Parfüm Seçerken Dikkat

S

Sanfora

Yeni Üye
Üye
Parfüm Seçerken DikkatParfüm seçerken dikkat edilmesi gerekenler.


Çiçek: En büyük koku hazinesidir. Taze ve neşeli aromalara sahiptirler. Temel içerikleri çiçek, çiçek yaprakları, yağ ve tohumlarıdır. Bunlara genellikle misk, ağaç, meyve, yeşil bitki notaları ile aldehitler eşlik eder.


Oryantal; Sıcak ve şehvet uyandırıcı esansların karışımındadır. Temel notaları misk, vanilya, amber, değerli ağaçlardır.

Bunlara özellikle egzotik çiçek ve baharat notaları eşlik eder.

Meyve;
Taze ve hafif kokulardır. Temel notaları bergamot, limon, portakal, mandalina, greyfurt, portakal çiçeğidir. Bunlara genellikle çiçek ve şipre notaları eşlik yapar.

Şipre; Kuvvetli esansların karışımından oluşurlar, kalıcı ve zengin içeriklidirler. Temel notaları ağaç, meşe yosunu, misk ve patçulidir. Bunlara genellikle çiçek ve meyve notaları eşlik yapar.

Erkek


Aromatik; Dinamik ve hafif kokulardır. Temel notaları adaçayı, biberiye gibi kokulu bitki esanslarıdır. Deniz ve çiçek notaları ile zenginlik verir.

Meyve; Taze ve hafiftirler. Temel notaları bergamot, portakal, limon, mandalinadır. Ağaç ve baharat notalarıyla zenginlik verir.

Ağaç;
Sıcak ve keskin kokulardır. Temel notaları sandal ağacı, patçuli, sedir ağacı ve vetiverdir. Baharat, deniz ve aromatik notalarla zenginlik verir.


 

Benzer İçerikler

*MeleK*
Cevaplar
2
Görüntüleme
2K
ilkimsu
ilkimsu
PaSikA
Cevaplar
0
Görüntüleme
878
PaSikA
T
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
T
*MeleK*
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
*MeleK*
*MeleK*
Üst