1. THESECRET

  THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

  Kayıt:
  16 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  2.146
  Beğenilen Mesajlar:
  225
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  İstanbul

  Paris'te gezilecek yerler

  Konu, 'Avrupa Tatil Beldeleri' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

  pariste gezilecek yerler,paris nereye bağlı,pariste gezilcek tarihi yerler,pariste gezilmesi gereken meşhur yerler,pariste gezilcek meşhur yerler,eyfel kulesi nerdedir,pariste ne yenir,pariste nerde kalınır,pariste gezilmesi gereken yerler hakkında bilgiler

  Fransa’nın başkenti Paris aynı zamanda romantizmin ve modanın da başkenti sayılıyor. Şehir yılın her mevsimi ziyaretçilerine farklı güzellikler sunuyor. Dünya’nın en gözalıcı ve etkileyici şehirlerinden Paris’i yılda ortalama 30 milyon turist ziyaret ediyor.
  Paris Gezilecek Yerler yazımızın ilk sırasında şehri Kuzey ve Güney olarak ikiye ayıran Seine Nehrinde yapılacak bir tekne turu yer alıyor. Seine Nehri’nin çevresi, Dünya Mirası listesinde bulunuyor. Tekne turunda Eiffel Kulesini, Notre Dame Katedralini, Louvre Müzesini ve Seine Nehrini süsleyen zarif köprüleri görüp, fotoğraflamak mümkün.

  Tekne turunuzu yemekli ve akşam saatlerinde de tercih edebilirsiniz ve böylece ışıklar içersinde Paris manzarasını seyredebilirsiniz.
  Paris Görülecek Yerler arasında bulunan Notre Dame Catedrali’nde eskiden Kral ve Kraliçelerin taç giyme törenleri yapılırmış. Seine Nehri’nin kıyısında bulunan yapı, bütün Dünya’ya yayılan şöhretinin büyük bir kısmını Victor Hugo’nun “Notre Dame’ın Kamburu” romanına borçlu.

  Süslü ve ihtişamlı görüntüsüyle dikkat çeken Notre Dame Katedrali 1163 – 1345 yılları arasında inşa edilmiş. Özelikle iki yanında bulunan kuleler oldukça gösterişli bir mimariye sahip.

  Metro:

  Durak: Hotel de Ville – Ligne 1 & Ligne 11 Rue de Renard and Rue de Rivoli

  Durak: Cite – Ligne 4 – Boulevard du Palais

  Durak: Saint Paul – Ligne 1 – Rue de Rivoli

  Durak: Pont Marie – Ligne 7 – Quai de l’Hotel de Ville

  Durak: Sully Morland – Ligne 7 – Boulevard de Henri IV & Quai des Celestins

  Otobüs:

  Hatlar: 70, 72 and 74, Durak: Hôtel de Ville,

  Hatlar: 75 and 76 Durak: Rue de Rivoli.

  Adres: Notre Dame Cathedral , 6 Parvis Notre-Dame – Place Jean-Paul II, 75004 Paris, France

  Tel: +33 1 42 34 56 10

  Web Sitesi: notredamedeparis.fr‎

  Notre Dame Katedrali’nin Google Map’teki Konumu
  3) Ile de la Cite ve Ile Saint Louis
  Paris Gezilecek Yerler arasında üçüncü sırada bulunan Ile de la Cite ve Ile Saint Louis Seine Nehri üzerinde bulunan adalardır. Ile de la Cite üzerinde Notre Dame Katedrali bulunur. Seine Nehri üzerinde tekne turu ile gezerken görebilirsiniz veya bu adaları ziyaret edebilirsiniz.

  Ile dela Cite ve Ile Saint Louis Google Map’teki Konumu

  Charles de Gaulle Meydanı & Zafer Takı
  Paris Gezilecek Yerler yazımızın dördüncü sırasında bulunan Charles de Gaulle Meydanı ve Zafer Takı aralarında Champs-Elysees’in de bulunduğu 12 caddenin kesiştiği noktada bulunuyor.

  Charles de Gaulle meydanı’nın ortasında bulunan Arc de triomphe de l’Étoile (Zafer Takı), Napolyon (Napoleon) tarafından yaptırılmış. Üzerine Napolyon’un kazandığı zaferler ve genarellerinin isimleri yazılan bu anıt, 50 m yüksekliğinde. Anıtın üzerine çıkarak Paris’in en ünlü caddelerinin manzarasını seyretmek mümkün.

  Metro:

  İstasyon : George V
  Avenue des Champs-Élysées (Şanzelize Caddesi)
  Charles de Gaulle anıtı ile Concorde Meydanı arasında 2 km boyunca uzanan Champs-Elysees, Paris’in ve bütün Dünya’nın en güzel ve şık caddeleri arasında yer alıyor. Caddenin iki kenarında bulunan ağaçlar buraya her mevsim ayrı bir güzellik katıyor. Gece ışıklandırmaları ile de dikkat çeken caddede bulunan şık restaurant ve kafelerde oturup kahvenizi yudumlarken, etrafı seyretmek oldukça keyifli olacaktır. Sinemalar, gece kulüpleri ve en pahalı markaların mağazalarının da bulunduğu caddede gece ve gündüz hayat bütün hızıyla devam ediyor.

