Ozon yağının cilde faydaları nelerdir?

Uzman SühaN

Administrator
Ozon yağının cilde faydaları nelerdir?
Cildinize gençlik katmak ve güzelleşmek istiyorsanız ozon yağını görmemezlikten gelemezsiniz. Birçok kişi ozonlanmış cilt bakım ürünleri sayesinde kendi vücudunda devrim niteliğinde değişimler yapıyor. Aşağıda faydalarını okuduğunuzda mutlaka size uygun bir çözüm olduğunu göreceksiniz.


Günümüzde zaten ozonoterpi (ozon tedavisi) birçok merkezde sağlık açısından hizmet etmektedir. Buradan hareketle, son zamanlarda tamamen yan etkisiz ozon içeren kremlerin yapılması başarılmıştır.01.jpgOzon yağı, saf oksijen moleküllerinin zeytinyağı içerisine nakledilmesi ile elde edilen doğal bir üründür. Bu işlem sonrası zeytinyağı ozonu tutarak koyulaşır, jel halini alır. Zeytinyağı ozonlandığında, bir soğutucuda saklanırsa, uzun süre(17 yıl) bozulmadan kalabilmektedir. Ozonlanan yağ, vücuda kolaylıkla nüfuz etmekte ve hücre boyutunda temizlik işlemlerine başlamaktadır. Temizlenen bir hücrede elbette bakım olmakta, daha geç yaşlanmaktadır.
OZON NEDİR?


En basiti dünyamızın etrafını çevreleyen bir koruyucu bir gaz tabakasıdır. En iyi bilinen mikrop öldürücüdür(dezenfektan). Ozon, yıldırım çakmaları anında oluşmakta, yükseltilerde ve deniz kenarlarında içimize çektiğimiz temiz havanın verdiği ferahlık hissidir. Ozon, üç tane oksijen atomundan oluşmuş yüksek enerjili bir moleküldür.


FAYDALARI NELERDİR?


Cilt hastalıkları üzerine olumlu etkilere sahiptir. Egzama, yanıklar ve güneş yanıkları, bacak ülserleri, hemoroit, arı sokmaları, böcek ısırıkları, aknede rahatlıkla kullanılabilir.

Vitiligonun sebep olduğu cilt lezyonlarında kullanılabilir.

Kepek ve kafa derisi problemlerinde ideal bir çözümdür.

Bebek ve yetişkinler için pişik tedavisinde kullanılabilir.

Uygulanan bölgede yaşlı hücrelerin ölmesini sağlar. Kan akımı hızlanır.


Cilt elastikiyetinin kazanılmasını sağlar.

Yaşlılık etkilerine karşı birebirdir. Kırışıklıkları ve göz halkalarını giderir.

Baş ve kas ağrısında ağrıyan yere ozon yağı ile masaj yapılır.

Selülit tedavisinde başarı ile kullanılır.

Yaraların çabuk iyileşmesini sağlar. Ağız içi ve cinsel organ yaraları için de kullanılabilir. Olağanüstü bir antiseptiktir.

Bakteri, mantar ve fotozoa gibi canlıları, uygulandığı bölgede yok eder. Ozon, bunu, sağlıklı hücrelere ve dokulara zarar vermeden başarır.

Ozonlu krem, koltuk altlarını tahriş etmediğinden bir deodorant gibi kullanılabilir.

Çatlak dudaklar için kesin ve hızlı bir çözümdür.

Ayak ve tırnak mantarları, ayakta bulunan çürükler için idealdir.

Ozon yağı içerek, yemek borusu ve reflü yaralarını iyileştirebilirsiniz.

Şeker hastalarında sebepsiz oluşan yaraların tedavisinde kullanılır.

Grip ve nezlede burun yolu ile kullanılabilir.

Ağız pamukçuklarında, aft ve uçuk tedavisinde kullanılabilir.

NOT: Ozon yağı, daha etkili olabilmesi için gece yatmadan evvel kullanılmalıdır. Mümkünse, yağ sürülen bölgenin uzun bir süre su ile temas ettirmemek gerekir.
 
Üst