1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Paranın patronu borç aldı

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  < Konu Resmi..>

  Roma'daki G-7 toplantısı sırasında Japonya ile IMF arasında 100 milyar dolarlık bir kredi anlaşması imzalandı.


  Japonya Maliye Bakanı Shoichi Nakagawa ve IMF Başkanı Dominique Strauss-Khan arasında imzalanan anlaşma, IMF'e 100 milyar dolara kadar kredi sağlanmasını öngörüyor.

  Strauss-Khan anlaşma sonrasında yaptığı değerlendirmede, sağlanan ek krediden memnuniyetini belirterek, "İmzalanan anlaşma, Japonya'nın dünyanın ekonomik sorunlarına çok taraflı bir yaklaşımı desteklemede önemli bir rol üstlendiğini göstermektedir" dedi.


  Öte yandan G7 toplantısındaki ikili görüşmelerde, ABD Maliye Bakanı Timothy Geithner en fazla ilgi odağı olan isimler arasında yer aldı.
  Barack Obama yönetiminin bakanlarından Geithner, katıldığı ilk uluslararası etkinlik olan G-7 toplantısı sırasında tüm bakanlarla ikili temaslarda da bulundu.
  Geithner'le görüşen bakanlar, ABD'nin küresel ekonomik krizle mücadelede korumacı önlemlere sığınmayacağı konusunda güvence aldıkları belirttiler.

  Almanya Maliye Bakanı Peer Steinbrueck, ABD'li dengiyle yaptığı görüşmeyi, "Dünya Ticaret Örgütü'nün kurallarına saygı konusunda hemfikir olmamızı önemli buluyorum. Geithner'le korumayı önlemlerden uzak durulması hususunda da mutabakat içerisindeyiz" sözleriyle değerlendirdi.


   
Paranın patronu borç aldı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Patron

  Patron

  Rüyada patronu görmek, çok çalışkan ve enerjik bir insan olduğunuza yorumlanır. Bu rüya, iş değiştireceğinizi de işaret eder. Rüyada patronu görmek, çok çalışkan ve enerjik bir insan olduğunuza yorumlanır. Bu rüya, iş değiştireceğinizi de işaret eder. Rüyada patronunuzu gördüyseniz, çok çalışkan ve enerjik bir insan olduğunuza işaret eder. Bu rüya, iş değişikliği yapacağınız anlamına da gelir....
 2. Borç

  Borç

  Borçlu olduğunu görmek sıkıntı ve zillete, Borç ödediğini görmek sıkıntıdan kurtulmaya, akraba ziyaretene ve zor olan şeyin kolaylaşmasına; hac mevsiminde ise hacca gitmeye, Vadesi dolan borcu ödemek zekatını vermeye; diğer durumlarda olursa namaz kılmayya, Borçlu olmadığı halde borcu olduğun görmek helal kazanca yahut hayır yapmaya delalet eder.Kendinizi borçlu ya da alacaklı olarak görmek...
 3. Borç parayla kurban alınırmı?

  Borç parayla kurban alınırmı?

  Allah’a yakınlık sağlamak, yani ibadet amacıyla belli vakitte belirli cinsten hayvanları kesmek” demek olan kurban, Hanefi mezhebine göre vacip, diğer mezheplere göre ise sünnettir. Ayrıca aynı çatı altında yaşayan aile bireylerinden birinin kurban kesmesi yeterlidir; her birinin kesmesi şart değildir. Hanefi mezhebine göre bir kimseye kurbanın vacip olması için o kişide belirli miktarda...

Sayfayı Paylaş