1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Panik Atak Farkındalık Tedavisi Hakkında Merak Edilenler

  Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Panik Atak Farkındalık Tedavisi Nedir Panik Atak Farkındalık Tedavisi Hakkında Bilgi  Merhaba Sevgili Melek'ler, son bir kaç gündür sizlere gelen yoğun misafir istekleri üzerine, son zamanların sıkça rastlanılan psikolojik hastalıklar arasında başı çeken panik hastalık hakkında bilgileri aktarıyoruz ve aktarmayada bu yazımızda devam edeceğiz. Evet bu yazımızda sizlere panik atak farkındalık tedavisi hakkında bilgiler sunuyor ve merak edilenleri bu sayfamızda konu alıyoruz.  [​IMG]

  Bugün pek çok kişinin yaşamını etkiyen bir psikolojik rahatsızlıktan birisidir panik atak.

  Pek çok panik atak hastası bu durum hakkında yeterince bilgi sahibi değildir ve neden- sonuç ilişkisinin de farkında değildir.Panik atağın belirtileri ve neden ortaya çıktığını ve tabi ki başa çıkma yollarını bilmez.

  1 günde Panik atağa son tedavi programı, özellikle İngiltere ve ABD de son 16 yıldır yaygın olarak kullanılan ve başarı oranı %95 olan bir tedavi yöntemidir.

  Program iki bölümden oluşuyor.Birinci bölümü farkındalık terapisine ayrılmış.

  Farkındalık anahtar, bilgi de güçtür? veya diğer bir deyişle bilenle bilmeyen bir olmaz.? prensibinden yola çıkılır.Bilen korkmaz,bilmeyen korkar. İlk olarak yanlış yorumlamayı atmamız ve panik atak ile ilgili söylentileri önyargıları, kaldırmamız gerekiyor.

  Yaklaşık olarak altı saat süren farkındalık tedavisinde ,panik atak nedir ?sebebi nedir?neden sizde oldu da arkadaşınızda olmadı?otonomik sinir sistemi nedir?ne işe yarar? vb gibi pek çok sorunun cevabını buluruz. .Paniğe son tekniklerini ve ömür boyu bu durumla bir daha karşılaşmamanız için yapmanız gerekenleri öğreniriz. Terapide hangi egzersizlerin, hangi diyetin size yardımcı olacağını ve takıntılı sıkıntılı düşüncelerden kurtulma yollarını öğreneceksiniz.

  Terapinin 2. bölümünde , 21 günlük zihin eğitim programı Zihin eğitim CD leri ile evde kişinin kendine ayırdığı zaman diliminde uygulanır.

  Sistemin başarısını bilinç ve bilinçaltının beraber eğitiminin aynı zamanda yapılması sağlar.Çünkü, şimdiye kadar çoğu panik atak tedavisi ya sadece bilinç düzeyinde yada sadece bilinçaltında değişiklikler yaparak sağlanmaya çalışıldı. Bu eş zamanlı kombine çalışma başarı oranındaki artışı izah ediyor.

  Evet,siz panik atakla doğmadınız.Sizin içinizde beraber doğmadığınız her durumu değiştirme gücü var.Gelin bu gücü ortaya çıkarın.

   
Panik Atak Farkındalık Tedavisi Hakkında Merak Edilenler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Panik Atak Nedir? hakkında bilgiler

  Panik Atak Nedir? hakkında bilgiler

  Panik Atak Nedir? Panik Atak Nedir? Panik atak ile ilgili olarak ilk bilmeniz gereken panik atak nedir? Bu sorunun cevabını öğrendikten ve panik atağın ne olduğunu anlayabildikten sonra bu durumdan da kurtulabilirsiniz. Panik atak en kısa ve öz tabiri ile ani olarak ortaya çıkan endişe - kaygı nöbetidir. Bu endişe ve kaygı nöbeti kişinin vücudunda bazı fiziksel belirtilerle kendini gösterir,...
 2. Panik Atak hakkında merak edilenler

  Panik Atak hakkında merak edilenler

  Panik Atak Nedir? Panik atak ile ilgili olarak ilk bilmeniz gereken panik atak nedir? Bu sorunun cevabını öğrendikten ve panik atağın ne olduğunu anlayabildikten sonra bu durumdan da kurtulabilirsiniz. Panik atak en kısa ve öz tabiri ile ani olarak ortaya çıkan endişe - kaygı nöbetidir. Bu endişe ve kaygı nöbeti kişinin vücudunda bazı fiziksel belirtilerle kendini gösterir, bu yüzden de çoğu...
 3. Panik Atak Tedavisi

  Panik Atak Tedavisi

  panik atak tedavisi Panik Atak Tedavisi Panik atak tedavisi hastanın yaşadığı atakların düzeyine ve şiddetine göre değişim gösterebilir. Genel olarak panik atak tedavisinde bilişsel davranışçı terapi uygulanmaktadır. Bu terapi uygulaması ile hastalara ilk olarak ataklar sırasında onlarla başa çıkabileceği teknikler öğretilir. Bu teknikler ile hastanın ataklarını kontrol edebilmesi sağlanır....
 4. Arkadaşlar Panik Atak Farkındalık Tedavisi Nedir

  Arkadaşlar Panik Atak Farkındalık Tedavisi Nedir

  Panik Atak Farkındalık Tedavisi Nedir bana bu konuda acil olarak bilgi sahibi olan arkadaşım yada arkadaşlarım var ise bilgi versin ama lütfen çok acil, sizden bilgi bekliyorum.
 5. panik atak hakkında bilgi

  panik atak hakkında bilgi

  Etrafımda çok duyuyorum herkes panik atak hastası. Acaba gerçekten öyle mi yoksa bu insanlar hastalığı kendilerine mi yakıştırıyor. Bir güzel bilgi verseniz nedir bu panik atak ?
Etiketler:

Sayfayı Paylaş