' Özgüven Sorunu,ÇekingenLik,..*! :(

s.e.m.r.a

Yeni Üye
Üye
' Özgüven Sorunu,ÇekingenLik,..*! :(
çekingenlikten kurtulmak sevgilimle konuşacak konu bulamıyorum özgüven sorunu erkek arkadaşımla konuşacak konu bulamıyorum arkadaşlarımla
özgüvenimi nasıl kazanabilirim lütfen yardım edin.kendimi beğenmiyorum çirkin hissediyorum değersiz hissediyorum. :(çok çekingen ve utangacım.erkeklerle konusmaya çekiniyorum cesaret edemiyorum onların gözlerine bakmaya çekiniyorum.sınıfta bazı kızların çevresi geniş erkeklerle rahatça konusabiliyorlar bende onlar gibi olmak istiyorum ama onların arasında kendime yer bulamıyorum hep beni reddederler korkusu var.arkadaşlarımla konusacak bişey bulamıyorum benden sıkılırlar diye korkuyorum hep kendimi sıkıcı buluyorum bu yüzden.hiç sevgilim olmadı ve 16 yasındayım bu haldeyken sevgilimin olmaması normal. erkek arkadaşım bile yok.bu durumdan kurtulmak için çaba sarfediyorum ama hep aynı.şu özgüvenimi kazanabilsem kendimi değerli hissedebilsem keşke ama nasıl kazanıcağımı bilmiyorum. çevremdekilerin düşüncesi o kadar çok önemliki ona göre hareket ediyorum. ya benle dalga geçerlerse gülerlerse diye düşünüorum hep.
nasıl çekingenliğimi yenebilirim? lütfen yardım edin bana kurtulmak istiyorum.değerli hissetmek istiyorum kendimi
.......???????????????

Son düzenleme:
Cekingen olmani gerektirecek bir durum oldugunu dusunmuyorum,ayrica etrafindaki kisilerin dusunceleri senin icin hayatini degistirecek kadar onemli olmamali.En onemli dusunce senin kendin hakkinda olan dusuncen.Bir kisi senin icin iyi seyler dusunmezse bu baskalarininda ayni seyi dusunecegi anlamina gelmiyor.Ayrica herkesin seni sevmesini,begenmesini bekleyemezsin,herkes seninle ayni dusuncede olamaz,sen de baskalarinin her dusundugune katilmak zorunda degilsin.Kendi dusuncelerin,kendi goruslerin,kendi hislerin olmali yani sen,sen olmalisin.Sadece sen oldugun icin seni sevmeli cevrendeki kisiler.Zaten baska biri olmak,baskasi gibi davranmak hayatini cekilmez bir hale getirir ve bunu yapmak hic de kolay degildir.Onun icin sadece kendin gibi davranmalisin.Mutlaka baska insanlarinda sende bulacaklari cok guzel yanlarin vardir.Ayrica kusur bulmak istersen her insanda kusur bulabilirsin.

o kadar forumda bu durumumu paylaştım yorumladılar ama seninki kadar etkileyici ve güzel yapamadılar çok teşekkür ederim inş. faydası olur olur yani deniycem böyle olucam olmalıyım çünkü baska çarem yok bunu değiştirmek benim elimde yani

son birşey konusacak konu bulamıyorum bunun çözümü nasıl olmalık ortak yön bulmalıyım ama nasıl nasıl bulucam kendimi sıkıcı hissediyorum konusacak konu bulamıyınca :S:S:S

