Pasif agresif anne kişilik bozukluğu var mı?

• Konbuyu başlatan Hilmiulu
  • Başlangıç tarihi
H

Hilmiulu

Forum Okuru
Pasif agresif anne kişilik bozukluğu var mı?

Pasif agresif anne melek kadınlar kulübü pasif agresif davranış örnekleri forumda.​

Merhabalar büyük bir problemle karşı karşıyayız galiba eşimden habersiz yazıyorum buraya. Eşim iki çocuğum ile aralarında problem var her gün okul sonrası sıkıntılarımız var. Bazen kusuyor çocuklarımıza bir anne nasıl küser ki eşimin bazı problemleri var anlayabiliyorum yardımcı olmak istiyorum. Pasif agresif anne diye bir psikolojik bir durum var mı?

images (21).jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhabalar
Anneler babalar çocuklar üzerinde çok büyük etkisi var anne babalar çocuklar için en önemli ve en büyük rol model. Çocuklar okula başladıklarında da anne babalarından aldıkları eğitim ve öğrendikleri şeylerle okula başlamış oluyorlar. Anne ya da babadan birinde problem varsa psikolojik bir sıkıntı varsa bu çocukta kötü etkiler oluşturabilir. Pasif agresif anne davranış bozukluğu tam olarak karşınızdakini sessizlik ve tepkisiz kalarak cezalandırmak olarak söylenebilir. Pasif agresif kişilik bozukluğu diye bir psikolojik rahatsızlık vardir. Agresif olumsuz ve saldırgan demek pasif ise bunu harekete geçmeden yapmaktir.

Pasif agresif kişilik bozukluğu olan kişiler tahammülsüz olurlar, düşmanca davranışlar sergiler ve alay edip küçümser. İnatçı davranırlar. Kendi hatasında bile başkalarını suçlar. Başkalarının istekleri olduğunda kin duyup küsmek. Bu konuda mutlaka bir psikiyatri uzmanından yardım alabilirsiniz. Evde de anne ve çocuklar arasında bir problem sezdiginiz anda siz girin devreye ara bulucu olarak. "Kardeş kıskançlığı" bu konuda da birçok ebeveyn sıkıntı yaşayabiliyor. Aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

Geri