1. TİTAN

  TİTAN *Melekler Mekanı*

  Kayıt:
  21 Eylül 2012
  Mesajlar:
  14.147
  Beğenilen Mesajlar:
  1.646
  Ödül Puanları:
  113

  Parmaktaki Yüzükler Hangi Anlama Geliyor ?

  Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Bu konu; Parmaktaki Yüzükler Hangi Anlama Geliyor hakkında bilgiler vermektedir.

  Sevgili melekler, bayanların büyük çoğunluğu ki bu çoğunluk içinde ben de varım, yüzük takmaktan çok hoşlanır. Birbirinden hoş tasarımlı çeşit çeşit yüzükler bizi bizden alır götürür. Yalnız bu yüzükleri takarken hangi parmağımıza göre ne anlama geldiği konusunda hiçbir fikrim yoktu. Tamam evlilik yüzüğü ve anlamını biliyorum ama diğerlerini hiç bilmiyordum. Bakın parmağa göre takılan yüzükler ne anlama geliyormuş..


  [​IMG]  İşaret Parmağında Yüzük

  İşaret parmağında yüzüğün tam bir anlamı yok. Yani işaret parmağında yüzük gördüğünüzde net bir anlam yüklemek yanlış olacaktır. Ancak günümüzde genel olarak kızlar ilişkileri olmadığında "şu anda ilişkim yok boştayım ve aradığım kişi karşıma çıkarsa evet diyebilirim." anlamında kullanarak yüzükleri işaret parmağına takabiliyor. Bunun dışında işaret parmağına yüzük takmak genelde daha göz önünde olacağı ve kıyafetle uyumlu bir yüzük şık göstereceğinden dolayı işaret parmağına takılabiliyor.

  Baş Parmakta Yüzük

  Yüzüğü baş parmağına takanlar ise özgürlüğüne düşkün ve ilişki başlaması halinde bu ilişkiye saygı duyulması gerektiğini gösterdiği söylenmektedir. Bazı kesimler tarafından baş parmağa takılan yüzüğün kişinin her türlü kısa süreli aşklara açık olduğu anlamına geldiğide söylenmektedir.


  Orta Parmakta ve Serçe Parmakta Yüzük

  Orta parmağa ve serçe parmağa takılan yüzükler ise güvenilir sır saklayabilen düzenli ve başarılı insanları ifade ettiği söylenmektedir. Bu kişiler sık saklayabileceğini düzeni sevdiğini ve güvenilir olduğunu göstermek istediği söylenmektedir.
   
  karamelize ve a.özlem bunu beğendi.
 2. a.özlem

  a.özlem Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  30 Mayıs 2012
  Mesajlar:
  891
  Beğenilen Mesajlar:
  565
  Ödül Puanları:
  93
  titan abla peki şunu merak ettm hep evlilik ve söz ve nişan yüzükleri sağa mı sola mı takılır
   
  TİTAN bunu beğendi.
 3. TİTAN

  TİTAN *Melekler Mekanı*

  Kayıt:
  21 Eylül 2012
  Mesajlar:
  14.147
  Beğenilen Mesajlar:
  1.646
  Ödül Puanları:
  113
  Özlem geleneklere göre söz ve nişan sağa evlenince alyans sola takılır bunu hepimiz biliyoruz. Diğer toplumlarda adetlerin nasıl olduğuyla ilgili http://www.meleklermekani.com/ben-e...gu-hangi-gelenekte-hangi-parmaga-takilir.html linkimize bakabilirsin.
  Ayrıca tarihte ilk evlilik yüzüğünü Mısır prensesi takmıştır. Mısır’da insanların evlenince yüzük takmalarının nedeni yüzüğün dairesel şeklinden kaynaklanmaktaydı. Çünkü “halka” şekli eski Mısır’da başlangıç ve bitişi simgeliyordu. Bu da evliliğin sonsuza dek süreceğini gösteriyordu.

  Bu inanış daha sonra yerini bir geleneğe bıraktı. Romalılar döneminde evlenirken yüzük takma adeti iyice yaygınlaştı. Yapılan kazılar, o dönemlere ait ilginç evlilik yüzüklerini su yüzüne çıkarmıştır.

