Patatesli Ve Havuçlu Brüksel Lahanası...

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Yönetici
Patatesli Ve Havuçlu Brüksel Lahanası...
Patatesli Ve Havuçlu Brüksel Lahanası < Konu Resmi..>
Malzemeler:
1 paket brüksel lahanası
2 yemek kaşığı sızma zeytinyağı

10-15 arpacık soğan 1 yemek kaşığı domates salçası
2 havuç
2 patates
1-1,5 litre kaynamış su

tuz karabiber
Hazırlanması:
brüksel lahanalarının sararmış yapraklarını ve sap kısımlarını kesip atın. lahanaları bol suyla yıkayın. soğanları soyun. yıkayıp, kurulayın.
bir tencereye yağı ve arpacık soğanları koyun. soğanlar hafif kavrulurken patatesleri ve havuçları soyun. kalınca küpler şeklinde doğrayın. (havuçları yarım daire şeklinde de doğrayabilirsiniz.)
lahanaları ekleyip hafif yumuşayana kadar kavurun. havuçları tencereye alın. biraz karıştırdıktan sonra salçayı ekleyip 1-2 defa karıştırın.
patatesleri ilave edip bir süre daha kavurun. sebzelerle yüze yüz gelecek şekilde kaynamış su ekleyin. tuzunu ekleyip sebzeler yumuşayana kadar pişirin.

Patatesli brokkoli gratin hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Ispanakli - Havuclu rösti Ispanakli - Havuclu rösti
Malzemeler: [FONT=Comic...
Sebze Yemekleri 0
Brüksel Lahanası -Zeytinyağlı Brüksel Lahanası -Zeytinyağlı
zeytinyağlı brüksel lahanası yemeği brüksel lahanası zeytinyağlı yemeği yemek tarifi ZEYTİNYAĞLI BRÜKSEL LAHANASI malzemeler: ...
Sebze Yemekleri 0
Patatesli brokkoli gratin Patatesli brokkoli gratin
brokkoli yemekleri brokkoli yemegi brokoli yemegi Malzemeler: 600 gr. haslanmis Patates 700 gr. brokkoli 100 gr. kasar peyniri 500 gr. Süt (sütü´e labne´de karistirabilirsinz, ben bazen 400 gr. süt ve 100 gr. labne koyuyorum) 1...
Sebze Yemekleri 0