1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Parfüm Notaları Nedir Ne Demektir ?

  Konu, 'Parfüm' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  parfüm notaları parfüm notaları nedir  Parfümü doğru kullanmak için parfüm konsantrasyonları ve parfüm notaları hakkında biraz bilgili olmak gereklidir melekler :) Notalar kokunun açılma kademeleridir. Bu makalemizde parfüm notalarının kullanımıyla ilişkili olarak parfüm konsantrasyonları hakkında sizlere biller vereceğiz. Böylece bundan sonra eau de parfum ile eau de toilette farkını da bilerek parfümünüzü seçeceksiniz :tik:
  < Konu Resmi..>

  Klasik parfüm kompozisyonunda 3 nota vardır. Üst, orta ve baz. Üst notalar, parfüm uygulandığı an duyulan koku olup etkisi ancak birkaç dakika sürer. Orta noktalar, keskin üst noktalar yok olduğunda ortaya çıkar ve etkisi birkaç saat sürer. Baz notalar, kokuya zenginlik ve derinlik katmakta ve genellikle parfüm uygulandıktan en az yarım saat sonra, orta nota kaybolmaya yakınken duyulmaya başlar. Baz notların etkisi gün boyu sürer.
  Parfümler alkolün saflığına, öz yağların yoğunluklarına ve karışımlarını oluşturan notaların dağılımlarına göre ayrılır. En fazla kullanılan 3 konsantrasyon, parfüm, eau de parfum ve eau de toilette;

  Parfüm (öz):

  Konsantrasyonlar arasında kokusu en kalıcı olanı. Akşamlar için ideal. Cilde ve özellikle de nabız noktalarına uygulanır. 1 günden fazla bile dayanabilir.

  Eau de parfum:

  Parfüm özüne çok yakın. Ancak daha az kalıcı. Hem cilde hem de kıyafete uygulanır. Uzun süre kullanım için. Dayanma süresi yarım günle tam gün arasında değişir.

  Eau de toilette:

  En hafif koku türü. Fazla kalıcı değildir. Öz yağlar ile alkol saflığı açısından en düşük konsantrasyona sahip. Buna karşılık kolay kullanılır. Spor ve dışarıda kullanılan aktiviteler için ideal. Kıyafete sıkılır. Yarım gün dayanır.

  Bunların yanı sıra, eau fraiche, eau de cologne ve yan ürünler olarak adlandırılan deodorant, sabun, vücut kremi, vücut pudrası, duş jeli serileri, parfümü tamamlayan diğer konsantrasyonlar. Yan ürünlerden süt, losyon, parfümlü yağlar da 3-8 saat arasında kalıcı. Özellikle banyo yan ürünleri, parfümün en önemli tamamlayıcıları. Yan ürünler arasında en kokulu ve kalıcılar olanlar banyo köpükleri ve parfümlü vücut pudraları.

  Parfüm üreticileri notalardan söz eder durur... Parfümün içeriğine bağlı notaların vurguları değişir. Bunu da piramit kompozisyonuyla anlatırlar. Baş nota parfüm sürüldükten sonraki ilk 15 dakikanın yarattığı etkidir. Parfüme davet de demek mümkündür.

  Orta nota 2-4 saat arasında dayanır ve parfümün kalbidir.

  Dip nota piramidin tabanıdır.

  En uzun süren, parfümün gerçek kişiliğini ortaya koyan ve sürüldükten sonraki 4-6 saat boyunca duyulan kokudur.

  Parfümler de notalar gibidir...


   
Parfüm Notaları Nedir Ne Demektir ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. hangi parfüm neyi anlatıyor!

  hangi parfüm neyi anlatıyor!

  hangi tene hangi parfüm parfüm bana göre Teninize hangi kokunun gideceğini ve mevsime göre hangi kokuyu kullanacağınızı biliyor musunuz? Kadın Çiçek: En büyük koku ailesidir. Taze ve neşeli aromalara sahiptirler. Temel içerikleri çiçek, çiçek yaprakları, yağ ve tohumlarıdır. Bunlara genellikle misk, ağaç, meyve, yeşil bitki notaları ile aldehitler eşlik eder. Meyve: Taze ve hafif...
 2. ne demek???

  ne demek???

  about ne demek about ne demektir has a spectacular aura about..........ne demek????benim ingilizcem yokki.....kalplerimin yaninda var da.....merak ettim.....ingilizce yazilar kaldirilsa ne iyi olur........hem bilmemek ayip degil ogrenmemek ayip...dime....)))
 3. Parfüm neden oluşuyor

  Parfüm neden oluşuyor

  parfüm neden oluşuyor, yapılıyor, içeriği, kullanılan malzemeler ve merak edilen tüm bilgiler burada arkadaşlar Kokunuzla ilgi çekmek için, her gün uyguladığınız parfümünüzün neden oluştuğunu, nasıl yapıldığını hiç merak ettiniz mi? Etmediyseniz de, şimdi ettiniz değil mi Melek'ler:D:D O halde buyrun lütfen:) Kökünden çiçeklerine kadar tüm bölümleriyle bitkiler, koku malzemelerinin ana...
 4. Parfüm Önerileriniz Neler?

  Parfüm Önerileriniz Neler?

  Eski kullandığım parfümler artık bitmek üzere ve farklı parfümler kullanmaya karar verdim ama aklımda birçok marka var çok kararsızım.En son birkaç marka daha önerilerini aldım hepside birbirinden güzel.peki kızlar sizler ne öneriyorsunuz hangi markaları öneriyorsunuz.Kokusu gitmeyen,kalıcı,ağır olmayan,değişik bir kokusu olan parfüm önerileriniz var mı.özellikle şekerli parfümleri çok...
 5. Fezleke Nedir Ne demektir?

  Fezleke Nedir Ne demektir?

  fezleke nedir, fezleke ne demektir, fezleke ne anlama geliyor Son günler de fezleke kelimesini oldukça sık duyar olduk...Özellikle sosyal paylaşım ağlarında espirili bir şekil de dolaşan fezleke kelimesinin ne olduğunu ne anlama geldiğini merak edenler için gereken bilgileri paylaşıyoruz. Fezleke, her hangi bir kararın ya da sorunun kısa yazımı ya da anlatımına denirfezleke Fezleke hukukta...

Sayfayı Paylaş