  Metro:

  Durak: George V , M1

  Durak: Franklin D. Roosevelt, M1, M9

  Durak: Champs-Élysées – Clemenceau, M1, M13

  Durak: Charles de Gaulle – Étoile, M1, M2, M6

  Durak: Concorde, M1, M8, M12

  Place de la Concorde (Concorde Meydanı)
  Paris Gezilecek Yerleri arasında altıncı sırasında Paris’in en önemli ve büyük meydanlarından biri olan Concorde Meydanı bulunuyor. Meydan, Fransız Devrimi sırasında 16. Lui ve Kraliçe Maria Antuannette’in de aralarında bulunduğu 1119 kişinin burada giyotinle idam edilmesiyle ünlü. Ortasında bulunan 23 m yüksekliğindeki 3200 yıllık dikilitaş, Mısır Valisi Muhammed Ali tarafından hediye edilmiş ve Ramses’in Luxor tapınağından buraya getirilmiş

  Metro:

  Durak: Concorde M1, M8, M12

  Musée du Louvre, Palais Royal (Louvre Müzesi)
  Dünya’nın en büyük ve en önemli müzelerinden biri olan Louvre Müzesi, Seine nehrinin kenarında bulunuyor. Yılda yaklaşık 8 milyon kişi bu müzeyi geziyor. Aralarında Osmanlı eserlerinin de bulunduğu, Mısır, Uzakdoğu, Yunan ve Avrupa sanat tarihine ait yaklaşık 35.000 esere ev sahipliği yapan bu müzeyi gezmek için, yarım güne ihtiyacınız olabilir. Ünlü tablo Mona Lisa da bu müzenin eserleri arasında yer alıyor.

  Burası, 14. Louis Versailles sarayını yaptırana kadar Kraliyet ailesinin sarayı olarak kullanılıyormuş. Fransız Devrimcileri tarafından 1793 yılında halka açık bir müzeye dönüştürülmüş. Müzenin girişinde bulunan modern cam piramit ise Louvre Sarayı’nın tarihi görüntüsüyle tezat oluşturan mimarisiyle oldukça dikkat çekiyor.

  Metro:

  Durak: Palais Royal – Musée du Louvre, M1, M7
  Paris Opera Binası (Opéra-Garnier)
  Paris Gezilecek Yerler arasında yedinci sıarda bulunan Paris Opera binası Mimar Charles Garnier tarafından tasarlanmış ve Neobarok stilinde 1875 yılında inşa edilmiş. Bina Paris’te görülmeye değer görkemli eserlerden bir tanesi.

  Metro:

  Durak: Opera M3,M7,M8
  Paris Montmartre Tepesi
  Montmartre Tepesi, sanatçılar tepesi olarak da biliniyor. Bölgedeki sokaklarda bulunan ressamlara portrenizi yaptırabilirsiniz veya sergiledikleri eserleri seyredebilirsiniz. Şansınız varsa sokak müzisyenlerinin performansına denk gelip bir konser dinleyebilirsiniz. Bu bölge Picasso, Monet, Salvador Dali gibi bir çok sanatçıya ev sahipliği yapmış olmasıyla da ünlü ve muhteşem Paris manzarasını yukarıdan seyredip, fotoğraflayabileceğiniz bir konuma sahip.

  Metro:

  Anvers , M2 & Abbesses , M12

  Bu istasyonlarda indikten sonra Montmartre Tepesine yürüyebilirsiniz veya Finiküler’i kullanarak tepeye ulaşabilirsiniz.

  Blanche, M2

  Bu istasyonda inerseniz, ünlü Moulin Rouge Kabaresi’nin yapıldığı mekanı görebilirsiniz.
  Sacre Coeur Bazilikası
  Montmartre Tepesi üzerine kurulmuş olan beyaz kilise Sacre Coeur’un yapımına Mimar Paul Abadie tarafından başlanmış. 1914 yılında tamamlanan ve 1. Dünya savaşından sonra ziyarete açılan Bazilika yılda yaklaşık 10 milyon turist tarafından ziyaret ediliyor.

  Metro:

  Anvers , M2 & Abbesses , M12

  Bu istasyonlarda indikten sonra Montmartre Tepesine yürüyebilirsiniz veya Finiküler’i kullanarak tepeye ulaşabilirsiniz.

  Blanche, M2

  Bu istasyonda inerseniz, ünlü Moulin Rouge Kabaresi’nin yapıldığı mekanı görebilirsiniz.
  (Eyfel Kulesi)
  Paris’in sembolü Eiffel Kulesi, Gustave Eiffel tarafından Fransız Devrimi’nin 100. Yıl kutlamaları nedeniyle düzenlenen Fuarın giriş kapısı olarak inşa edilmiş. Yapıldığı yıllarda Fransızlar tarafından sevilmeyen ve şehrin manzarasını bozduğu gerekçesiyle, yıkılması için kampanyalar başlatılan kule, bugün şehrin sembolü ve turistlerin en sevdiği yapı olmuş durumda. Gündüz ve gece ayrı güzellikte manzaralar sunan kulede 57m, 115m ve 276m’lerde 3 adet seyir terası bulunuyor.

