1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  Paraşütle En Kısa Mesafeden Atlama Rekoru

  Konu, 'Guinnes Rekorları' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  paraşütle atlama rekoru paraşütle en yüksekten atlama rekoru uzaydan atlayan adam

  Fournier 40 km'den serbest düşecek

  Bir Fransız paraşütçüsü, hafta sonunda 40 bin metre yüksekten atlayarak serbest düşüş denemesi yapacak.


  < Konu Resmi..>


  Michel Fourniet, 64 yaşında olmasına rağmen rekor denemesi yapacak ​

  64 yaşındaki Michel Fournier, ekibiyle birlikte günlerdir Kanada'nın Kuzey Battleford bölgesinde hazırlıklarını sürdürüyor. Hava şartları el verirse, Fournier özel olarak hazırlanmış stratosfer balonuyla çıkacağı 40 bin metre yüksekten, ses duvarını aşan ilk insan olmak amacıyla kendini boşluğa bırakacak.

  AFP muhabirinin görüştüğü paraşütçü, "Her şey çok iyi. Bütün malzemeleri tek tek kontrol ediyoruz. Denemeler iyi gidiyor, moralimiz yüksek. Her şey yolunda" dedi.

  Eksi 100 dereceden daha soğukta kendini koruyacak özel basınçlı giysi içindeki eski subay, hava şartlarına bağlı olarak pazar veya pazartesi sabahı Kanada'nın uçsuz bucaksız çayırlarının üzerinde yükselecek ve atlayışını yapacak.

  Paraşütçü, bu denemeden alnının akıyla çıkabilirse, saatte bin 500 km hızla serbest düşüş, serbest düşüş süresi, serbest düşüş yüksekliği ve balonla yükseliş alanlarında dört rekor birden kıracak.

  Şimdiye kadar biri 12 bin metreden paraşütle olmak üzere 8 bin 600 atlayış yapmış olan Fournier, hafta sonunda yapacağı atlayışla sadece büyük bir başarıya imza atmakla kalmayıp uzay uçuşlarında astronotların güvenliğinin iyileştirilmesine de katkıda bulunacak.

  Bu girişimi destekleyen Fransız uzay adamı Jean-François Clervoy, "Bu atlayışın müstakbel uzay uçuşlarında yeni teknikler geliştirilmesine ve stratosfer seferlerinde astronotların emniyetine katkıda bulunacağını" belirtti.

  Emekli paraşütçü albay Fournier, 2002 ve 2003 yıllarında da benzer girişimde bulunmuş, ancak o zaman balonla fazla yükselememişti. Bu kez stratosfere kadar çıkabilirse, Fournier'nin hayatı, kullandığı malzemelere, oksijen tüpüne, giysisine ve hızını keserek yere dengeli şekilde salimen inmesini sağlayacak paraşütlerine bağlı olacak.

  1962'de Sovyet Yevgeni Andreyev, 24 bin 483 metreden atlayarak dünya serbest düşüş rekorunu kırmıştı.


   
 2. HaLLoWeeN*

  HaLLoWeeN* Forum Okuru

Paraşütle En Kısa Mesafeden Atlama Rekoru konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Paraşüt

  Paraşüt

  Çok fazla para harcadığınız için, maddi sıkıntıya gireceksiniz. beklenmedik zamanda gelecek yardımdır.
 2. en ilginç rekorlar

  en ilginç rekorlar

  Kimi ayakta durma rekoru kırıyor, kimi bir böceğe milyarlarca para ödüyor. Dünya rekorlarla çalkalanıyor.. AYAKTA DURMA REKORU. Swami Maujgiri Maharji adlı Hintli 1955 Yılından 1973 Yılının kasım ayına kadar tam 17 yıl boyunca ayakta durdu. Bir süre içerisinde uykusu geldiğinde bir yere dayanması yeterli oluyordu AYAKKABI PARLATMA REKORU 18 Mart 1989 Günü Londra'da 4 genç boyacı sekiz...
 3. en hızlı gol rekoru

  en hızlı gol rekoru

  en hızlı gol rekoru ingiltere Futbol Federasyonu, 25 yaşındaki Marc Burrows'un 'rekor golünü', 3 Nisan'da amatör küme takımları Cowes Sport ile Eastleigh arasında Wight Adası'nda yapılan maçta attığını açıkladı. İngiltere Futbol Federasyonu, 25 yaşındaki Marc Burrows'un 'rekor golünü', 3 Nisan'da amatör küme takımları Cowes Sport ile Eastleigh arasında Wight Adası'nda yapılan maçta attığını...
 4. En Acılı Rekoru Kırdı!

  En Acılı Rekoru Kırdı!

  Rekor, piercing rekoru, iğnelerle rekor hakkında detaylı bilgi alalım arkadaşlar. Rekor için acı çeken bir kadın melekler. 3 bin 200 tane iğneyi vücuduna batirdı ve rekor kırmış oldu. 22 yaşındaki genç kadın, "bir defada en çok piercing takabilme" rekorunu kırabilmek için bir hayli mücadele verdi ve sonunda başardı. Las Vegas'ta yaşayan 22 yaşındaki sokak sanatçısı...
 5. Avusturyalı Sporcu Uzaydan Dünyaya Atlama Rekoru Kırdı !

  Avusturyalı Sporcu Uzaydan Dünyaya Atlama Rekoru Kırdı !

  Bu konu; uzaydan atlama rekoru hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, bir süredir çalışmalarına devam eden ve ekranlardan da rekor denemesi hakkında bilgi verilen uzaydan atlama rekoru Avusturyalı sporcu tarafından kırıldı. 38 bin kilometrenin üstünde bir yükseklikten atlayan sporcu başarılı bir şekilde dünyaya paraşütle indi. İşte muhteşem rekorun detayları... 43 yaşındaki...

Sayfayı Paylaş