özgüvenimi nasıl kazanabilirim lütfen yardım edin.kendimi beğenmiyorum çirkin hissediyorum değersiz hissediyorum. :(çok çekingen ve utangacım.erkeklerle konusmaya çekiniyorum cesaret edemiyorum onların gözlerine bakmaya çekiniyorum.sınıfta bazı kızların çevresi geniş erkeklerle rahatça konusabiliyorlar bende onlar gibi olmak istiyorum ama onların arasında kendime yer bulamıyorum hep beni reddederler korkusu var.arkadaşlarımla konusacak bişey bulamıyorum benden sıkılırlar diye korkuyorum hep kendimi sıkıcı buluyorum bu yüzden.hiç sevgilim olmadı ve 16 yasındayım bu haldeyken sevgilimin olmaması normal. erkek arkadaşım bile yok.bu durumdan kurtulmak için çaba sarfediyorum ama hep aynı.şu özgüvenimi kazanabilsem kendimi değerli hissedebilsem keşke ama nasıl kazanıcağımı bilmiyorum. çevremdekilerin düşüncesi o kadar çok önemliki ona göre hareket ediyorum. ya benle dalga geçerlerse gülerlerse diye düşünüorum hep.
nasıl çekingenliğimi yenebilirim? lütfen yardım edin bana kurtulmak istiyorum.değerli hissetmek istiyorum kendimi
.......???????????????

teşekkür

.......???????????????

Mutlaka senin de konusacak bir seylerin vardir,ayrica her insanin ilgilendigi ve sevdigi alanlar farklidir,sen kendi sevdigin seylerden bahset,senin sevdigin ve ilgilendigin konuilar ile ilgilenen,goruslerini ve dusuncelerini begenen birileri mutlaka cikacaktir.Sende baskalarinin konustugu konular ile ilgili yorumlar yapabilir o konun icine dahil olabilirsin.
Guzel,cirkin diye bir kavram aslinda yok bunu biz yaratiyoruz.Disaridan bakinca ne guzel ,hatta mukemmel dedigimiz kisiler iki lafi bir araya getirmekte zorluk cekebiliyorlar bu durumda onlari cekilmez yapabiliyor.Okulumda bu ornegi yasadim.Oysa o kadarda guzel olmayan fakat sohbetinden hoslandigimiz,yanimizda olsa dedigimiz ve yoklugunu fark ettigimiz kisiler yok mu?Var.Neden sende bu kisilerden olmayasin....
Birilerinin sana gulmesi o kadar da kotu birsey degil,onlar guluyorsa soyledigin bir seye sende onlarla birlikte gul gec,gerekirse evet bu komikti de.Kaybedecegin hicbir sey yok...yolun acik olsun.

