Paulson: Krizi atlatmak için mortgage devleri kurtarılmalı

M

Monera

Forum Okuru
Paulson: Krizi atlatmak için mortgage devleri kurtarılmalı
ABD Hazine Bakanı Henry Paulson, konut piyasasındaki düşüş sona erene kadar finans piyasalarında gerginliğin süreceğini söyledi ve ABD ekonomisinin toparlanması için mortgage finansman şirketlerinin sağlığının çok önemli olduğunu belirtti.

New York Public Library’de konuşan Paulson, piyasa çalkantısıyla ilgili çabaların biraz daha zaman alacağı uyarısında da bulundu.

Yeni engeller çıkabilir

Paulson, "Piyasalarımız düz bir çizgide ilerlemeyecek, yol boyunca yeni engeller bekleyebiliriz. Konut piyasası daha fazla istikrar kazanana kadar finans piyasalarımızda gerginliğin bir miktar daha devam etmesini bekleyebiliriz" dedi. Kongreden, Bush yönetiminin hazırladığı, mortgage devleri Fannie Mae ve Freddie Mac’i kurtarma planını onaylamalarını isteyen Paulson, şirketlerin çalışmalarını sürdürebilmek için gereken sermayeye ulaşmasının ve halkın güvenini tekrar kazanmasının çok önemli olduğunu belirtti.

İyileşme zaman alacak

Paulson, sözlerini şöyle sürdürdü: "Freddie ve Fannie’nin mortgage’ı finanse etmesine şimdi her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Emlak piyasasının rayına oturtulması ve finans piyasasındaki belirsizliklerin giderilmesi sürecinin hızı, bu şirketlerin faaliyetlerini sürdürebilmesine bağlı." Paulson, iyileşme sürecinin zaman alacağını ve emlak piyasasında istikrar sağlanana kadar mali piyasalardaki gerginliğin süreceğini sözlerine ekledi.

Henry Paulson, güçlü bir doların ABD’nin çıkarları açısından çok önemli olduğunu söyledi. Paulson, New York Public Library’deki konuşmasını bitirken, ABD ekonomisinin temelindeki güçlülüğün döviz piyasalarına yansıyacağına dikkat çekti.

Hürriyet
 
esena

esena

Aktif Üye
Üye
Cevap: Paulson: Krizi atlatmak için mortgage devleri kurtarılmalı

paylaşım için saol canım
 
tuqqce

tuqqce

Daimi Üye
Üye
Cevap: Paulson: Krizi atlatmak için mortgage devleri kurtarılmalı

Tşkler....
 

Benzer İçerikler

Üst