1. mislinay

  mislinay Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Kasım 2007
  Mesajlar:
  7.147
  Beğenilen Mesajlar:
  37
  Ödül Puanları:
  0

  Ozon terapi yöntemi...

  Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

  Ozon tedavisi, son zamanlarda giderek öne çıkan bir yöntem olarak biliniyor. Peki ozon tedavisi nedir?
  Oksijenin çok yüksek enerji taşıyan bir şekli olarak bilinen ozon dünyanın birçok ülkesinde estetik ve medikal tedavi alalında kullanılıyor.

  Estetik amaçlı ozon terapi, özellikle bacaklardaki kılcal damarlarda kan dolaşımının azalması ve dolayısıyla gerekli oksijenlenmenin sağlanamaması nedeniyle oluşan selülitlerin giderilmesinde faydalı bir tedavi yöntemi olarak öne çıkıyor. Ayrıca metabolizmayı hızlandırıyor, yağı ve karbonhidratı yakıyor. Bu yüzden ozon terapi selülit için çok ideal bir tedavi şekli olarak biliniyor.

  Ozonun kandaki oksijen oranını yükseltmesi nedeniyle anti-aging (yaşlanmanın etkilerini azaltma) özelliği bulunur. Hücreleri atık maddelerin zararlı etkilerinden koruyarak yeniden canlanmalarını sağlıyor.

  OZONUN HAYATIMIZA KAZANDIRDIKLARI

  İş hayatındaki stres, yoğun çalışma temposu, zihinsel ve bedensel yorgunluk ozon (O3) tedavisine çok iyi yanıt verir. Ozonun kırmızı ve beyaz kan hücrelerinin metabolizma akivasyonu ile genel iyilik hali ile kişiler kendilerini yenilenmiş hissetmektedirler. Anti-Aging etkisi gösteren Ozon ile böylece enerjik, dinamik, aktif bir ruh hali meydana gelmektedir.
  Kan dolaşımını artıran ozon sayesinde saç dökülmesinin engellenmesinde de son derece etkilidir. Dökülmenin en önemli nedenlerinden biri de kan dolaşımının azalmasıdır. Ayrıca cilt bakımlarında ve lekelerin giderilmesinde de ozon terapisi etkili bir yömtemdir.

  Düşük dozlarda kullanıldığında, vücudun direncini artırarak bağışıklık sistemini aktive eder.

  OZON TERAPİNİN İNCELİKLERİ

  Esteworld bu tedavi yöntemini türk insanının ayağına en profesyonel tarzda getirmiştir. Ozon uygulamasının yan etkileri yok denecek kadar azdır. Sadece hipertiroidi hastaları ve gebeler için önerilmez.

  Kısaca özetlemek gerekir ise, OZON TERAPİ sağlık ve estetik açısından gerçek anlamda bir hazinedir.

  Ozan Terapi ile, vücudunuzdaki toksinlerden, zehirlerden arınıp kalıcı bir güzelliğe ve sağlığa siz de sahip olabilirsiniz.

  OZON NEDİR

  Ozon üç oksijen atomundan oluşan bir kimyasal bileşiktir (O3). İki atomlu normal atmosferik oksijenin (O2) çok yüksek enerji taşıyan bir şeklidir. O3 oda sıcaklığında renksiz, karekteristik kokusu olan bir gazdır. (Fırtınalı havalardan sonra, yüksek yerlerde veya deniz kıyısında hissedilir). Çok güçlü okside etme ve çok etkili dezenfekte etme özelliği sayesinde, dünya çapında içme suyu sağlayan arıtma tesislerinde mikrop öldürücü olarak kullanılır. Uygun dozlarda kullanıldığında ozon, bağışıklık sistemini aktive ederek vücut direncini arttırır.

  ANTİ-AGİNG VE YENİDEN CANLANMA

  İş hayatındaki stres, yoğun çalışma temposu, zihinsel ve bedensel yorgunluk ozon (O3) tedavisine çok iyi yanıt verir. Ozonun kırmızı ve beyaz kan hücrelerinin metabolizma akivasyonu ile genel iyilik hali ile kişiler kendilerini yenilenmiş hissetmektedirler. Böyle-ce enerjik, dinamik, aktif bir ruh hali meydana gelmektedir.

  ESTETİK VE OZON

  Ozonun estetik amaçlı kullanımı ülkemizde yeni yeni gelişmekle birlikte Ozon Terapi, özellikle bacaklardaki kılcal damarlarda kan dolaşımının azalması ve dolayısıyla gerekli oksijenlenmenin sağlanamaması nedeniyle oluşan selülitlerin giderilmesinde oldukça faydalı bir tedavi yöntemdir. Metabolizmayı hızlandırır, yağı ve karbonhidratı yakar.

