Paulo Coelho " Elbet zorluğun yanında bir kolaylık vardır "

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Paulo Coelho " Elbet zorluğun yanında bir kolaylık vardır "

Brezilyalı Yazar Paulo Coelho İzmir'deki Depremzedeler için bağış yapacağını duyurdu.

Şu hayatta güzel şyeylerde olmuyor değil kızlar. Canımız İzmir'imiz yaşanılan 7 şiddetine yakın depremde hayata gözlerini yuman vatandaşlarımızla can parelerimizle yüreklerimizi yaktı geçti. Bir kez daha aslında depremin değil de binaların insanları öldürdüğü ölldürebildiği ortaya çıktı. Yıkılan apartmanlara baktığımızda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın olaylara nasıl kayıtsız kaldığı da gözler önüne serildi. Bu bakanlık bu binaların yönetmeliğe uygun olmaması ile ilgili elinde verilerin olmadığını söyledi. Aslında kim kimeee dum duma bir durum yaşıyoruz.

Şimdi yanan yüreklerimiz on gün sonra enkazlar tamamen kaldırılı gittiğinde unutulacak kızlar... Her zaman ki gibi unutulacak çünkü biz Türkler malesef balık hafızalıyız ve gündemi hemen değiştiriyoruz. Şimdi Trump seçimleri kazanırsa bilmem kaybederse, ekonomi ne olcak ,çocukları okula gönderiyor musunuz bir sürü soru var kafalarımızda ama genel kanı bu, unutacağız ve gidecek. Devletin tüm kademeleri ( depremle ilgili yerlerden bamhsediyorum ) Bu olayı ciddiye alarak, gerçek anlamda yaşanılması imkansız veya çürük olan tüm yapıları tek tek tespit edip yıklmalı !

Bu duruma sizin benim gücümüz yetmez ama artık seçmen olarak yapacaklarımızı yapabiliriz. Neyse şimdi konumuz Brezilyalı Yazar Paulo Coelho kendisline, bizden haberi olmasada teşekkür ediyoruz. Ne yaptı bu Yazar derseniz kızlar. Twitter resmi hesabından Kuran'da geçen bu ayeti paylaşarak yardım yapacağını söyledi. " Şüphesiz her zorluğun sonunda bir kolaylık vardır " Diyerek Kızılhaç ve Kızılay aracılığı ile yardım yapacağını duyurdu. Rabbim bu arkadaşa da hidayet versin. Belkide verdi bilemiyorum ama duymak istediğimiz, görmek istediğimiz bunlar başka bir şey değil .

paulo coelho.jpg

Yazar Paulo Coelho kimdir diye düşünenler olabilir resmini ekliyorum. Teşekkürler Paulo iyiki varsın paşam :)

Geri