  Bunun bir diğer anlamı da kalbe giden tek damarın evliliik yüzüğü taktığımız sol elin yüzük parmağında olmasıdır. Başka hiç bir damarımız kalbe gitmez. Tabi bunun doğruluğu hakkına bir doktorla da konuşmak lazım :D:D

  İşin dini kısmına gelirsek,
  Sağ ele de, sol ele de yüzük takmak caizdir. Küçük parmağa veya yanındaki parmağa takılır. Uygun olanı budur. Diğer parmaklara da takılsa günah olmaz.

  Erkekler sadece gümüş yüzük takabilir. Ağırlığı da 4.8 gramdan fazla olmamalıdır. İki yüzük takılırsa bu ağırlığı geçmemelidir. Kadınlar ise, altın ve gümüşten başka yüzük takamazlar ve taktığı yüzüklerini de yabancı erkeklere gösteremezler.

  Kadın ve erkek için, yüzüğün taşı her taştan olabilir. Dinen evlilik yüzüğü diye bir yüzük te yoktur.


  Umarım sorunun cevabını almışsındır :)
   
 4. a.özlem

  a.özlem Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  30 Mayıs 2012
  Mesajlar:
  891
  Beğenilen Mesajlar:
  565
  Ödül Puanları:
  93
  tesekkür ederimm yeterli oldu :)
   
Parmaktaki Yüzükler Hangi Anlama Geliyor ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. yüzük parmağı neden dörüncü parmaktır

  yüzük parmağı neden dörüncü parmaktır

  yüzük parmağı yüzük parmağı neden neden parmagı parmagi bas parmak annne ve babamızı, ısaret parmagı kardeslerimizi, orta parmak kendimizi , dorduncu parmak yani yuzuk parmagı, esimizi , kucuk parmak ta cocuklarımızı temsil ediyor.. peki ,esimizi,baska bir degisle hayatımızın askını temsil etmesi icin neden dorduncu parmak secilmis?.. bunu anlamak icin ellerimizi kullanarak bir test...
 2. Hangi çiçek ne anlama geliyor

  Hangi çiçek ne anlama geliyor

  beyaz orkidenin anlamı orkidenin anlamı orkide çiçeği orkide beyaz AÇELYA Nefse hakimiyet. AÇELYA (HİNT) "Gerçek şu ki, herşey bitti!" ADAÇAYI Eşler arasında "Biz iyi bir aileyiz" mesajıdır. AKASYA (PEMBE VEYA KIRMIZI) Güzellik, zerafet ve incelik; "Seni beğeniyorum." AKASYA (BEYAZ) Dostluk; "Bizimki temiz bir sevgi, belki biraz arkadaşça..." AKASYA...
 3. Evlilik Yüzüğü Hangi Gelenekte Hangi Parmağa Takılır

  Evlilik Yüzüğü Hangi Gelenekte Hangi Parmağa Takılır

  yüzük hangi parmağa takılır nişan yüzüğü hangi parmağa takılır alyans ele alyans evlilik yüzüğü Bizim geleneklerimize göre alyans nişanlıyken sağ elin dördüncü parmağına, evlenince ise sol elin dördüncü parmağına takılır ama her geleneğe bu böyle değildir...Hep birlikte bakalım evlilik yüzüğü hangi gelenekte hangi parmağa takılıyormuş :tik: Sol elin dördüncü parmağından geçen vena...
 4. yüzük parmağının sırrı...!

  yüzük parmağının sırrı...!

  nisan yüzükleri nişan yüzükleri nişan ve fiyatları yüzük parmağının sırrı fiyatları Yüzük parmağının sırrı!!! Bugün yeni bişey öğrendim... Söz ve nişan yüzükleri sağ ele takılır, peki evlendikten sonra neden sol eldeki yüzük parmağına takıldığı ve o ismi aldığına dair bi fikriniz var mı? Bende düşünmemiştim duyunca baya ilginç geldi şaşırdım doğrusu... Evlilik yüzüğünün oraya...
 5. Hangi Parmağınıza Yüzük Takarsınız? Anlamı Burada!

  Hangi Parmağınıza Yüzük Takarsınız? Anlamı Burada!

  Bu konu; Hangi Parmağınıza Yüzük Takarsınız? Anlamı Burada! haberi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, pek çoğumuzun kullandığı aksesuarların başında yüzüklerimiz gelir. Alyans dışında taktığımız bu yüzükleri değişik parmaklarımıza takabiliriz. Kimimiz yüzük parmağından başkasını kullanmazken, kimimiz de başparmağa yüzük takmaktan hoşlanabiliriz. İşte yüzük taktığımız...

Sayfayı Paylaş