1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Parfüm kullanırken

  Konu, 'Parfüm' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  parfüm parfüm kullanmanın incelikleri, detayları ve dahası burada arkadaşlar.


  < Konu Resmi..>


  Parfüm kullanırken, nelere dikkat etmeli, nasıl ve ne çeşit bir parfüm kullanmalı; buyrun bu makalemizde, bu konuya dair bilgiler edinelim hepbirlikte Melek'lerim:)

  Çeşitli markaların piyasaya sürdükleri birbirinden çekici kokular arasından seçim yapmaya çalışmak, parfüm kullanıcılarını zor durumda bırakıyor. Çiçek kokuları, meyve kokuları ve onlarca farklı bileşimdeki parfümden birini tercih etmek, sabırlı olmayı ve karar verirken acele etmemeyi gerektiriyor.

  Parfümün tene sürüldükten sonra vücut ısısıyla beraber gerçek kokusuna ulaşması ve tende nasıl duracağının daha iyi anlaşılması için, bileğe bir miktar sıktıktan sonra en az 3-4 dakika kendi kendine kurumasını beklemek gerekiyor. Uzmanlar, aynı anda birkaç parfüm denemek yerine, acele etmeden, kokuyu iyice hissetmeye çalışarak karar verilmesini öneriyor. Parfüm kullanırken dikkat etmeniz gereken ilk şey ise kullanılacak miktar: 'Güzel kokayım' derken, girdiğiniz ortamı buram buram parfüme boğmamak gerekiyor. Parfümü yeterli miktarda, yalnızca çok yakınınızda bulunanların duyacağı kadar kullanmak yeterli. Daha kalıcı olması için parfümü vücudun sıcak, kuytu bölgelerine sürmek hem kokunun kalıcılığını arttırıyor hem de hafif ve hoş bir şekilde yayılmasını sağlıyor. En ideal noktalar, kulakların arkası, boyun, bilekler ve göğüslerin arası. Bu noktalardan geçen damarlar, her kalp atışınızda kokunun yavaşça yayılmasına yardımcı oluyor.
  Seçim yapıp oldukça yüksek bir fiyat ödeyerek satın alınan parfümü bozulmadan kullanmak için, saklama şartlarına dikkat etmek gerekiyor. Yüksek sıcaklık, nem ve doğrudan güneş ışığı, parfümün bileşenlerinin kimyasal özelliklerinin, dolayısıyla da kokusunun değişmesine sebep olabiliyor. Bu nedenle parfümün serin ve kapalı bir yerde saklanması gerekiyor.


   
Parfüm kullanırken konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. yazın parfüm kullanırken dikkatli olun

  yazın parfüm kullanırken dikkatli olun

  Yaz aylarında dikkatsiz kullanılan parfümler cildinizde lekelere yol açabiliyor... Yaz aylarında parfüm ve kozmetik ürünlerinin kullanımına dikkat edilmesi gerektiği konusunda uyarılarda bulunan uzmanlar, bu aylarda kullanılan kozmetik ürünleri ve parfümlerin güneşle teması sonucu tedavi gerektiren kalıcı lekelerin oluşabildiğine dikkat çekti. Yaz ayları ile artan parfüm kullanımı, dikkat...
 2. Parfüm

  Parfüm

  Parfüm sürmek, bir aşk yaşayacaksınız demektir. Parfüm sürmek, bir aşk yaşayacaksınız demektir. Rüyada parfüm koklamak, hayatınızda hoş değişikliklerin gerçekleşeceği anlamına gelir. Parfüm dökmek, sevdiğiniz bir şeyi kaybedeceğinizin işaretidir.
 3. parfüm kullanırken bunlara mutlaka dikkat edin!

  parfüm kullanırken bunlara mutlaka dikkat edin!

  Parfüm dükkanlarında en yeni kokuyu çıkarttırmayın. Henüz parfümlerle hiç ilgilenmemişseniz, bildiğiniz kokulardan hareket edin. Parfümü bir kumaş parçası üzerinde deneyin. Kolunuzda ise üç kokudan fazlasını denemeyin. "Parfüm sürmeyen kadının geleceği yoktur" sözlerine kulak asmayın. Alırken erkekleri...
 4. Parfüm kullanırken bunlara dikkat!

  Parfüm kullanırken bunlara dikkat!

  parfüm kullanırken, dikkat edilmesi gerekenler, nelerdir buyrun bu yazımızda öğrenelim. Beğendiğiniz parfümü aldınız ve güzel kokmak için rasg gele sıkıyor musunuz? Yanlış! Sevgili Melek'ler, bu makalemiz de par4füm kullanırken dikkat edilmesi gereken bilgileri ele alıyoruz:) Parfüm dükkanlarında en yeni kokuyu çıkarttırmayın. Henüz parfümlerle hiç ilgilenmemişseniz, bildiğiniz...
 5. Parfüm

  Parfüm

  Esmer bayanlara hangi parfümler yakışır.

Sayfayı Paylaş