  TEDAVİ AMAÇLI OZON

  Medikal ozon, saf ozon ve saf oksijenin karışımı şeklinde kullanılır. Ozon terapist, ozon terapi konusunda eğitimli bir doktor, hastanın durumu ve tıbbi endikasyona göre hastanın alacağı komple dozu belirler. Ozon son yılların popüler tedavi yöntemlerinden biri olmuştur. Bir çok hastalıkta diğer yapılan tedavilere ek olarak ozon verilmesiyle tedaviden elde edilecek başarı bir kat daha artmaktadır. Günümüzün başbelası olan stres ve kronik yorgunlukla baş etmede, bir numaralı tedavi yöntemidir. Kalp krizi sonrasında da güvenle uygulanmaktadır.

  SAÇ DÖKÜLMESİNDE MÜTHİŞ SONUÇLAR

  Kan dolaşımını arttıran Ozon, saç dökülmesinin engellenmesinde de son derece etkilidir. Dökülmenin en önemli nedenlerinden biri de kan dolaşımının azalmasıdır. Ayrıca cilt bakımlarında, lekelerin giderilmesinde de ozon terapisi uygulanabiliyor.

  Kısaca özetlemek gerekir ise, OZON TERAPİ sağlık ve estetik açısından gerçek anlamda bir hazinedir.

  Ozon Tedavisinin Faydaları

  - Vücut direncini arttırır
  - Vücut metobalizmasını hızlandırır
  - Anti-aging (Yaşlılığın geciktirilmesi)
  - Detox (Vücuttaki toksinlerin atılması)
  - Kronik yorgunluk
  - Zayıflama, selülit tedavisi
  - Kolesterolü düşürür
  - Sporlarda performans arttırmada
  - Sigara bırakma tedavisinde, aynı zamanda sigaraya bağlı meydana gelmiş hasarların iyileştirilmesinde etkilidir.

  GÜVENLİ BİR YÖNTEM Mİ?

  Hitler kendisine ve üst düzey komutanlarına bu yöntemi uygulatmıştır. Günümüzün üst düzey siyasi ve işadamları, ozon terapiyi yurt dışında yaptırmaktadır. Esteworld bu tedavi yöntemini türk insanının ayağına en profesyonel tarzda getirmiştir. Ozon uygulamasının yan etkileri yok denecek kadar azdır. Sadece hipertiroidi hastaları ve gebeler için önerilmez.

  Haber 7


   
Ozon terapi yöntemi... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. çiçekle terapi

  çiçekle terapi

  Bach Çiçek Terapisi, hastalıklarımızın çoğunun fiziksel değil, zihinsel ve duygusal kaynaklı olduğu tezine dayanır. Korku, umutsuzluk, kaygı, irrasyonellik ve yorgunluk gibi duygusal problemlerimiz, birçok hastalığa davet niteliğini taşır. Yabani bitkiler, çiçekler ve ağaçlar bu duygusal problemlerin tedavisine destek olur. Bitkilerin pozitif gücü bedenimize nüfuz ederek, bize pozitif bakış...
 2. Endüstriyel Terapi

  Endüstriyel Terapi

  Gerçekçi çalışma proçesleri, son yirmi yıl içinde, daha ziyade el ustalıklarına dayanan, geleneksel uğraş terapisini desteklemiş ya da bunun yerini almıştır. Hastalar, çeşitli endüstriyel firmalardan, performanslarına göre ücret almaktadırlar ve yapılan işler çeşitli ustalık düzeylerine ayrılmıştır. Hastahanelerdeki ve toplumsal günlük iş merkezlerindeki endüstriyel terapi, normal çalışma...
 3. Asertif Terapi

  Asertif Terapi

  Yeterince asertif bir davranışın gösterilmediği durumlarda daha asertif davranışlarda bulunmaya hastanın alıştırılması. Örneğin haksız yere eleştirildiğinde aşırı anksiete ve gerginliğe yatkın bir hastaya, benzer sitüasyonlar yaratılarak kendini savunması öğretilebilir. Tıpkı kas gevşekliği gibi, asertif tepkilerin de anksietenin antagonisti olmaları mümkündür.
 4. Ozon Yağı

  Ozon Yağı

  Faydaları saymakla bitmez aslında. Çünkü içeriğinde sadece Zeytinyağ ve Ozon var... 3 tane Oksijen atomunun birleşmesidir Ozon. Kısaca, doğadaki ozon gazı sayesinde yaşıyoruz denebilir :) İnsan sağlığına zarar vermeyen tek sterilizasyon gazıdır. Ve 1800'lü yıllardan itibaren de tedavi amacıyla kullanılmaya başlanmış... Ozon Yağı, Zeytinyağı'na belli aralıklarla ve düzenli olarak ozon gazı...
 5. Ozon Kremi

  Ozon Kremi

  arkadaslar ozon kremı hakkında bılgısı olanlar kullananlar varmı yüzde sıvılceler sıvılce ızlerı lekeler deformeler ıcın cok ıyı bır urun oldugunu duydum ne derece dogru bılemıyorum hangı markayı önerırsınız

Sayfayı Paylaş