  Paris manzarasını yukarıdan görmek ve fotoğraflamak isterseniz, kuledeki seyir teraslarından birine çıkmanızı tavsiye ederiz. Aşağıda Seine Nehri’in iki kenarında bulunan parklar, saraylar ve geniş yollar size muhteşem bir manzara sunacaktır.

  Eiffel Kulesi sayılarla:

  Açılış yılı : 1889

  Yapımında 10100 ton demir kullanılmış ve 18.038 adet demir parça 2.500.000 adet perçinle birleştirilmiştir.

  Yapımı 26 ay süren kulede 3000 işçi çalışmıştır.

  Yüksekliği : 300m, üzerindeki antenle birlikte 324m.

  Not: ABD’nin New York şehrinin simgesi Özgürlük Anıtı da Gustav Eiffel’in eserleri arasında bulunuyor. Paris’te bulunan Luxemburg Bahçelerinde anıtın daha küçük bir kopyası görülebilir.

  < Konu Resmi..>

  < Konu Resmi..>

  < Konu Resmi..>
  < Konu Resmi..>
  < Konu Resmi..>

  < Konu Resmi..>

  < Konu Resmi..>

  < Konu Resmi..>

  < Konu Resmi..>
  < Konu Resmi..>

   
Paris'te gezilecek yerler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Tekirdağ'da Gezilecek Görülecek Yerler

  Tekirdağ'da Gezilecek Görülecek Yerler

  tekirdağ görülecek yerler tekirdağ castro castro tekirdag saray CAMİLER ESKİ CAMİ : Ertuğrul Mahallesindedir. 1830 yılında Zahire Nazırı Ahmet Ağa tarafından yaptırılmıştır. 1912 yılında onarım görmüştür. Tek şerefli bir camidir. RÜSTEM PAŞA CAMİ : Ertuğrul Mahallesinde Mimar Sinan Caddesi üzerindedir. 1553 yılında Sadrazam Damat Rüstem Paşa tarafından yaptırılmıştır. Mimar Sinan' ın...
 2. Edirnede Gezilecek Yerler

  Edirnede Gezilecek Yerler

  edirnede gezilecek yerler edirne gezilecek görülecek yerler edirnenin tarihi yerleri edirne edirnenin görülecek yerleri Edirne'de pek çok mesire yeri bulunmaktadır. Bunların başında Kırkpınar Güreşleri'nin yapıldığı ve Tunca nehrinin iki kolu arasında bir ada oluşturan Sarayiçi mevkii gelmektedir. Türkiye'yi Yunanistan'a bağlayan Karaağaç Pazarkule sınır kapısı yolu üzerinde Meriç nehri...
 3. FOÇA'da Gezilecek Görülecek Yerler

  FOÇA'da Gezilecek Görülecek Yerler

  egede gezilecek görülecek yerler gezilecek görülecek yerler foça foçada foca da Foça ya gidipte nereyi görmeliyim gezmeliyim acaba dişe düşünmeyin çünkü gerekli bilgileri şimdi ben sizlerle paylaşacam arkadaşlarım:) Bakın Foça da nereleri görmeli ve gezmelisiniz:tik: Siren Kayalıkları Fok balıklarını andıran adacıklardan oluşan bu kayalıkların en büyüğü Orak Adası kayalıklarıdır.Homeros...
 4. Şanlıurfa'da Gezilecek-Görülecek Yerler

  Şanlıurfa'da Gezilecek-Görülecek Yerler

  şanlıurfada gezilecek yerler urfada gezilecek yerler urfa şanlıurfa da şanlıurfa Şanlıurfa'da gezilece görülecek çok sayıda tarihi mekan vardır...Urfaya gittiğinizde nereleri görmeniz hakkında size bilgi olması için araştırdım arkadaşlarım.... Şanlıurfa'nın Gezilecek-Görülecek Yerleri :tik: ŞANLIURFA MÜZESİ: Şehitlik semtindedir. Bu müzede: 20048 adet arkeolojik eser, 2645 adet etnoğrafik...
 5. Hong Kong Gezilecek Yerler

  Hong Kong Gezilecek Yerler

  hong kong gezilcek turistik yerler,hong kong tarihi gezilcek yerler,hong kong nerdedir,hong kongta görülmesi gereken yerler,hong kong ta ne yenir içilir,hong kongta nerde kalınır,hong kong hakkında bilgiler Hong Kong ; Asya'nın kalbinde bulunmasına karşı sahip olduğu İngiliz şehir havası sizi geziniz boyunca kendinizi Avrupa hissetmenizi sağlayabilir. Gökdelen tarlaları , su altı tünelleri ,...

Sayfayı Paylaş