canı Ne yıldızlar yanar Yokluğun kör karanlık Ne de bu gün doğar Sensizlik benle yaşlanmış en büyük acı İnan değişmez yerin bende aynı Ne yağmurlar diner Gönlümde her bir hücre Bana seni diler Sensizlik benle yaşlanmış en büyük acı İnan...

Sayfayı Paylaş