P&G Beauty kış makyajı

M

Misafir

Forum Okuru
P&G Beauty kış makyajı
P&G Beauty kış makyajı P&G Beauty makyaj ürünleri P&G Beauty kozmetik ürünleri burada arkadaşlar. Kış mevsimine girmemize sayılı günler kaldı ama iklim olarak soğukları yaşıyoruz Melek'ler. Kalın örgü hırkalar, atkı bere takımları, yün çoraplar ve örgü babet patikler ve diğer patik modelleri, montlar, kazaklar vs vs... Kış mevsimine her ne kadar ramak kaldıysada biz kıyafet olarak kış mevsimine girdik bile diyor ve sizlere kış makyajı hakkında trendler sunuyoruz arkadaşlar. P&G Beauty kozmetik ürünlerinden oluşan bir trend bu ve P&G Beauty kış makyajı modası Melek'lerim.
Sezonun başlıca güzellik trendi: “Dramatik”, “Zarif” ve “Güçlü” kadın olarak karşımıza çıkıyor. Her sezon farklı bir dokunuşun hissedildiği makyajlarda bu sene bize pastel renkler eşlik ediyor. Gözlerimiz uçuk pembe, bej, fildişi tonlarında; dudaklarımız ise doğal dudak rengi, kahve tonları ve açık toprak tonlarıyla renkleniyor.

Allık makyajımızın vazgeçilmez bir parçası olarak yanaklarımızı makyajımıza uyumlu olarak yine pastel tonlarda renklendirecek.

Özetle, sonbaharın bize sunduğu doğa renklerini makyajımıza yansıtıyoruz. Bu sezon öne çıkan ve özellikle vurgulanan kaşlar ise hep ön planda olacak.

Belirgin kaşlara geri dönüş
Kaşlar, son birkaç sezondur baskın bir güzellik unsuru haline geliyor ve yeni ürün ve teknikler de bu çılgınlığı besliyor.

Max Factor Global Kozmetik Yaratıcı Tasarım Direktörü Pat McGrath; yeni kaş şekillerini, kaşların doğru olarak renklendirilmesini, saç rengiyle uyumunun veya tezatının sağlanmasını anlatırken “Güçlü bir yüz yaratmak için başlangıç noktası kaşlar” diyor. Her bir kadına has erkeksi ya da feminen uygun bir kaş şekli yaratmanın 2011 Sonbahar Kış sezonunda moda olduğunu belirtiyor.

Göz ve kirpikler için sihirli dokunuşlar
Pat McGrath, yeni sezonda göz kalemi ile farklı uygulama teknikleri sergiliyor. Grafik çizgileri, Pat McGrath’ın bu görünüm için kilit olarak tanımladığı en önemli odak noktayı oluşturuyor. Dikkatle uygulanan göz kalemi bu tarzı oluşturmakta en önemli yardımcı görevini üstleniyor. Farlarda doğal ve pastel kahverengiler bu sezonun en gözde dokunuşların tamamlayıcısı oluyor.

Üst ve alt kirpiklere maskara uygulanarak bulaştırılmış görünen kanat biçimli göz kaleminin etkisi artırılıp, Pat McGrath’ın ifadesiyle “İsyankar ama şirin bir görünüm” yaratılıyor

Zıt dudaklar
Bu sezon, dudakların görünümünün birbirine zıt olması göze çarpıyor. Ya hep ya hiç olarak belirlenen trendin bir ucunda kendini ifade eden dudaklar yaratmak için makyaj uzmanlarının katmanlar oluşturma ve karıştırma teknikleri kullanılıyor. Diğer ucunda ise diğer daha yumuşak tonlarda, Pat McGrath’in deyimiyle “Herkesin tanrı vergisi olmasını istediği doğal dudak rengi gibi” dudak koruyucu kullanılmış kızarmış dudaklar çok hoş görünüyor.

Pat, görünümü tamamlamak için “Dudaklara hafif bir parlatıcı uygulanarak göz alıcı parlaklığın ve dokunun yoğun olduğu 70’li yıllar etkisini vurgulanmasını” öneriyor.

Al al yanaklar
Yeni sezonda, güzel ve sağlıklı ciltler mükemmel bir tamamlayıcı halini alırken, allık kullanımının yeni, değişik yolları ile eski kurallar yeniden yazılıyor. Pat; gül, şeftali ve boz kahvenin bu sezon yanaklarda göreceğimiz başlıca renkler olacağını söylüyor.

Cilveli feminen bir görünüm için mükemmel bir tuval olarak cildimizi kullanmamız gerektiğini vurgulayan Pat McGrath, “Mükemmel görünen bir cilt elde etmede benim sırrım fondöteni yüzün tamamına uygulamak ve sonra daha doğal ancak mükemmelleştirilmiş bir sonuç elde etmek için elmacık kemiklerinin üzeri gibi belirgin yerlerden silmek” diyor. Ardından yanaklara uygulanacak uçuk pembe rengin makyaja bir genç kız sevimliliği katacağını ekliyor.
 
Üst