Parfüm ve Deodorant Seçimi

zakkumsehla

Yeni Üye
Üye
Parfüm ve Deodorant Seçimi
Deodorantlar, koltuk altı kokularını ve terlemeyi önlemek amaçlı kullanılan koku malzemeleridir. Gün içerisinde terlemeyi en aza indirmek ve vücudun iyi bir koku salgılaması için tercih edilir. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere deodorant seçerken de kaliteli markaların ürünlerini seçmelisiniz. Bu hem kalıcı etki sğalayacaktır hem de hijyen sunar.

Parfümün çok daha uzun süre kokmasını ve kalıcı olmasını istiyorsanız, banyo yapın ve hemen sonrasında parfüm sıkın. Böylece çok daha uzun süre kalıcı olacak ve fazla kokacaktır. Bunun sebebi, banyo esnasında cilt gözeneklerinin açılması ve parfümdeki alkolün daha fazla emilmesidir. Özellikle bilekler, boyun ve saçlara banyo sonrası sıkılan parfüm çok daha uzun süre kalıcı olacaktır.

Parfüm seçmeye çalışırken, mutlaka yanınıza bir miktar kahve alın. Her parfümü kokladıktan sonra biraz kahve koklarsanız, ikinci parfümün kokusunu daha net alırsınız. Özellikle erkek parfüm seçimlerinde mümkün olduğunca ağır kokulardan kaçınmak, bunun yerine bahar ve çiçek kokuları ile biraz baharatlı kokulara yönelmek sizi daha çok mutlu edecektir.
 
Üst