mrb cnm bnm oncelıkle sana sunu solemelıyımkı bu yasta hc erkek arkadasım olmadı dıyebılmen bıle bır guven aslında....bılmen gereken bırsey var bu yasta erkek arkadasının olmaması senın ıcın bırgun buyuk bır artı olarak cıkıcak karsına...ılerkı yaslarında bır erkek kac kısı ıle cıktın yada bı ılskı yasadın dıye sordugunda sayı nekdr azsa sen okadar deger kazanırsın gozlerınde...onmlı olan sey bı suru ınsanla konusmak arkadas olmak degıl...cok ınsan cok bela getırır herzaman..ne olursa olsun kımseye 5 seneden once arkadasım deme...ve kımse sana hayatı bır sırrını vermıyorsa sende ona saın verme ben bunu yasadım ılerleyen zamanlarda arkadaslıgınz bttgınde ellerınde bır koz oluyorsana karsı kullanıyorlar bunu...once ınsnları uzaktan ızle kıbırlı olmayan ınsanlara yaklasmayı tercıh et cunkı kıbırlı ınsan ne kdr ıı bırı olsada burnu havada gezer kendısınden katca ustun olan bırını bıle kucumsemeye calısır..bu gıbı ınsanlarla bır arkadaslık deneyımın olursa ve sana zarr verırlerse asla toparlayamazsın kendını... sev deger ver ve saygı duy bıldıgın konuda sonuna kadar konus bılmıyorsan sus ve bılgım yok oyuzden yanlıs seyler solemek ıstemem de bunu duyan ınsanlar sana aaa ezık bılmıyooo demezzz helal olsun kıza bak soluyo ne guzel kafasından sallayabılırdı de derler.cunkı zmnla grceksınkı ortamlarda hıc bılmedıgı bısey hakkında ısrarla bısıler anlatan ınsanlar cok cıkacaktr ve bu ınsnlar kaale bıle alınmıcaklar..ınsnlala sosyal bag krmk ıcın olmadgn bırı davranma.cnkı bu yaptgn sey zamanla senı olmadgn bırı yapr.onlarla oldugunda surklı maske takmak znda kalırsın yuzune.ve ınan bana belkı sana ck deger veren ınsnlar snı o maskeyle grnce ne olmus bu kıza boyle degıldı dıyıp snden uzaklasıcaklar..sadce oldugun gıbı grn dogal ol ben buyum de seni bikere inciten birine asla ıkıncı kere gvnme.. ve eger olurda bırı senı kırarsa asla pes etme dostuklardan vazgecme her ınsan aynı degıldır.elbet senın gıbı kıymetlı ınsnlar ckr karsına.arkadas 100lerce vardır dost sadce bırtanedır.farklarıda sudur.arkadaslarınla hep gulersın ckk eglenır makara yaparsın.partılere gıdersın vb eglencelıdırler...dostunla aglarsın.....ve yanında bır tek arkadasını bıle gremezsın...aramazsında zaten o dost omuzu sana kımsenın veremedgı huzuru verıcektır...dost dedıklerımız secebılınen öz kardeşlerimizdir.insnlardan korkma sırını asla senınle aglamayan bırıne verme....ve sunuda unutmakı sen agladgnda yanında yalancı dostlarında olablr ama bunlar senı sakınlestırmek ıcın degıl meraklarını bastırmak ne olup bttgnı anlamk ıcın orda olurar....konusmadan ınsnlar senı sevemezler....anlat kendınıkı senı anlayabılsınler...biriyle konusmak ıstedıgınde ama ben kıımmm o kııımmmm die düşünücek olursan gzlerını kapaa deriiinn bir nefes al ve o ınsanı tuvalette hayal et....evet cok cıddıyımmm zaten düşününce o an yuzundekı tebessum sana onun sıradan bır ınsan oldgunu anlamana yetıcek ...oda yemek yiyor içiyor tuvalete gdıyor ıkı elı ıkı kulagı on parmagı bır agzı bır burnu var....senı kucumsemeye calısan ınsanı bırak kendı halıne debelensın unutmakı beyaz bır meleği kirletmeye çalışanlar sadece ellerinin kirlendiğiyle kalacaklardır :tik:

umarım sana azda olsa yardımcı olabılmısımdır elımden bukadarı geldı melek kardeşimmm :dilektut:

çok teşekür ederim allah razı olsun sizden tam bir meleksiniz.değişimler oldu sayenizde kendime güvenmeye basladım azda olsa hani devamı gelir biliyorum bloodsucker countess dediklerin gerçekten çok güzel ve doğru sağol meleğim bana çok sey öğrettiniz allaha emanet kalın sevgilerimi bırakıyorumm :)))

daha 16 yaşındasın ve bu kadar karamsarsın öylemi.....
çok yanlış düşünüyorsun.önündeki yılları kendine ver.yapman gerekenler.
kendini sev, süslen, giyim kuşamla bakımla, fön çek saçlarına, stilini değiştir, giyimini yani.
etraftakiler sana şaşkınlıkla bakacaklar ilk önce, sonra ne güzel olmuş diyecekler.
kendine güven , oku kariyer yap.hayranlık uyandır.
güzel konuşmayı dene, toplumda konuşurken herkez sana baksın.aklından geçen sivri fikirleri atıver ortama, şaşırsınlar ne kadar akıllı diye.
neşeli ol, çok güleryüzlü ol, bu hayranlık uyandırır, hele senin utangaçlığınla birleşirse.
BUNLARI NERDEN Mİ BİLİYORUM, AYNISEN GİBİYDİM, 25 YAŞINDA DEĞİŞEBİLDİM.
İŞ YERİNDE ŞİMDİ , EN BEĞENİLEN KADIN BENİM.GÖZLERDEN ANLIYORUM.

Geri